Przeprowadzka międzynarodowa

Przeprowadzki międzynarodowe są najbardziej wymagającym rodzajem przeprowadzek jakie wykonuje nasza firma przeprowadzkowa. Mamy wiele doświadczenia w kwestii przeprowadzek zagranicznych, dlatego też możemy zagwarantować, że skorzystanie z naszych usług sprawi, że nawet najdalsza przeprowadzka międzynarodowa zakończy się sukcesem i będzie całkowicie bezstresowa.

Przeprowadzki zagraniczne coraz bardziej popularne

Przeprowadzki międzynarodowe są usługą, której wykonywanie zdarza się coraz częściej. W dzisiejszych czasach, zwłaszcza młodzi ludzie bardzo często opuszczają Polskę w celach zarobkowych, jak również w celu bycia z bliskimi osobami. Bardzo często zdarzają się także sytuacje wymagające przeprowadzenia się do innego kraju w celu otrzymania podwyżki. Ostatnimi czasy stosunkowo popularnym powodem przeprowadzki międzynarodowej są wszelkiego rodzaju problemy zdrowotne, które wymagają leczenia w zagranicznych szpitalach. Jak można zaobserwować, przeprowadzki międzynarodowe najczęściej wiążą się z dużą ilością stresu, dlatego też warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, które pozwolą na bardzo sprawne wykonanie przeprowadzki zagranicznej.

Przeprowadzka międzynarodowa – jak się przygotować?

Przeprowadzki międzynarodowe wymagają znacznie większego przygotowania niż przeprowadzki lokalne. Dlatego też w przypadku gdy chcemy przeprowadzić się z Polski do innego kraju warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która posiada wiele lat doświadczenia w wykonywaniu tego rodzaju przeprowadzek. Dzięki temu będziemy w stanie przeprowadzić się bez większego stresu. Przygotowanie się do przeprowadzki zagranicznej wymagać będzie:

  • Znalezienia mieszkania w innym kraju
  • Podjęcia decyzji, którą część dobytku musimy zabrać ze sobą, a która może zostać w Polsce.
  • Prawidłowego zabezpieczenia dobytku
  • Wybranie odpowiedniego samochodu do przewozu rzeczy
  • Zaplanowania trasy

Jak można zauważyć kroki, które musimy podjąć by przygotować się do przeprowadzki zagranicznej nie różnią się zbytnio od przygotowania się do przeprowadzki lokalnej. Jednak musimy znacznie bardziej skupić się na samym planowaniu. W czasie przeprowadzki międzynarodowej najważniejsze jest zaplanowanie trasy. Musimy znaleźć informacje dotyczące przepisów drogowych, opłat na autostradzie, zapoznać się z kodeksem drogowym poszczególnych krajów, by uniknąć złamania jakichkolwiek przepisów w trakcie transportu rzeczy za granicę.

Przewóz rzeczy podczas przeprowadzki międzynarodowej

Równie ważne jest wybranie odpowiedniego samochodu, musi on być nie tylko odpowiedniej wielkości, ale także w najlepszym możliwym stanie technicznym. Pozwoli to nam uniknąć sytuacji , w której samochód przewożący rzeczy zepsuje się po drodze, gwarantuje to również bezpieczeństwo naszych kierowców, dlatego też przykładamy bardzo wielką uwagę do stanu technicznego naszych samochodów.

W trakcie przeprowadzek międzynarodowych bardzo istotny jest także dystans, który muszą przejechać nasi kierowcy, dlatego też bardzo dokładnie planujemy całą trasę przejazdu. Na podstawie wykonanego planu podejmujemy decyzję czy przeprowadzka międzynarodowa zostanie powierzona jednemu kierowcy, czy w samochodzie będzie obecny zmiennik. Ma to na celu zagwarantowanie maksymalnego bezpieczeństwa nie tylko dobytku naszych klientów, ale także naszych kierowców.

Przeprowadzka międzynarodowa - cena

Koszty związane z przeprowadzkami międzynarodowymi są znacznie wyższe niż w przypadku przeprowadzek lokalnych. Są one także znacznie trudniejsze do ustalenia, dlatego też każdą przeprowadzkę międzynarodową wyceniamy indywidualnie. Koszt przeprowadzki zagranicznej wynikają z:

  • Ilości rzeczy, które decydujemy się przewieźć.
  • Odległości pomiędzy punktem startowym, a miejscem docelowym.
  • Ewentualnych opłat związanych z przejazdem autostradami.
  • Ilości kierowców, która wymagana jest by przewieźć rzeczy w bezpieczny sposób.

Wszystkie te rzeczy są bardzo istotne do ustalenia tego ile kosztowała będzie przeprowadzka międzynarodowa. Dlatego też wywiad, który przeprowadzamy z potencjalnym klientem jest dużo bardziej szczegółowy niż w przypadku przeprowadzki lokalnej. Dlatego też możemy zagwarantować, że wszystkie przeprowadzki zagraniczne wykonywane przez naszą firmę będą dla Państwa możliwie najszybsze i bezstresowe.