Profesjonalne przeprowadzki w Krakowie

Problemy przeprowadzek w Krakowie

Przeprowadzki w dużych miastach, a takim Kraków niewątpliwie jest, często są skomplikowane i problematyczne. Problemy te wynikają najczęściej ze zwykłego nieprzygotowania. Jednak jeśli zastosujemy się do kilku porad nasze przygotowanie do przeprowadzki może być dużo lepsze:

 • Dokładne zaplanowanie to podstawa – jeśli zaplanujemy całą przeprowadzkę od a do z to proces ten będzie zdecydowanie prostszy. Nie należy jednak planować po prostu trasy przejazdu, zaplanować należy absolutnie każdy moment przeprowadzki. Od tego w jakiej kolejności zapakować rzeczy, w jakiej je przewieźć itd.
 • Rozłożenie mebli – Rozłożenie mebli przed przeprowadzką to jeden z najczęściej omijanych kroków w czasie przeprowadzki. Absolutnie nie możemy sobie na to pozwolić. Rozłożenie mebli wcześniej umożliwi nam dużo szybsze zniesienie rzeczy i przeniesienie do nowego miejsca.
 • Odpowiednie zapakowanie rzeczy – jeśli nie zapakujemy rzeczy w odpowiedni sposób sprawi, że proces przeprowadzki będzie dużo przyjemniejszy. Należy pamiętać o prawidłowym rozłożeniu wagi przedmiotów. Książki powinniśmy zapakować w sposób umożliwiający ich przeniesienie bez nadwyrężania się, Ubrania należy zapakować w kartony, a nie jak często się robi, w worki na śmieci. Gry planszowe i biżuteria powinny być zapakowane w sposób uniemożliwiający otworzenie się pudełek.

Jeśli zastosujemy się do tych kilku prostych porad, to przeprowadzka będzie nie tylko dużo przyjemniejsza, ale też szybsza i sprawniejsza. Warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która z chęcią udzieli porad dotyczących tego w jaki sposób należy przygotować się do przeprowadzki w Krakowie.

Bardzo częstym problemem występującym w czasie przeprowadzek w Krakowie jest np. znalezienie miejsca parkingowego. Warto wcześniej zając miejsca parkingowe znajdujące się odpowiednio blisko miejsca do którego będziemy wnosić rzeczy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza jeśli chcemy skorzystać z usług profesjonalnej krakowskiej firmy przeprowadzkowej, gdyż korzystają one z dużych samochodów co oznacza, że znalezienie odpowiedniego miejsca parkingowego jest jeszcze trudniejsze.

 

Tanie przeprowadzki przeprowadzane nocą

 

Przeprowadzki w Krakowie

Przeprowadzki w Krakowie zdarzają się z bardzo dużej ilości powodów. Jednym z najczęstszych powodów przeprowadzki jest małżeństwo. Bardzo duża część osób po wzięciu ślubu decyduje się na zakup własnego mieszkania. Zmiana mieszkania na prywatne jest zdecydowanie najczęstszym powodem przeprowadzki. Innym bardzo częstym powodem zmiany mieszkania jest zmiana pracy. Nowe warunki zatrudnienia, wyższa pensja, nowe warunki zatrudnienia to wszystko sprawia, że zmiana mieszkania jest pożądana, a często wręcz nieukniona, jak ma to miejsce w przypadku gdy zmiana pracy wiąże się ze zmianą miasta.

Bardzo częste są też przeprowadzki ze wsi do miast. W takich wypadkach skorzystanie z profesjonalnej firmy przeprowadzkowej jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Umożliwi to nam przewiezienie całego swojego dobytku w jednym samochodzie, „na jeden raz” dzięki temu nie będziemy musieli pokonywać długiej trasy kilkukrotnie. Zwiększamy w ten sposób też bezpieczeństwo zarówno swojego dobytku, jak też nasze prywatne bezpieczeństwo. Brak konieczności pokonywania trasy wieś-miasto kilkukrotnie bardzo szybko nas zmęczy, zwłaszcza jeśli wiązać się będzie z kilkukrotnym zapakowaniem samochodu. Powszechnie wiadomo, że zmęczony kierowca jest równie niebezpieczny co pijany kierowca, dlatego też w przypadku tego typu przeprowadzki polecamy dokładnie ją zaplanować i skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.

Najczęstsze rodzaje przeprowadzek w Krakowie

Najczęściej spotykanym rodzajem przeprowadzek w Krakowie są niewątpliwie przeprowadzki osób prywatnych, czyli przeprowadzki domów i przeprowadzki mieszkań. Praktycznie każdy na którymś etapie swojego życia musiał zmienić miejsce zamieszkania, bardzo często jest to spowodowane niezależnymi od nas czynnikami. Dlatego też warto w takich wypadkach korzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Znacznie usprawni to przeprowadzkę, zwłaszcza w dużym mieście takim jak Kraków.

