Utylizacja mebli

Utylizacja mebli często jest dosyć skomplikowanym zagadnieniem. Wiele osób nie wie , że utylizacja mebli jest wykonywaną przez firmy przeprowadzkowe usługą oraz, jak dobry wpłw na mieszkanie może ona mieć.

Kiedy należy wykonywać utylizację mebli

Utylizacja mebli jest jedną z tych czynności na które bardzo często ciężko nam się zdecydować. Oznacza one powiem pozbycie się części mebli. Zwykle jest też zlecana w momencie zakupu nowych mebli. Tymczasem jest to także niezwykle istotna część każdej przeprowadzki.

Podczas przeprowadzki do nowego mieszkania często decydujemy się na przewiezienie ze sobą wszystkich możliwych mebli. Jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Zwykle po ich przewiezieniu okazuje się, że część z nich nie pasuje do nowej przestrzeni, lub jest zbyt zniszczona by można było z nich komfortowo korzystać. Wtedy musimy przewozić je po raz kolejny, tym razem na wysypisko śmieci.

Dlatego też tak istotne jest by przed przeprowadzką dokładnie zastanowić się czy faktycznie wszystkie z naszych mebli będą nam niezbędne w nowym miejscu. Jeśli zdecydujemy się na ich utylizację przed przeprowadzkową możemy zaoszczędzić nie tylko czas ale także pieniądze. Decyzję o utylizacji mebli warto jest takżę podejmować co kilka i przy każdym zakupie nowych mebli. Regularne pozbywanie się starych mebli jest znacznie wygodniejsze niż usuwanie ich hurtowo.

Warto także zastanowić się nad utylizacją mebli po wprowadzeniu się do nowego mieszkania, które było umeblowane przed tym jak zostaliśmy jego lokatorami. Pozwoli to na przygotowanie przestrzeni mieszkalnej pod nasze, indywidualne potrzeby. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wynajmowanych mieszkań należy uzyskać zgodę właściciela mieszkania.

Jak przebiega proces utylizacji mebli

Sam proces utylizacji mebli jest naprawdę nieskomplikowany. Zaczyna się go od wyboru mebli, które chcemy zutylizować. Następnym krokiem jest rozebranie ich na części składowe, pozwoli to na łatwiejsze umieszczenie ich w samochodzie, szybsze wyniesienie ich z mieszkania no i co również jest istotne zajmą one znacznie mniej miejsca, co pozwoli nam na zmieszczenie większej ilości mebli w jednym pojeździe.

Jednym z największych ułatwień podczas utylizacji mebli jest fakt, że nie musimy zachowywać ostrożności podczas demontażu. Sama utylizacja wykonywana jest wyłącznie w specjalnie do tego przystosowanych miejscach. Przykładowo w Krakowie takim miejscem jest lamusownia dostępna dla każdego mieszkańca miasta. Warto jednak wiedzieć, że jako osoba prywatna dotyczy nas ograniczenie wagowe tego ile rzeczy możemy zutylizować w ciągu roku. Mierzone jest to w dosyć prosty sposób. Samochód ważony jest przed wjazdem na lamusownie, oraz po wyjeździe z niej, różnica w wadze odliczana jest od rocznego limitu mieszkańca.

Warto wiedzieć, ze profesjonalne firmy przeprowadzkowe nie są objęte tego rodzaju limitami, dlatego też warto jest korzystać z usług tego rodzaju firm, jeśli chcemy pozbyć się dużej ilości mebli naraz. Dodatkowo pracownicy tego rodzaju firm mają duże doświadczenie w demontażu mebli, przenoszeniu ich oraz dysponują oni znacznie większymi samochodami niż przeciętna osoba. Pozwala to na sprawne i bezproblemowe usunięcie niepotrzebnych, bądź zniszczonych mebli.