Utylizacja i wnoszenie mebli - Kraków i okolice

Wnoszenie mebli w Krakowie – najczęstsze problemy

Wnoszenie mebli w Krakowie często jest kłopotliwym i żmudnym procesem. Krakowskie kamienice i bloki często mają wąskie korytarze i klatki schodowe, na których bardzo ciężko jest manipulować większymi biurkami czy kanapami. Wnoszenie mebli jest też bardzo problematyczne dla osób starszych czy niepełnosprawnych. W takich przypadkach najlepiej skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Bardzo częstym problemem są próby wnoszenia ciężkich i nieporęcznych mebli przez zbyt małą ilość osób. Wnoszenie mebli w ten sposób skutkować będzie szybkim przepracowaniem, a konsekwencją przepracowania są bolesne kontuzje i problemy zdrowotne, takie jak wypadnięcie dysku czy bóle odcinka krzyżowo-lędźwiowego pleców.

Innym bardzo często popełnianym błędem podczas wnoszenia mebli w Krakowie jest stosowanie niewłaściwej formy podnoszenia i noszenia rzeczy. Podnoszenie plecami, a nie kolanami i nogami jest najczęściej spotykanym błędem. Prawidłowa pozycja noszenia mebli i innych ciężkich przedmiotów cechuje się prostymi plecami, pozwala to na uniknięcie bolesnych kontuzji i problemów z plecami. Dodatkowo podnoszenie z użyciem mięśni nóg jest znacznie mniej męczące.

Problemem często stają się również niepotrzebne meble w dużych ilościach i zużyte sprzęty RTV i AGD. Wówczas nie możemy ich tak po prostu wyrzucić do kosza. Tu również bardzo cenny jest udział firmy przeprowadzkowej, która wraz z transportem mebli oferuje utylizację mebli.

 

Wynoszenie mebli z możliwością utylizacji.

 

Wnoszenie mebli w Krakowie – sprzęt AGD

Jednymi z najczęściej wnoszonych mebli w Krakowie są wszelkiego rodzaju sprzęty AGD. Są to niezwykle ciężkie i nieporęczne przedmioty. Dlatego też przy ich wnoszeniu należy zachować szczególną ostrożność. Bardzo często zamówienie nowego sprzętu AGD oznacza konieczność pozbycia się starego, w takiej sytuacji musimy zarówno znieść np. starą pralkę, jak i wnieść nową. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która zajmuje się również utylizacją mebli i sprzętów RTV AGD.

Wnoszenie mebli w Krakowie – dobre praktyki

Wnoszenie mebli w Krakowie zwykle jak dosyć skomplikowanym procesem. Istnieje jednak kilka porad, które sprawią, że tego typu działania będą nieco przyjemniejsze i zdecydowanie łatwiejsze.

Przede wszystkim należy dokładnie zaplanować cały proces wnoszenia mebli, nie należy robić tego jak najszybciej, lecz z głową. Czymś o czym najczęściej się zapomina jest ustalenie, który mebel należy wnieść do którego pokoju i w jakiej kolejności. Jeśli przyłożymy się do stworzenia takiego planu unikniemy sytuacji, w której wniesione meble będziemy musieli przenosić i przestawiać, gdyż w miejscu, w którym je ustawiliśmy powinien stać inny mebel.

Kolejnym bardzo istotnym krokiem podczas wnoszenia mebli w Krakowie jest dokładne zmierzenie każdego mebla, szerokości korytarza, sprawdzenia ładowności i wymiarów windy. W ten sposób będziemy mogli zaplanować sposób wnoszenia rzeczy. Zdecydowanie ułatwi nam to cały proces wnoszenia.

Ostatnimi rzeczami, o których warto pamiętać jest to by zapewnić sobie pomoc do noszenia najcięższych mebli. Bardzo dobrą praktyką jest również zakup specjalnych pasów ułatwiających noszenie i manipulowanie cięższymi przedmiotami. Pasy te dodatkowo wymuszają prawidłową pozycję noszenia, ograniczając w ten sposób ryzyko kontuzji oraz zmęczenie wynikające z pracy.

