Koszty przeprowadzki

Istnieje wiele mitów związanych z kosztami przeprowadzki. Wiele osób chciałoby uzyskać prostą odpowiedź na pytanie „ile kosztuje przeprowadzka”. Niestety odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta. Na koszt przeprowadzki wpływ ma wiele różnych czynników, często takich o których wcale nie myślimy.

Co składa się na koszt przeprowadzki

Przeprowadzka podobnie jak większość tego typu przedsięwzięć wiąże się z kosztami. Co ciekawe większość kosztów będziemy musieli ponieść niezależnie od tego czy skorzystamy z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej czy wykonamy ją w całości sami. Podstawowymi kosztami, które będziemy musieli ponieść będzie zakup folii stretch, folii bąbelkowych, wypełnień do kartonów i samych kartonów. Może się wydawać, że koszty takich akcesoriów nie mogą być duże. Zależy to tak naprawdę od ilości rzeczy, które chcemy przewieźć. Przy dużej ilości rzeczy koszta oczywiście będą większe.

Drugą kwestią mającą duży wpływ na koszt przeprowadzek jest odległość przewożenia rzeczy. Im większa tym drożej wyjdzie nas przeprowadzka. Najdroższe są oczywiście przeprowadzki międzynarodowe. Warto też pamiętać, że na koszt transportu wpływ ma także trasa, którą wybierzemy, czy też to na ile będziemy zmuszeni zatrzymać się na parkingu.

W przypadku samodzielnego wykonywania przeprowadzki warto też wziąć pod uwagę posiadany przez nas samochód. Być może zamiast przewozić swój dobytek na kilka razy przy pomocy zwykłego samochodu osobowego, bardziej opłacalne będzie wynajęcie większego pojazdu. Jest to coś co należy bardzo uważnie rozważyć, jedynie wtedy będziemy w stanie podjąć decyzję, która będzie właściwa.

Koszt przeprowadzki z profesjonalną firmą przeprowadzkową

Koszty przeprowadzki z profesjonalną firmą przeprowadzkową wypadają nieco inaczej niż w przypadku przeprowadzki wykonywanej samodzielnie. Przede wszystkim jej koszta zależą od tego z jakich usług dokładnie skorzystamy. Jeśli firma przeprowadzkowa ma dla nas wykonać jedynie przewóz naszych rzeczy to koszt będzie stosunkowo niewielki.

Znacznie większe koszta generują wszelkiego rodzaju usługi dodatkowe. Jedną z najdroższych jest bez wątpienia pakowanie i zabezpieczenie rzeczy. W tym wypadku firma przeprowadzkowa zapewnia takie akcesoria jak kartony czy taśmy, a całe pakowanie zostanie wykonane przez pracowników firmy. To jak dużo będziemy musieli zapłacić za taką usługę zależy głównie od ilości rzeczy, które chcemy spakować. Im więcej rzeczy trzeba spakować, tym więcej czasu spędzą nad tym pracownicy firmy przeprowadzkowe, więc tym więcej trzeba będzie zapłacić za taką usługę. Tego typu usługi mają jednak wiele plusów, przede wszystkim firma przeprowadzkowa zajmie się wszystkim sama, pozwalając nam na skupienie się na innych rzeczach,. Oprócz tego pracownicy wykonujący tego typu usługi mają wiele doświadczenia w pakowaniu, dlatego mogą to zrobić znacznie szybciej i sprawniej niż my sami.

Kolejną usługą dodatkową, która może wygenerować spore koszta, są takie usługi jak utylizacja mebli. Jednak podobnie jak w przypadku pakowania i zabezpieczenia rzeczy, koszt takiej usługi zależy od ilości mebli, które chcemy zutylizować oraz od dystansu jaki będą one musiał pokonać.

Jak widać nie ma prostej odpowiedzi na pytanie „ile kosztuje przeprowadzka?”. Koszt takiej operacji zawsze jest kwestią indywidualną. Dlatego też zapraszamy do kontaktu, nasi pracownicy z wielką chęcią wykonają dla Państwa darmową wycenę usług.