Montaż i demontaż mebli

Montaż i demontaż mebli jest jedną z podstawowych czynności jakie wykonywane są podczas każdej przeprowadzki. Tego typu czynności można zarówno wykonać samemu, jak też zlecić je profesjonalnej firmie przeprowadzkowej.

Dlaczego warto zlecić montaż i demontaż mebli profesjonalnej firmie przeprowadzkowej

Montaż i demontaż mebli nie jest wyjątkowo skomplikowanym zadaniem, jednak zdecydowanie jest on czasochłonny. Wie o tym każda osoba, która zmuszona była to rozłożenia mebli. Podczas wykonywania tego typu czynności należy przede wszystkim pamiętać o tym by nie zgubić żadnej śruby ani innych elementów łącznych.

Dlatego też tak popularne jest zlecenie demontażu mebli profesjonalnej firmie przeprowadzkowej. Pracownicy takich firm mają wiele lat doświadczenia w rozkładaniu mebli, dlatego też są oni w stanie rozłożyć je nie tylko nie gubiąc żadnej z części, ale też bez żadnych uszkodzeń. Dodatkowo duże doświadczenie jakie posiadają pracownicy profesjonalnych firm przeprowadzkowych sprawia, że cały demontaż i montaż mebli przebiega znacznie szybciej.

Dodatkowo zdemontowane meble są znacznie łatwiejsze w transporcie. Można bardziej swobodnie umieścić je wewnątrz samochodu, prościej je zabezpieczyć i co najważniejsze zajmują one mniej miejsca niż niezdemontowane meble. Dzięki czemu możliwe jest umieszczenie większej ilości mebli wewnątrz samochodu wykorzystywanego do przeprowadzki.

Kiedy warto zlecić montaż i demontaż mebli

Montaż i demontaż mebli to usługi, których zlecanie powinno być dokładnie przemyślaną decyzją. Głównie z powodu tego jak kosztowna jest tego typu operacja. Dlatego też warto wiedzieć kiedy najlepiej jest zlecić montaż i demontaż mebli. Przede wszystkim nie powinno się wynajmować profesjonalnej firmy przeprowadzkowej jeśli chcemy przewieźć tylko jeden lub dwa meble. W takim wypadku montaż i demontaż mebli możemy wykonać sami.

Specjalistów od demontażu mebli najlepiej jest wynająć w momencie w którym przy przeprowadzce chcemy zabrać ze sobą naprawdę wiele mebli. Dysponują oni odpowiednią wiedzą i narzędziami, które umożliwiają szybki, sprawny i co najważniejsze bezpieczny demontaż mebli.

Jak zabezpieczyć zdemontowane meble

Meble, które zostały zdemontowane należy zabezpieczyć w odpowiedni sposób. Jedną z najpopularniejszych metod jest owinięcie części składowych mebla folią bąbelkową i następnie zabezpieczenie pakunku folią stretch. Taka ochrona jest wystarczająca by przewieźć meble bez żadnego uszczerbku. Najważniejsze jest by pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu rogów. Są one nie tylko najbardziej narażone na uszkodzenia, ale także ochronimy ściany i framugi przed uszkodzeniami, które moglibyśmy wywołać podczas przenoszenia fragmentów mebli.

Do zabezpieczenia zdemontowanych mebli można wykorzystać także fragmenty kartonu czy styropianu. Jeśli posiadamy oryginalne kartony, w których meble zostały to powinniśmy z nich skorzystać. Umieszczone w nich meble będą zdecydowanie bardziej bezpieczne i trudniej ulegną uszkodzeniu niż w przypadku zdemontowanych mebli trzymanych luzem.

Dlaczego warto zlecić montaż mebli specjalistom

Pracownicy firm przeprowadzkowych są specjalistami nie tylko w demontażu, ale także w montażu mebli. Z ich usług warto jest skorzystać jeśli chcemy by montaż mebli przebiegł możliwie jak najszybciej. Sprawna, dobrze współpracująca ekipa jest w stanie złożyć meble z całego mieszkania w zaledwie kilka godzin, co umożliwia cieszenie się nimi w bardzo krótkim czasie. Dodatkowo raz zdemontowane meble bywają trudniejsze w montażu, dlatego też warto jest zlecić tę pracę ludziom mającym doświadczenie pozwalające im na zmontowanie mebli bez żadnych uszkodzeń.