 

Wynoszenie mebli z wywozem.

 

Wnoszenie mebli w Krakowie – zalety profesjonalnych firm przeprowadzkowych

Niewątpliwie najłatwiej jest dokonać wniesienia mebli w Krakowie korzystając z usług profesjonalistów. Firmy takie jak nasza dysponują nie tylko doskonale wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą pracowników, lecz również wszystkimi niezbędnymi narzędziami do pomiarów, pasami transportowymi, wózkami i wieloma innymi narzędziami ułatwiającymi cały proces wnoszenia mebli. Skorzystanie z usług profesjonalistów ma oczywiście więcej korzyści. Najważniejszą chyba jest fakt, że to oni będą wykonywać całą pracę – od demontażu, poprzez pakowanie, a na końcu ewentualną utylizację, dzięki czemu Państwo jako klienci będą mogli skupić się na ustawieniu mebli w mieszkaniu. Dodatkowo nasi pracownicy świetnie ocenią, czy należy dokonać demontażu mebli by wnieść je w stanie nienaruszonym. Tak samo dysponują oni niezbędną wiedzą i materiałami by prawidłowo zabezpieczyć wnoszone meble, tak by w trakcie wnoszenia nie zostały one uszkodzone.

  • Nie musisz martwić się nawet o największe ciężary.
  • Zabezpieczenie wnoszonych mebli jest po naszej stronie. 

Utylizacja mebli Kraków

Często podczas przeprowadzki, lub remontu okazuje się, że duża część naszych mebli nadaje się wyłącznie do wyrzucenia, lub zniszczenia. Jednak, jako że są to śmieci wielkogabarytowe nie możemy umieścić ich w zwykłym osiedlowym śmietniku. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług utylizacji mebli w Krakowie. Nasza firma oferuje tego typu usługę od wielu lat. Miło nam powiedzieć, że usługa utylizacji mebli cieszy się niesłabnącą popularnością.

Nasza firma zajmie się każdym aspektem utylizacji mebli. Od zabrania ich od właściciela, poprzez wywiezienie ich do odpowiedniej firmy zajmującej się utylizacją tego typu wielkogabarytowych odpadów, aż do otrzymania potwierdzenia utylizacji. Tego typu zaświadczenie jest niezbędne, by w razie kłopotów móc udowodnić, że mebli pozbyliśmy się w sposób zgodny z prawem, a nie np. wywieźliśmy do lasu.

Korzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się utylizacją mebli w Krakowie ma też duże znaczenie, jeśli zależy nam na środowisku naturalnym. Wszystkie metody utylizacji stosowane przez naszą firmę mają możliwie najmniejszy wpływ na środowisko. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w naszym mieście, które od lat zmaga się z problemem smogu i zanieczyszczeń.

Nasza profesjonalna firma przeprowadzkowa zajmuje się także opróżnianiem piwnic i strychów. Nasza specjalnie dobrana ekipa, złożona z wykwalifikowanych i kulturalnych pracowników z chęcią pomoże państwu opróżnić piwnice czy strych ze wszystkich zalegających tam przedmiotów. Bardzo ważne jednak wówczas by mieć gotową listę, które z rzeczy chcemy zostawić, a które zutylizować. Dzięki temu cały proces przebiegnie szybko i sprawnie, a pomieszczenie zrobi się znacznie przyjemniejsze. Dodatkowym atutem naszej firmy, jest fakt, że pracujemy również w weekendy, dzięki temu możecie Państwo zamówić usługę utylizacji mebli w Krakowie również w sobotę czy niedzielę, pozwoli to Państwu pogodzić potrzebę czystości i zrobienia porządku z pracą czy innymi obowiązkami.

 

Utylizacja mebli zorganizowana nocą.

 

W przypadku naszej firmy mogą Państwo skorzystać z: 

  • utylizacji mebli w tygodniu,
  • utylizacji mebli nocą, 
  • z wywozu i utylizacji mebli w weekend. 

Jesteśmy bardzo elastyczni, chcemy przede wszystkim odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów.