Ubezpieczenie OCP

Wiele osób obawia się, że podczas przeprowadzki ich dobytek ulegnie uszkodzeniu, zostanie skradziony, bądź stanie się z nim milion innych nieprzyjemnych rzeczy. Dlatego też podczas wyboru firmy przeprowadzkowej warto jest zwrócić uwagę na to czy dana firma posiada ubezpieczenie OCP. Jeśli go nie posiada, to należy taką firmę omijać szerokim łukiem.

Czym jest ubezpieczenie OCP

Ubezpieczenie OCP to specjalny rodzaj ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Są one skierowane do firm transportowych świadczących usługi transportu towaru w ruchu krajowym oraz międzynarodowym. Istnieje kilka różnych rodzajów ubezpieczenia OCP, zwykle warunki polisy są ustalane indywidualnie z firmą ubezpieczeniową. Warto dowiedzieć się jaki rodzaj ubezpieczenia posiada firma transportowa, którą wybraliśmy. Optymalnie powinna ona posiadać wykupiony pełny pakiet ubezpieczeń OCP, czyli taki który gwarantuje pełną i całkowitą ochronę przewożonych towarów.

Podczas wybierania firmy przeprowadzkowej warto jest dopytać o warunki w których ubezpieczenie obowiązuje. Częste są bowiem sytuacje, w których polisa nie obowiązuje, przykładowo: jeśli samochód transportowy został zaparkowany na niestrzeżonym parkingu. Dlatego też powinniśmy dokładnie dopytać o warunki polisy, tak by móc podjąć w pełni świadomą i wyedukowaną decyzję.

Dlaczego warto upewnić się, że firma przeprowadzkowa posiada ubezpieczenie OCP

Może się nam wydawać, że jako klienta nie powinno nas obchodzić jakie ubezpieczenia posiada, lub nie firma przeprowadzkowa. Nic bardziej mylnego. Bardzo często tego rodzaju firmom powierzamy cały swój dobytek, łącznie z cenionymi dziełami sztuki, pamiątkami rodowymi, przedmiotami o wartości sentymentalnej, lub po prostu drogie sprzęty, które jeśli zostaną uszkodzone podczas transportu może być bardzo ciężko zastąpić. W niektórych przypadkach może być to wręcz niemożliwe.

Dlatego też powinniśmy zainteresować się tym co obejmuje polisa ubezpieczeniowa firmy przeprowadzkowej i czy w ogóle firma ma ją wykupioną. Odpowiednio sformułowana polisa OCP gwarantuje bezpieczeństwo i odszkodowania w takich wypadkach jak kradzież przewożonego dobytku, zniszczenie bądź uszkodzenie go w wyniku wypadku komunikacyjnego czy awarii pojazdu.

Oznacza to, że jeśli wybrana przez nas firma przeprowadzkowa posiada wykupioną polisę OCP to w wypadku jakichkolwiek uszkodzeń ponosi ona za nie odpowiedzialności będziemy mogli ubiegać się o odpowiednie odszkodowanie.

Jaką polisę posiada nasza firma przeprowadzkowa

Nasza firma przeprowadzkowa posiada wykupioną pełną polisę ubezpieczeniową OCP. Oznacza to, że jako profesjonaliści bierzemy pełną odpowiedzialność za wszystkie powierzone nam przedmioty i gwarantujemy, że dowieziemy je do celu całkowicie bezpieczne. Odpowiadamy za to osobiście. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń, zniszczeń czy brakujących przedmiotów mogą Państwo liczyć na pełne odszkodowanie.

Dzięki nasza firma przeprowadzkowa cieszy się dużym zaufaniem wśród klientów. Jesteśmy w stanie zagwarantować naprawdę świetne warunki i pełne bezpieczeństwo.