Transport ciężkich towarów

Obecnie wiele firm a nawet mieszkań prywatnych dysponuje bardzo ciężkimi przedmiotami, są to takie rzeczy jak szafy pancerne, sejfy czy fortepiany. Są to rzeczy, które niezwykle trudno jest przetransportować, dlatego też jeśli dysponujemy tego typu przedmiotami warto jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.

Dlaczego przewóz ciężkich przedmiotów jest tak skomplikowany

Przewóz ciężkich przedmiotów jest jednym z najbardziej skomplikowanych procesów jakie mogą zostać zlecone profesjonalnej firmie przeprowadzkowej. Rzeczy takie jak sejfy, szafy pancerne czy fortepiany są przede wszystkim niezwykle ciężkie, co wymaga skorzystania ze specjalnych narzędzi, takich jak podnośniki, czy pasy transportowe obsługiwane przez kilkoro odpowiednio wyszkolonych pracowników. Dodatkowym problemem jest rozmiar tego typu rzeczy, przeniesienie ich wymaga niezwykłej uwagi i bardzo dobrej koordynacji. Dlatego też najczęściej ich przewóz wykonywany jest przez profesjonalne firmy przeprowadzkowe, a nie przez osoby prywatne.

Jak przygotowujemy się do przewozu ciężkich rzeczy

Przewóz takich rzeczy jak szafy pancerne, sejfy czy fortepiany to naprawdę skomplikowany proces wymagający odpowiedniego przygotowania, doświadczenia i przede wszystkim sprzętu. Samo przygotowanie się do transportu zajmuje nam prawdopodobnie najwięcej czasu. Podczas tego procesu musimy zrobić naprawdę wiele. Przede wszystkim wykonujemy niezwykle dokładne pomiary. Ważymy wszystkie przedmioty, które będziemy musieli przewieźć, mierzymy ich wysokość i szerokość. Następnie mierzymy wszystkie korytarze i drzwi przez które będziemy musieli przenieść rzeczy. Jeśli w trakcie pomiarów okaże się, że przeniesienie rzeczy przez te otwory nie będzie problemem możemy rozpoczynać przygotowania do transportu.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w której okazuje, się, że np. fortepian nie zmieści się w otworze drzwiowym. Instrumenty muzyczne nie mogą zostać rozłożone na części, dlatego też wtedy musimy się uciekać do zastosowania innych technik. Najczęściej w takim wypadku wykorzystywany jest specjalny podnośnik, który umożliwia nam wyciągniecie przewożonych rzeczy przez otwory okienne, lub balkonowe.

Nasza przygotowania do przewozu ciężkich rzeczy zawierają w sobie także wytyczenie trasy, którą będziemy je przenosić. Jest to o tyle skomplikowane, że w większości wypadków takie rzeczy jak szafy pancerne, sejfy czy fortepiany nie zmieszczą się w windzie i muszą zostać przeniesione schodami, co jeszcze bardziej komplikuje ich transport.

Jak przebiega przewóz ciężkich towarów.

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych pomiarów możemy przystąpić do przewożenia rzeczy. Jest to jednak równie skomplikowany proces. Do przeniesienia sejfu czy szafy pancernej zwykle potrzeba co najmniej 4 doświadczonych pracowników. Dzięki takiej ilości jesteśmy w stanie zagwarantować, że wszystko co zostanie nam powierzone zostanie przeniesione w bezpieczny, profesjonalny sposób. Podczas przenoszenia ciężkich przedmiotów zachowujemy naprawdę dużą ostrożność.

Po zniesieniu szaf, sejfów czy fortepianów umieszczamy je w odpowiednio do tego przygotowanym samochodzie i zabezpieczamy przy użyciu pasów i innych profesjonalnych narzędzi transportowych. Dzięki temu możemy zagwarantować, że wszystko zostanie dowiezione na miejsce w pełni bezpieczne. Po dowiezieniu na miejsce wnosimy wszystko na nowe miejsce i ustawiamy zgodnie z zaleceniami klienta.

Dzięki usługom naszej firmy, można przewieźć wszystkie przedmioty, których samodzielny transport byłby niemożliwy.