Transportowanie mebli krok po kroku

Transport mebli w Krakowie

Transport mebli w dużych miastach, takich jak Kraków potrafi być niezwykle problematyczne. Wyzwaniem jest nie tylko przewiezienie i zniesienie mebli, ale również rzeczy tak małostkowe jak znalezienie wolnego miejsca parkingowego. Dlatego też niezwykle istotne jest dokładne zaplanowanie całego procesu przewozu  mebli, od tego w jakiej kolejności chcemy znosić meble, przez to czy będziemy je demontować czy może jednak przewozić w całości. Niezwykle istotnymi kwestiami jest także zadbanie o dokładne opróżnienie mebli oraz ich zabezpieczenie, aby podczas transportu były w pełni bezpieczne.

Cały proces przewozu mebli, zwłaszcza w Krakowie jest skomplikowany i należy podejść do niego z głową, nie należy robić nic na siłę, a już zwłaszcza nie należy się śpieszyć. Pośpiech przy tego rodzaju procesie skutkować może jedynie uszkodzeniami naszego dobytku, zdenerwowaniem oraz stresem.

Przewóz mebli – rozmontowane czy w całości

Decyzja czy meble chcemy przetransportować w całości czy rozmontowane jest jedną z najistotniejszych jakie możemy podjąć podczas całego procesu przeprowadzki. Każda metoda ma swoje wady i zalety. Meble złożone są cięższe co sprawia, że dużo ciężej jest je przenieść na każdym etapie przeprowadzki. Także załadowanie ich do samochodu, jeśli to nie jest wyposażone w odpowiednie podnośniki może być sporym problemem, często skutkującym uszkodzeniem mebli. Należy także wcześniej upewnić się, że złożone meble uda się przenieść zarówno przez drzwi jak i przez wszelkie korytarze. Istnieją jednak też oczywiście plusy tej metody, meble złożone są dużo stabilniejsze oraz po zakończeniu przeprowadzki wystarczy je ustawić w odpowiednich miejscach. Warto też zauważyć, że przewóz mebli w Krakowie, często sprawia trudności z powodu często wąskich korytarzy na klatkach schodowych czy kamienicach. W takim wypadku lepiej zdecydować się na rozmontowanie mebli. Bardzo ułatwi to pracę zarówno nam jak i firmie przeprowadzkowej.

Transport mebli, które wcześniej zostały zdemontowane jest dużo prostszy i szybszy, łatwiej też zmieścić je do samochodu transportowego. Jednak z tą metodą także wiąże się wiele minusów. Przede wszystkim meble takie należy później złożyć. Dlatego podczas ich demontażu należy zwrócić szczególną uwagę, by nie zagubić żadnej ze śrubek, wkrętów, kołków czy zawiasów. To z kolei może być bardzo kłopotliwe w trakcie przeprowadzki. Kolejnym minusem jest także ilość czasu jaką trzeba przeznaczyć na rozmontowanie mebli. Jeśli zdecydujemy się na tą metodę i mamy sporo mebli do przewiezienia możemy śmiało założyć, że proces przeprowadzki wydłuży się o co najmniej kilka dni. No i ostatnia kwestia, jak wie każdy kto kiedykolwiek źle skręcił szafę z Ikei, demontaż raz złożonego mebla może być bardzo trudny i niemal niemożliwy do wykonania bez uszkodzenia mebla.

Przed podjęciem decyzji jak chcemy przetransportować meble należy się poważnie zastanowić. Jednak, jeśli korzystamy z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która specjalizuje się w przewozie mebli w Krakowie możemy śmiało zdecydować się na transport mebli w całości. Profesjonalna firma przeprowadzkowa zadba o odpowiednie przeniesie, załadowanie i zabezpieczenie ich podczas przejazdu.

Transport mebli a zabezpieczenie

Zabezpieczenie mebli przed przewozem jest niezwykle istotną kwestią. Jeśli wykonamy ją błędnie lub nieuważnie ryzykujemy nieodwracalnymi uszkodzeniami. Na szczęście poprawne zabezpieczenie mebli przed transportem jest stosunkowo proste, zwłaszcza w miastach takich jak Kraków, gdzie mamy bardzo łatwy dostęp do wszelkich potrzebnych do tego materiałów.

Samo zabezpieczenie mebli powinno zostać przeprowadzone przed przyjazdem samochodu firmy przeprowadzkowej, zaoszczędzimy wtedy dużo czasu. Asekurację mebli powinniśmy rozpocząć od zebrania niezbędnych do tego materiałów. Przydatne będą filcowe koce, folia bąbelkowa, kartony, styropian i folia stretch. Zabezpieczenie mebli powinniśmy rozpocząć od ich rogów, są one najbardziej narażone na uszkodzenia. Zahaczenie rogiem szafy o ścianę w trakcie przenoszenia jej zdarza się na porządku dziennym. Dlatego warto zabezpieczyć je styropianem lub kawałkami kartonu. Resztę mebla najlepiej owinąć filcowym kocem, a następnie folią bąbelkową. Osłoni to nasz dobytek przed wszelkiego rodzaju rysami i obiciami, jest to niezwykle istotny krok każdego przewozu mebli. Tak zabezpieczony mebel należy co najmniej trzykrotnie owinąć folią stretch. Zagwarantuje nam to, że meble dojadą bezpieczne.

Podczas transportu mebli w Krakowie i innych miastach ważne jest także zabezpieczenie nóg naszych mebli, warto o tym pamiętać, gdyż z powodu trudności ze znalezieniem miejsca parkingowego, czy z powodu długiego załadunku do samochodu nasze meble mogą spędzić nieco czasu na brudnym i wilgotnym chodniku.

Przewóz mebli w Krakowie

Przewóz mebli w dużych miastach, w tym Krakowie, często jest skomplikowanym procesem. Dlatego też najlepiej zostawić go profesjonalnej firmie przeprowadzkowej. Firmy takie jak nasza dysponują wykwalifikowanym pracownikami oraz odpowiednimi samochodami. Gwarantuje to, że proces przewozu mebli przebiegnie szybko i sprawnie.

W przypadku Krakowa bardzo ważne jest by przed przewozem mebli zadbać o to, by samochód transportowy mógł zaparkować w pobliżu domu czy bloku. Zdecydowanie ułatwi to całą pracę. W trakcie przewozu meble zostaną zabezpieczone specjalnymi pasami, które uniemożliwią im poruszanie się we wnętrzu pojazdu.

Profesjonalne firmy zajmujące się transportem mebli w Krakowie zadbają też o to by meble zostały wyniesione z mieszkania, załadowane do samochodu i następnie wniesione do nowego lokum. Sprawia to, że proces przeprowadzki jest dla naszych klientów prosty i przyjemny, gdyż nie wymaga on od nich podnoszenia ciężkich przedmiotów.