Przewóz rzeczy w Krakowie - tylko z firmą Lider

Podczas przeprowadzek przewóz rzeczy jest jedną z najczęściej wykonywanych czynności. Ludzie mieszkający w dużych miastach często posiadają naprawdę wiele, często niepotrzebnych lub nieporęcznych rzeczy. Dlatego też bardzo istotne jest by przed przeprowadzką poważnie się zastanowić, które przedmioty chcemy zostawić, a z którymi możemy się rozstać. Przeprowadzka jest idealnym momentem by pozbyć się zalegających nam rzeczy. Warto też pamiętać, że podczas transportu rzeczy niektóre z nich mogą ulec uszkodzeniu i jest to coś, co po prostu się może się wydarzyć. 

Transport rzeczy w Krakowie – Kuchnia

W trakcie każdego transportu rzeczy kuchnie są jednym z najtrudniejszych, a zarazem najważniejszych pomieszczeń, które wymagają spakowania. Mieszkańcy Krakowa często posiadają wiele akcesoriów kuchennych i innych rzeczy, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia podczas przewozu. Przede wszystkim należy podjąć decyzję czy wszystkie naczynia i garnki będą nam potrzebne w nowym mieszkaniu. Bardzo często podczas przeprowadzki okazuje się, że nasze „niezbędne” kubki czy miski były nieużywane od miesięcy. Gdy już zdecydujemy się, które naczynia zostawiamy należy je prawidłowo zabezpieczyć.

Delikatne porcelanowe i ceramiczne kubki i miski są narażone na uszkodzenia podczas przewozu. Dlatego tak istotne jest ich zabezpieczenie. Wszystkie naczynia należy owinąć w gazety i folię bąbelkową, tak zabezpieczone naczynia należy zapakować do kartonów zapełniając wolną przestrzeń wypełniaczem styropianowym. Przewożone w ten sposób rzeczy dojadą w całości do naszego nowego lokum, nawet w dużych miastach takich jak Kraków, gdzie stan dróg często pozostawia wiele do życzenia, co powoduje dodatkowe wstrząsy podczas transportu samochodowego.

Przewóz rzeczy takich jak garnki czy rondle jest dużo mniej skomplikowany, ma to związek głównie z tym, że są to dużo wytrzymalsze przedmioty niż kubki czy talerze. Należy jednak pamiętać o tym by zabezpieczyć wszelkie szklane pokrywki.

Podczas przeprowadzki warto zastanowić się nad czym czy warto przewozić wszelkie rzeczy spożywcze. Wymienienie ich nie powinno być bardzo kosztowne, zwłaszcza w porównaniu z kosztami czyszczenia, które może wywołać np. rozlane mleko. Podobnie sytuacja ma się z kawami, herbatami i przyprawami. W miastach takich jak Kraków zwyczajnie nie opłacalne jest ryzyko związane z transportu tego typu rzeczy. Dostęp do sklepów wielkopowierzchniowych i całodobowych jest na tyle powszechny, że wymiana rzeczy spożywczych jest niezwykle prosta i nie zajmuje ona wiele czasu.

Przewóz rzeczy w Krakowie – Elektronika

Bezpieczne przewiezienie elektroniki często jest jednym z największych wyzwań jakie czyha na nas podczas przeprowadzki. Jednak podobnie jak w przypadku talerzy i kubków prawidłowa technika zabezpieczenia tego rodzaju sprzętów jest raczej prosta. Przed przewożeniem tego typu rzeczy należy owinąć je folią bąbelkową i folią stretch. Jeśli nie dysponujemy tego typu akcesoriami to nie koniecznie należy panikować. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe nie tylko zaopatrzą w nie swoich klientów, lecz również często pomogą je zabezpieczyć i spakować na czas transportu.

Niezwykle istotne jest także pamiętanie o prawidłowym sposobie przewożenia tego typu rzeczy. Większość elektroniki powinniśmy przewozić w pozycji wertykalnej a nie horyzontalnej. Zapobiegnie to przykrym wydarzeniom takim jak rozlanie matrycy w monitorze. Jeśli jesteśmy w stanie to sprzęt elektroniczny warto podczas przeprowadzki spakować do kartonów, w których został on zakupiony, dołączając do tego wszystkie kable jakie są wymagane do poprawnego działania danego urządzenia. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego zamieszania oraz oszczędzi nam naprawdę dużo czasu.

Podczas transportu takich rzeczy jak elektronika, należy pamiętać o owinięciu kartonu, w którym się one znajdują folią stretch tak by ochronić je przed deszczem i zabrudzeniem. Jest to niezwykle istotne w miastach, w tym w Krakowie. Niewielka ilość miejsc parkingowych może oznaczać, że sprzęt będzie musiał spędzić na deszczu przynajmniej chwilę.

Transport rzeczy w Krakowie – książki

Książki są jednymi z najtrudniejszych rzeczy do przewiezienia. Ludzie, zwłaszcza młodzi mieszkańcy Krakowa posiadają zwykle dosyć dużą ilość książek. Chyba żaden zapalony czytelnik nie chce by jego ukochane pozycje uległy uszkodzeniu podczas przeprowadzki. Dlatego też do przewozu tego typu rzeczy należy odpowiednio się przygotować. W przypadku książek możemy ulec pokusie by umieścić jak najwięcej z nich w jednym kartonie. Jest to coś czego należy się wystrzegać. Książki, mimo, że niepozorne, w dużych ilościach są niezwykle ciężkie. Dodatkowo umieszczenie zbyt dużej ilości książek w jednym miejscu może skutkować uszkodzeniami takimi jak zagięcia czy zarysowania.

Prawidłowy sposób pakowania książek jest niezwykle prosty, główną zasadą jest zachować umiar. Kartony nie powinny być wypełnione po brzegi, a wolne przestrzenie należy wypełnić styropianem do pakowania lub szmatkami, tak by książki się nie przesuwały. Kartony należy zabezpieczyć folią, tak by jeśli podczas transportu naszych rzeczy karton musiał być pozostawiony na wilgotnym krakowskim chodniku nie doszło do uszkodzeń książek.

Przewóz rzeczy w Krakowie – gry planszowe

Gry planszowe są coraz popularniejszym sposobem na spędzanie wolnego czasu, nic więc dziwnego, że regularnie zwiększa się ilość gier, które przewożą nasi klienci. Przewożenie tego typu rzeczy często jest swego rodzaju wyzwaniem. Podobnie jak w przypadku książek, przy przewożeniu tego typu rzeczy, zwłaszcza w Krakowie należy pamiętać o zabezpieczeniu każdego pudełka folią, by uniknąć zamoknięcia i zabrudzenia. Podczas pakowania gier należy zwrócić szczególną uwagę na to by zabezpieczyć pudełka tak, by nie mogły się one otworzyć w trakcie transportu. Może to skutkować zagubieniem elementów niezbędnych do rozgrywki. Najlepszą metodą asekuracji pudełek jest związanie ich sznurkiem i owinięcie folią stretch, tak zabezpieczone gry możemy śmiało przewozić, bez strachu, że zamokną, lub zabrudzą się nawet pozostawione chwilę na świeżym powietrzu. Taki sposób zabezpieczenia gwarantuje również, że nie zagubimy żadnego elementu, dzięki czemu będziemy mogli nadal świetnie się bawić spędzając czas grając w gry planszowe ze znajomymi, już w nowym mieszkaniu.