12 tricków na lepsze pakowanie

Kto nie chciałby uprzyjemnić sobie pakowania?! Każdy sposób, aby uczynić tą czynność jest na wagę złota i pozwala na szybsze i bardziej kreatywne przygotowanie do przeprowadzki.

12 tricków na lepsze pakowanie - detail image

1. Ubrania i inne tekstylia spakuj do worków próżniowych. Dzięki temu, że odsysając z nich powietrze zyskasz wiele miejsca, to jeszcze będziesz mógł je poukładać w kartonie.


2. Masz do spakowania kieliszki i boisz się, że się potłuką? Koniecznie wypróbuj naszą metodę. Każdy kieliszek z osobna wsadź w czystą i grubą skarpetkę, a potem poukładaj je na leżąco w kartonie. W ten sposób spakujesz szkliwo oraz kilka par skarpetek.


3. Jak szybko schować ubrania? Do dużego worka na śmieci wsuń wiszące na wieszakach ubrania i zawiąż u góry. Dzięki temu, podczas wieszania wystarczy je tylko odwiązać.


4. Przewożenie kosmetyków nie jest proste, ponieważ istnieje ryzyko, że mogą się wylać. Jak tego uniknąć? Wsadź odkręcone kosmetyki do worka, nałóż go na odkręcone wieczka i dopiero zakręć. Ochrona w postaci folii zapobiegnie ewentualnemu wylaniu się podczas transportu.


5. Książkoholicy na pewno zmagają się z problemem przewiezienia wielu książek. Nawet jeśli nie zajmują wiele miejsca, to są bardzo ciężkie, więc trzeba je odpowiednio pakować do kartonów. Mamy lepszy pomysł. Poukładaj książki w walizce na kółkach. Spakujesz ich tam więcej niż do kartonów, a ponadto transport będzie łatwiejszy.


6. Plącząca się biżuteria? To nic! Na to też mamy sposób. Powieś łańcuszki na ząbkach od grzebienia, nałóż na niego drugi grzebień i gotowe! Możesz je przewozić, bez ryzyka późniejszego odplątywania.


7. Jak przewieźć przyprawy? Poukładaj je w dużym garnku, przykryj pokrywką i ułóż w kartonie. Oszczędność miejsca gwarantowana. Tak samo możesz zrobić z mniejszymi słoikami czy innymi produktami sypkimi np.mąką, płatkami śniadaniowymi czy kaszami.


8. Kto ma w domu osłonkę na nóż? My nie! Na to też mamy metodę. Włóż noże do rękawicy kuchennej i możesz je już bezpiecznie transportować.


9. Najtrudniej przewieźć lustro. Do ochrony ramy użyj piankowej otuliny do ocieplania rur. Kupisz ją w każdym sklepie typu Castorama czy Obi. Otul ramę dookoła i gotowe. Można przejść do kolejnego etapu pakowania.


10. Przewożenie szklanych butelek wymaga wiele cierpliwości i umiejętności. Przygotuj dmuchane poduszki. Jak? Zamknij powietrze w przeźroczystych woreczkach i zamknij. Włóż butelkę pomiędzy jeden, a drugi woreczek. Schowaj do kartonu. Ciesz się z braku uszkodzeń.


11. Transport kosmetyków spędza Ci sen z powiek? Boisz się, że Twoje cienie lub pudry pokruszą się? Mamy sprawdzony sposób, aby zachowały swoją formę. Wystarczy, że do środka opakowania wsadzisz kulkę waty i zamkniesz wieczko. Twoje kosmetyki będą całe.


12. Po transporcie odzieży masz przed oczami wizję dnia spędzonego z żelazkiem i prasowaniem wszelkich zagnieceń? Do pakowania użyj metody rolowania. Każdą sztukę odzieży złóż po bokach, aby później ją zrolować i ułożyć w kartonie. Poza zniwelowaniem ilości zagnieceń, oszczędzisz również sporo miejsca.


Jak widać sposobów jest wiele. Na pewno znasz swoje sprawdzone metody na lepsze i szybsze pakowanie. Koniecznie pochwal się nimi.

Napisał: Lider Przeprowadzki Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport biura, jak nie ponieść strat i nie zawieszać firmy? - image

Transport biura, jak nie ponieść strat i nie zawieszać firmy?

Każde przedsiębiorstwo dąży do rozwoju. Wraz z rozwojem firmy, zwiększa się ilość pracowników,...

Transport do nowego domu, jak znaleźć odpowiednią firmę? - image

Transport do nowego domu, jak znaleźć odpowiednią firmę?

Przeprowadzka do nowego domu jest coraz bardziej popularna. Ludzie poszukują ciszy, spokoju i zielonych...

Transport pianina - jak nie uszkodzić instrumentu?  - image

Transport pianina - jak nie uszkodzić instrumentu?

Wiele osób posiada w mieszkaniach duże instrumenty muzyczne, jednym z najpopularniejszych są...