Innym bardzo często spotykanym rodzajem przeprowadzki jest przeprowadzka biur czy firm. Krakowskie przedsiębiorstwa coraz bardziej się rozrastają, zatrudniają nowych pracowników, przyjmują większe zlecenia, wszystko to niemal wymusza na nich zmianę siedziby na większą. W takich przypadkach profesjonalna firma przeprowadzkowa taka jak nasza jest niezbędna. Dysponujemy niezbędną wiedzą umożliwiającą nam przeprowadzenie tego typu zlecenia. Nasza ekspertyza umożliwi szybkie i sprawne przenosiny biura, czy całej firmy. Gwarantujemy, że cały sprzęt zostanie przewieziony bez żadnego uszczerbku, dodatkowo w ramach przeprowadzki pomagamy ustawić wszelkie sprzęty w sposób pożądany przez kierownictwo.

Coraz częściej spotykanym typem przeprowadzek są przeprowadzki międzynarodowe. Coraz więcej Polaków decyduje się na powrót z emigracji zarobkowej, część wręcz przeciwnie, decyduje się wyjechać. Bardzo częste są też sytuacje w których rozwój zawodowy wymaga zmiany kraju. W takich wypadkach profesjonalna firma przeprowadzkowa jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Nasza firma już od wielu lat świadczy tego typu usługi. Przewozimy całe dobytki ludzi na terenie całego kontynentu. Dzięki naszemu doświadczeniu możemy zagwarantować, że wszystko zostanie przewiezione bezpiecznie i szybko. Dzięki skorzystaniu z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej z Krakowa, będą Państwo mogli skupić się na załatwianiu wszelkich spraw związanych z mieszkaniem w nowym kraju, nie przejmując się tym w jaki sposób przewieźć rzeczy z Polski.

 

 

Przeprowadzki Kraków - problemy

Oto, z jakimi problemami przyjdzie nam się zmierzyć podczas przeprowadzania przeprowadzki w Krakowie: 

 • brak czasu na przeprowadzkę w tygodniu, a większość firm przeporwadzkowych nie oferuje przeprowadzek w weekendy, 
 • bloki i kamienice bez wind, 
 • zbyt małe windy, które nie mieszczą takich sprzętów jak lodówka czy pralka, 
 • wysokie kosztu zakupy materiałów zabezpieczających RTV i AGD, 
 • brak doświadczenia w rozkręcaniu i ponownym składaniu mebli, 
 • wąskie korytarze, klatki schodowe, utrudniające znoszenie mebli, 
 • brak miejsc parkingowych przy mieszkaniach/domach, 
 • bardzo duży ciężar mebli z litego drewna. 

 

Nasza flota do przeprowadzek

Flota: Przeprowadzki krajowe: Przeprowadzki zagraniczne:
Renault Master 2012 plandeka TAK TAK
Renault Master 2020 plandeka TAK TAK
Renault Master Blaszak L3H2 2014 TAK TAK
Citroen Jumper Plandeka 2012 TAK TAK
Iveco Daily Kontener winda TAK NIE
Peugeot 508 2015 TAK NIE

Co wpływa na czas przeprowadzki?

 • Czas skręcania/rozkręcania mebli. Wszystko zależy od typu mebla. Meble które przeważnie trzeba rozkręcać to łóżka z materacem 2 os., narożniki, szafy narożne, meblościanki. Meblościanki nowego typy trzeba mocować bezpośrednio do ścian.
 • Ilość nietypowych mebli/instrumentów, takich jak np. pianina, fortepiany. Do tego typu przeprowadzek potrzebne są odpowiednie wózki, samochód z windą oraz specjalnie wykwalifikowani pracownicy. 
 • Dostępność windy w budynku. 
 • Korki w mieście mają ogromny wpływ na czas przeprowadzki. 
 • Brak możliwości podjazdu bezpośrednio pod klatkę schodową mieszkania, co w Krakowie zdarza się dosyć często. 
 • Jeżeli przeprowadzka organizowana jest wraz z montażem mebli, duże znaczenie ma również typ ścian w nowym lokum. Przykładowo, chcąc zamontować telewizor w nowym mieszkaniu, kluczowy jest typ ścian (karton gips, cegła itd.) - ma on bezpośredni wpływ na czas montażu. 

Proste przeprowadzki jednopokojowych mieszkań trwają od 2 do maksymalnie 3 godzin, jednak powyżej opisane czynniki, mogą znacząco wpłynąć na czas przeprowadzki. 


Firma przeprowadzkowa Kraków  - dlaczego warto

Profesjonalne firmy przeprowadzkowe są praktycznie niezbędne podczas przeprowadzek w dużych miastach. Jeśli posiadamy dużą ilość rzeczy, lub przeprowadzamy się całą rodziną tylko usługi tego typu firm pozwolą nam na zachowanie spokoju i przeprowadzenie się szybko i sprawnie.

 

 

Usługa Cena
Kierowca z samochodem Od 70 zł/h
Dwóch tragarzy Od 120 zł/h
Każdy następny pracownik Od 70 zł/h
Transport i przewóz rzeczy wielkogabarytowych – sejfów, pianin itd. Od 200 zł