Transport motorów i motocykli

Przewóz motocykli w Krakowie – powody przewożenia

Transportowanie motocykli jest niezwykle popularną usługą, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Kraków. Przewożenie motocykli jest niezwykle popularne zwłaszcza pośród fanów sportów motocyklowych, nic więc dziwnego, że najczęściej przewozi się właśnie motocykle crossowe, które przeznaczone są w zasadzie wyłącznie do jazdy w ekstremalnych warunkach. Dodatkowo motocykle crossowe często nie są wyposażone w światła czy kierunkowskazy co sprawia, że nie posiadają one homologacji drogowej i nie są dopuszczone do poruszania się po drogach w Polsce. W przypadku tego typu motocykli transportowanie ich w busie czy na przyczepie jest jedyną legalną opcją, by znalazły się one na torze, czy terenie prywatnym, gdzie chcemy na nich jeździć.

Są też oczywiście inne powody, dla których właściciele jednośladów korzystają z usług transportu motocykli w Krakowie. Jednym z popularniejszych powodów jest fakt, że motocykl zwyczajnie nie działa i trzeba zawieźć go do mechanika. W takich wypadkach usługa transportu motocykli jest niezwykle atrakcyjna, nie wymaga ona posiadania lub wynajmowania przyczepy. Jeszcze innym powodem jest sprzedaż lub kupno motocykla. Większość kupujących jednoślady w miejsce transakcji wybiera się innym pojazdem, co sprawia, że powrót na nowo zakupionym motocyklu jest niemożliwy. W takim wypadku najłatwiej zamówić usługę przewozu motocykli.

Transport motocykli w Krakowie – techniki przewozu - przyczepa

Jedną z podstawowych technik transportowania motocykli stosowanych w Krakowie jest przewożenie ich na przyczepie. Tego rodzaju przewozu można dokonać zarówno na przyczepie, która jest specjalnie przystosowana do przewozu motocykli, jak również używając zwyczajnej przyczepy. Do przewozu motocykla najlepiej wykorzystać płaską przyczepę, która pozwoli nam odpowiednio przygotować motocykl do transportu.

Samo przygotowanie jednośladu do transportu na przyczepie nie jest szczególnie trudne. Poza samą przyczepą należy posiadać pasy transportowe, które posłużą nam do zabezpieczenia motocykla na przyczepie. Niezwykle ważne jest by troki transportowe wyposażone były z zamknięty hak. Otwarty hak może skutkować wypięciem się pasa, utratą stabilności i w konsekwencji upadkiem motocykla na jezdnie. Jeśli stanie się to podczas jazdy może to oznaczać całkowitą stratę motocykla. Podczas przygotowania się do transportu motocykla w Krakowie należy pamiętać o kilku prostych poradach.

Jeśli nasza przyczepa nie jest przystosowana do przewozu motocykli to powinniśmy zaopatrzyć się w co najmniej cztery pasy transportowe. Dwa z nich posłużą nam do zablokowania kół pojazdu tak by nie mógł się on przemieszczać na przyczepie. Pasy powinny być przytwierdzone na sztywno, jedynie w ten sposób zagwarantujemy, że motocykl pozostanie nieruchomy. Jeśli jednak nasza przyczepa posiada specjalne uchwyty na koła jednośladu możemy ten krok pominąć, uchwyty zabezpieczą nasz pojazd wystarczająco. Dwa pasy wykorzystujemy opierając je na kierownicy lub innym stabilnym metalowym elemencie i przytwierdzając je do przyczepy. Ma to za zadanie zapobiec przechylaniu się motocykla podczas jazdy, tego kroku nie możemy w żadnym wypadku pominąć. Bardzo dobrą praktyką jest też zablokowanie amortyzatorów motocykla za pomocą specjalnej nakładki. Dzięki temu nie będą one pracowały podczas przewozu co znacznie wydłuży ich żywotność.

Należy też pamiętać, że motor przewożony musi być w pozycji pionowej, lecz nigdy przy opuszczonej nóżce. Przed przewozem jednośladu, zwłaszcza w Krakowie warto dokładnie zaplanować swoją trasę. Pomoże nam to uniknąć uszkodzeń pojazdu oraz mandatów. Polecamy również, by wcześniej potrenować jazdę samochodem z przyczepą, tak by nie stwarzać zagrożenia zarówno dla swojego motocykla, jak również na drodze.  

Przewóz motorów w Krakowie – techniki przewozu – bus

Transport motocykli przy pomocy busa jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych technik w Krakowie. Nie jest też to technika wybitnie różniąca się od przewozu motocykla na przyczepie, chociaż oczywiście pomiędzy tymi dwiema metodami występują różnice. Transport jednośladów za pomocą busa jest tak popularny między innymi dlatego, że dach samochodu zapewnia ochronę przed warunkami pogodowymi, co jest niezwykle istotne dla niektórych z właścicieli motocykli.

Jeśli chcemy transportować motocykl za pomocą busa warto zaopatrzyć się w specjalną rampę, która pozwoli nam na wprowadzenie motocykla do wnętrza pojazdu. Absolutnie nie powinno się do tego celu używać desek i innych materiałów, które nie zostały zaprojektowane do tego celu. Wykorzystanie desek może skończyć się ich złamaniem pod ciężarem motoru i poważnymi uszkodzeniami jednośladu. Jednak przed wprowadzeniem motoru do busa należy wykonać jeszcze jedną czynność, mianowicie spuścić z niego paliwo. Jeśli tego nie zrobimy po wprowadzeniu motocykla do busa benzyna wypłynie z gaźnika na podłogę, co sprawi, że kierowca prowadzić będzie w oparach benzyny, co może skończyć się wypadkiem.

Jeśli spuściliśmy z motocykla paliwo i wprowadziliśmy go do busa możemy przystąpić do zabezpieczania naszego jednośladu. Tutaj postępujemy praktycznie tak samo jak w przypadku przyczepy. Używając dwóch pasów zapobiegamy przechylaniu się motocykla, jeśli zaś chodzi o blokadę kół to w przypadku busa nie jest ona tak newralgiczna. Aby powstrzymać motocykl przed poruszaniem się wewnątrz samochodu wystarczy gumowa, antypoślizgowa wycieraczka jaką często można zobaczyć przed supermarketami czy na wejściu do klatek schodowych.

Transport motocykli w Krakowie – czemu warto zaufać profesjonalistom

Profesjonalne firmy transportowe, takie jak nasza z siedzibą w Krakowie, posiadają wiele lat doświadczenia w bezpiecznym transporcie motocykli. Dysponujemy nie tylko specjalnie przystosowanymi do tego celu samochodami i przyczepami, lecz również mamy wykwalifikowaną kadrę pracowników, która zadba o to by motocykl został odpowiednio zabezpieczony.

Skorzystanie z profesjonalnych usług transportu motocykli w Krakowie jest wskazane zwłaszcza w przypadku, jeśli nigdy nie przewozili Państwo motoru na własną rękę. W takim wypadku naprawdę lepiej nie ryzykować uszkodzeń jakie mogą powstać na motorze w wypadku błędnego zabezpieczenia go. Nasza firma bierze pełną odpowiedzialność za Państwa pojazdy i gwarantuje, że zostaną one dostarczone na wybrane miejsce w stanie nienaruszonym