Pakowanie i rozpakowywanie rzeczy osobistych

Pakowanie i rozpakowywanie się to dwie najważniejsze części każdej przeprowadzki. To jak dobrze się spakujemy ma bezpośredni wpływ na to jak szybko i sprawnie przebiegnie nasza przeprowadzka. Dlatego też warto jest poznać sposoby na prawidłowe spakowanie i rozpakowanie swoich rzeczy.

Sposoby na prawidłowe spakowanie się do przeprowadzki

Istnieje wiele różnych metod i technik pakowania swoich rzeczy. To jaka metoda będzie najbardziej optymalna zależy od tego ile i jakie rzeczy chcemy przewieźć. Jedną z podstawowych metod na prawidłowe spakowanie się jest przygotowanie listy przeprowadzkowej. Tego typu lista pozwala na uniknięcie najczęściej popełnianego przy pakowaniu błędu. Czyli spakowania rzeczy w złej kolejności. Naprawdę często zdarza się, że ludzie przygotowując się do przeprowadzki pakują rzeczy typu kosmetyki czy przybory toaletowe na kilka dni przed przeprowadzką, a przedmioty takie jak ubrania i książki zostawiają na ostatnią chwilę. Jest to dość poważny błąd, który nie tylko sprawia, że trzeba spakować się po raz kolejny, ale także jest źródłem stresu i zdenerwowania.

Dlatego też warto jest zaplanować pakowanie się. Najpierw powinniśmy spakować rzeczy bez których będziemy mogli obyć się przez kilka dni i te których spakowanie zajmie nam najwięcej czasu. Łatwo jest więc się domyślić, że na samym początku powinniśmy spakować takie rzeczy jak książki i część ubrań. Jeśli posiadamy kolekcje filmów, czy gier komputerowych to również warto je spakować jak najszybciej. Przy pakowaniu tego typu rzeczy warto pamiętać by nie przeładować kartonów, może to bowiem skutkować uszkodzeniem rzeczy, które się w nich znajdują oraz znacznie utrudnić przenoszenie ich. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie spakowanie się do większej ilości kartonów. Puste przestrzenie w kartonach warto jest wypełnić specjalnym materiałami pakunkowymi, które zapobiegną przesuwaniu się rzeczy wewnątrz kartonu, chroniąc je przed uszkodzeniami.

Rzeczy takie jak garnki, patelnie i inne naczynia należy odpowiednio zabezpieczyć np. poprzez owijanie w gazety, lub używając folii bąbelkowej. Niezwykle ważne jest także by każdy karton z wrażliwymi, łatwymi do zniszczenia rzeczami został odpowiednio oznaczony, dzięki temu unikniemy zniszczenia tych rzeczy podczas transportu. Bardzo ważne jest także przygotowanie do transportu wszystkich sprzętów elektrycznych. Oryginalne kartony są najlepszym sposobem na przewożenie elektroniki. Jeśli jednak ich nie posiadamy to dobrą metodą na ich zabezpieczenie jest owinięcie ich folią bąbelkową i folią stretch.

Ostatnimi rzeczami, które powinniśmy spakować są kosmetyki, przybory toaletowe i jedzenie. Są to rzeczy które są nam niezbędne codziennie, dlatego też najlepiej jest spakować je w ostatniej chwili przed przeprowadzką. Podczas pakowania się warto jest pamiętać o tym by każdy karton był opisany w sposób nie pozostawiający wątpliwości co znajduje się w środku. Dużo lepszym opisem będzie „patelnie i pokrywki” niż kuchnia.

Jak rozpakowywać się we właściwy sposób

Jeśli spakowaliśmy się we właściwy sposób to rozpakowywanie się powinno przebiec równie prosto. Jednak również w tym wypadku ważna jest kolejność tego jak będziemy się wypakowywać. Najpierw powinniśmy wypakować rzeczy najbardziej nam potrzebne, czyli kosmetyki, przybory toaletowe, jedzenie i niektórą elektronikę. W pierwszych dniach mieszkania w nowym miejscu komputer z dostępem do internetu potrafi być znacznie bardziej użyteczny niż patelnie i garnki.
W czasie rozpakowywania się warto jest od razu układać rzeczy w taki sposób w jaki będziemy chcieli by były ułożone przez cały okres mieszkania w danym miejscu. Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas rozpakowywania się jest robienie tego zbyt szybko. Warto pamiętać, że nikt nas nie goni. Możemy spędzić tyle czasu ile tylko chcemy na rozpakowanie się.

Jak widać podążając za kilkoma prostymi radami spakowanie się i rozpakowanie podczas przeprowadzki potrafi być naprawdę proste. Dlatego też warto jest dokładnie zaplanować te procesy. Dzięki temu unikniemy naprawdę dużej ilości stresu.