Przeprowadzki domów i przeprowadzki mieszkań w Krakowie i na świecie

Przeprowadzki mieszkań i domów – najczęstszy typ przeprowadzek w Krakowie

Przeprowadzki domów i mieszkań są najczęściej wykonywanym typem przeprowadzek. Praktycznie każdy człowiek przynajmniej raz w życiu zmuszony był do zmiany miejsca zamieszkania. Przeprowadzanie mieszkań jest zdecydowanie częstsze niż przeprowadzki domów. Ma to związek głównie ze specyfiką sytuacji mieszkaniowej w Polsce, w której, zwłaszcza w dużych miastach, większość ludzi zamieszkuje mieszkania w blokach i kamienicach. Nic więc dziwnego, że to właśnie ten typ przeprowadzek jest w Polsce najpopularniejszy. W nim też mamy największe doświadczenie.

Najczęstsze problemy podczas przeprowadzki mieszkania i domu

Mimo swojej popularności i ilości informacji dostępnych w internecie i innych miejscach, dalej można natknąć się na wiele problemów podczas tego typu przeprowadzek. Zwykle są one bardzo proste do uniknięcia. Źle zapakowany dobytek, niezabezpieczone meble i wiele innych powszechnych podczas przeprowadzek problemów. Jednak istnieją też problemy całkowicie unikalne dla przeprowadzek domów i mieszkań. Jednym z nich są miejsca parkingowe. W dużych miastach, takich jak Kraków, miejsca parkingowe w pobliżu kamienic i bloków przystosowane są do małych samochodów osobowych, nie do dużych samochodów używanych podczas przeprowadzek. Dlatego też niezwykle istotne jest zajęcie miejsca parkingowego odpowiednio wcześnie.

Innym problem, który w zasadzie jest unikalny i występuje jedynie podczas przeprowadzek mieszkań. Jest szerokość korytarzy i klatek schodowych. Bardzo często przeprowadzki mieszkań wykonywane są w przedwojennych kamienicach, lub blokach zbudowanych z wielkiej płyty w PRL'u. Miejsca te mają bardzo wąskie korytarze i klatki schodowe. Dodatkowo w kamienicach bardzo często spotyka się schody z drewna, które bardzo utrudniają wnoszenie i znoszenie ciężkich sprzętów, gdyż zwyczajnie mogą nie być w stanie przyjąć takiego udźwigu.

Wąskie korytarze też dostarczają wielu problemów podczas przeprowadzek domów i mieszkań. Niesamowicie utrudniają one komfortowe przenoszenie dużych mebli. Dlatego też podczas przeprowadzki mieszkania, lub domu w Krakowie warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Nasza firma posiada wiele lat doświadczenia w przeprowadzaniu mieszkań i jest w stanie praktycznie do zera zniwelować stres związany z przeprowadzką.

 

 

Jak przygotować się do przeprowadzki domu i mieszkania

Przygotowanie się do przeprowadzki domu czy mieszkania nie różni się specjalnie od przygotowania się do każdego innego rodzaju przeprowadzki. Jednak są też bardzo istotne różnice. Podczas przeprowadzania mieszkania warto zmierzyć wszystkie korytarze i klatki schodowe, dzięki temu będziemy mogli zdecydować się jak powinna przebiegać przeprowadzka. Dzięki temu będziemy też wiedzieć czy przeniesienie rzeczy korytarzami będzie możliwe, czy też będziemy musieli skorzystać z samochodowego dźwigu hydraulicznego. Podczas przeprowadzki mieszkania warto jest też zabezpieczyć ściany na klatce schodowej, dzięki czemu nie zniszczymy, często zabytkowych, powierzchni.

  • Zanim rozpoczniesz przeprowadzkę mebli i sprzętów o dużych gabarytach, zmierz ich szerokość i porównaj z szerokością korytarzy w najwęższym miejscu. 
  • Zabezpiecz ściany na klatce schodowe - wystarczy, że zrobisz to tylko w newralgicznych punktach np. przy zakrętach. 
  • Wcześniej zarezerwuj miejsce parkingowe, by firma przeprowadzkowa mogła zaparkować jak najbliżej. To zdecydowanie przyspiesza przeprowadzkę.