Przeprowadzka firmy

Przeprowadzka firmy to często jeden z najtrudniejszych rodzajów przewozów rzeczy jakie zdarza nam się wykonywać. Wynika to z wielu różnych aspektów, dlatego też tak istotne jest zdawać sobie sprawę, jak tego typu przeprowadzki powinny wyglądać i jak uniknąć najczęstszych błędów.

Co sprawia, że przeprowadzki firm są tak wymagające

Istnieje naprawdę wiele różnych czynników sprawiających, że przeprowadzki firm, biur i innych podmiotów gospodarczych wymagają tak wiele uwagi. Przede wszystkim, tego typu placówki posiadają zwykle naprawdę duże ilości sprzętów wymagających spakowania, zabezpieczenia i przewiezienia. Dodatkowo firmy zwykle posiadają specjalistyczne urzadzenia, wymagające naprawdę specjalnego traktowania i odpowiedniego zabezpieczenia, do takich urządzeń należą wielofunkcyjne drukarki biurowe, wszelkiego rodzaju faksy, serwery i inna elektronika, nie można też oczywiście zapomnieć o dużej ilości wszelkiego rodzaju dokumentacji, która także musi zostać zabezpieczona i przewieziona.

Dodatkowym problemem jaki napotykamy przy organizacji przeprowadzki firmy jest czas. Podczas przewozu rzeczy pracownicy nie mogą pracować, co oczywiście generuje straty dla firmy, które w przypadku największych firm mogą wynosić kilkadziesiąt tysięcy złotych dziennie. Dlatego te przeprowadzka firmy powinna być zorganizowana tak by zajęła możliwie jak najmniejszą ilość czasu, optymalnie podczas urlopu pracowników, lub podczas weekendu, dzięki czemu ograniczymy straty wygenerowane przez przeprowadzkę firmy.

Jak przygotować się do przeprowadzki firmy

Jak w przypadku większości przeprowadzek, także w przypadku przeprowadzek firm i innych podmiotów gospodarczych odpowiednie przygotowanie sprawi, że cały proces przebiegnie znacznie szybciej i bezpieczniej. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy z tego jak przygotować się do tego typu przeprowadzki. Przede wszystkim potrzeba na nią czasu. W niektórych przypadkach rozłożenie przeprowadzki tego typu w czasie jest najlepszą możliwą opcją, gdyż pozwala nam przewieźć najmniej niezbędne rzeczy do nowej siedziby. Mówimy tutaj np. o przewiezieniu dokumentacji znajdującej się w archiwum, tego typu zbiory zajmują dużą ilość miejsca, są trudne w pakowaniu i przewożeniu, a jednocześnie nie są wykorzystywane na co dzień. Dlatego też warto jest przewieźć je odpowiednio wcześniej.

Reszta przygotowań nie różni się specjalnie od przygotowania mieszkania do przeprowadzki. Jednak w przypadku firmy stworzenie listy i kalendarza zadań jest znacznie bardziej istotne. Dzięki takim narzędziom będziemy w stanie ograniczyć straty poniesione przez firmę. Warto jest między innymi zaplanować przeprowadzkę w taki sposób by przeprowadzać w kolejności działy, czy zespoły pracujące nad jednym projektem. W większości wypadków przeprowadzenie zespołu zajmuje zaledwie jeden, lub dwa dni. Dzięki temu pracownicy nie muszą przerywać pracy na długi czas. Warto też zastanowić się nad tym czy na czas przeprowadzki nie warto jest zaoferować pracownikom możliwości pracy zdalnej.

Największym wyzwaniem podczas przeprowadzki firmy zdecydowanie jest zabezpieczenie wszelkiego rodzaju wrażliwych sprzętów, czy nośników danych. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe takie jak nasza mają wiele lat doświadczenia w zabezpieczaniu wrażliwych przedmiotów. Dlatego też warto jest zaufać profesjonalistom i pozwolić im na samodzielną pracę.

W czasie przeprowadzki firmy warto jest także pomyśleć o swoich pracownikach. Zmiana otoczenia jest zawsze stresującym doświadczeniem, dlatego też nie warto jest ukrywać przed nimi faktu zmiany siedziby firmy, bardzo dobrą praktyką jest także zapewnienie im zajęć integracyjnych w nowym biurze. Pozwoli to na szybsze oswojenie się ze zmianą otoczenia oraz będzie miało bardzo pozytywny wpływ na morale naszych pracowników.