Zasady BHP przeprowadzek

Podczas przeprowadzki niezwykle łatwo o różnego kontuzje czy inne wypadki. Dlatego też tak istotne jest zachowanie naprawdę dużej ostrożności i pracowanie tylko i wyłącznie zgodnie ze wszystkimi zasadami BHP.

Jakie wypadki zdarzają się podczas przeprowadzek

Podczas przeprowadzki naprawdę łatwo jest o różnego rodzaju wypadki. Podczas nich mamy w końcu do czynienia z naprawdę ciężką pracą, podnoszeniem wielu różnych ciężkich przedmiotów. Nic więc dziwnego, że podczas przeprowadzki niezwykle łatwo ulec kontuzji.

Najczęstsze są urazy pleców. Jest niezwykle łatwo im ulec podczas przenoszenia rzeczy. Wiele osób próbuje przenieść wszystko co tylko możliwe w jak najkrótszym czasie, jest to najprostszy sposób na kontuzję pleców. Zwłaszcza, że bardzo duża część ludzi podnosi rzeczy korzystając z nieprawidłowych metod. O uraz pleców nietrudno także podczas przenoszenia mebli, dlatego też podczas przenoszenia wszelkiego rodzaju należy stosować odpowiednie techniki, narzędzia i zachować ostrożność.

Równie częste jak urazy pleców są urazy stóp i nóg. Jest o nie naprawdę nie trudno. Podczas przenoszenia różnych ciężkich rzeczy mogą się one wymsknąć z rąk i spaść na stopę, co często może skończyć się bardzo poważnym urazem, a nawet złamaniem. Również podczas znoszenia rzeczy po schodach nie trudno o uraz. Często kartony czy noszone meble ograniczają nam pole widzenia, co sprawia, że niezwykle łatwo jest nie zauważyć ostatniego schodka i spaść z niego powodując u siebie poważny uraz.

Często można także spotkać urazy dłoni i rąk, jednak one zwykle nie są tak samo niebezpieczne jak urazy dolnych partii ciała. Najczęściej możemy spotkać się z takimi urazami jak obtarcia czy odciski. Są to jednak urazy powodujące bardziej dyskomfort niż poważne problemy zdrowotne.

Jak zabezpieczyć się przed urazami mogącymi powstać w czasie przeprowadzki

Uniknięcie urazów podczas przeprowadzki wcale nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim należy się zapoznać z zasadami bezpiecznego podnoszenia i odstawiania przedmiotów. Nie jest to wcale takie trudne. Należy po prostu pamiętać o tym, by nie podnosić rzeczy plecami a kolanami. Pamiętanie o tym wystarczy by uniknąć większości kontuzji pleców. Warto jest także poznać zasady właściwego pakowania rzeczy. Najwięcej urazów powstaje podczas przenoszenia kartonów z książkami. Książki zajmują stosunkowo nie wiele miejsca, jednak po zapakowaniu dużej ilości do kartonu podniesienie go może być bardzo trudne, lub wręcz niemożliwe. Dlatego też tak istotne jest odpowiedzialne spakowanie się.

Unikanie urazów powstających podczas przenoszenia rzeczy również nie należy do najtrudniejszych zadań. Przede wszystkim należy zachować szczególną ostrożność podczas schodzenia i wchodzenia po schodach. Dodatkowo warto jest zaopatrzyć się w specjalne pasy, które zakłada się na siebie. Pozwalają one na znacznie łatwiejsze podniesienie ciężkich przedmiotów, lepiej rozkładają ich ciężar oraz ułatwiają manipulację nimi.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej

Jeśli zależy Państwu na szybkiej i bezpiecznej przeprowadzce to jedną z najlepszych opcji będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Pozwoli to przede wszystkim uniknąć wielu bolesnych urazów. Nasi pracownicy wykonują usługi transportowe od wielu lat dzięki czemu doskonale znają wszystkie zasady BHP jakie powinny być przestrzegane podczas transportu rzeczy. Dodatkowo nasza firma dysponuje wszystkimi niezbędnymi akcesoriami, które wymagane są do bezpiecznej, zgodnej z zasadami BHP przeprowadzki. Nasi pracownicy zawsze wyposażeni są w pasy, odpowiednie obuwie, które chroni ich stopy i palce przed upadającymi przedmiotami. Dzięki temu nasza firma może zagwarantować bezpieczeństwo nie tylko Państwa dodatku ale także naszych pracowników.