12 trików – Jak prawidłowo spakować ubrania?

Czego najwięcej mamy, jak się przeprowadzamy? Oczywiście, że ubrań. Wypełniają one każdą wolną przestrzeń. Najczęściej pakujemy je w kartony lub worki na śmieci, a przy rozpakowywaniu rozpaczamy widząc ile prasowania i układania przed nami. Ale nie musi tak być! Znamy kilka sposobów, aby pakowanie odzieży i dodatków do strojów było miłe i przyjemne.

12 trików – Jak prawidłowo spakować ubrania? - detail image

1. Pakowanie rozpocznij w kolejności od największych rzeczy do najmniejszych. Dzięki temu efektywnie wykorzystasz pozostałą przestrzeń i spakujesz więcej. Na samym dnie układaj najcięższe rzeczy, wtedy unikniesz nadmiernego mięcia się rzeczy.


2. Poznaj technikę rolowania odzieży. Mamy tendencję do składania odzieży w kostkę, a często lepszym sposobem jest rolowanie jej. Jest to szybszy sposób!


3. Wykorzystuj każde miejsce. Jeśli masz kilka torebek, to wrzuć do nich drobniejsze akcesoria, takie jak apaszki, czapki czy rękawiczki. Unikniesz nadmiernego szukania.


4. Przed rozpoczęciem pakowania zrób listę czego potrzebujesz. Przeprowadzka to może najwyższy moment na pozbycie się spodni, w których chodziłaś 15 lat temu lub sukienki z matury.


5. Staraj się pakować rzeczy tematycznie. Możesz podzielić je na pory roku lub na kategorie „góra” i „dół”. Podczas rozpakowywania będzie łatwiej wszystko posegregować.


6. Skorzystaj z pakowania próżniowego. Jeśli chcesz zmieścić więcej i nie do końca zależy Ci na idealnie wyprasowanych rzeczach, to spakuj je próżniowo. Taki pomysł idealnie sprawdzi się podczas pakowania pościeli, ręczników czy kurtek.
Jeśli w Twojej garderobie znajdują się cenne torebki na łańcuszku czy buty to owiń je folią bąbelkową. Będziesz miała pewność, że podczas transportu będą odpowiednio zabezpieczone.


7. Dodaj trochę zapachu. Jeśli ubrania przez kilka dni będą ściśnięte, to warto umieścić w środku zapachową saszetkę. Piękny zapach otuli Twoje ubrania i mile Cię zaskoczy podczas otwieraniu pudełka.


8. Jesteś posiadaczką pokaźnej kolejki czapek czy kapeluszy? Aby nie uległy one zniszczeniu spakuj je do kartonów po butach, najlepiej kozakach, aby zmieściło się całe rondo i nie pogniotły się podczas transportu.


10. Jak spakować buty? Doskonale wiadomo, że są one trudne w pakowaniu, ponieważ zajmują sporo miejsca. Jeśli chcesz uniknąć rozgardiaszu to połączą pary butów sznurówkami lub spakuj je do siatek czy wielorazowych woreczków. Pamiętaj, aby pakować czyste buty. Jeśli są one ubłocone to umyj je wcześniej.


11. Zrób pranie. Są dwie szkoły prawidłowego pakowania się przed przeprowadzką. Jedna mówi, aby pakować tylko wyprane ubrania, a druga uważa, że nie ma to żadnego znaczenia. Owszem ma. Brudne rzeczy, przechowywane przez kilka, kilkanaście dni w małym, ciasnym miejscu mogą później specyficznie pachnieć. Często ten zapach jest ciężki do usunięcia.


12. Pakuj się powoli. Przede wszystkim dobrze się zastanów, jakich rzeczy będziesz potrzebować na pierwsze dni po przeprowadzce. Nie warto ich wrzucać na samo dno walizki czy kartonu.


Może Wy macie jakieś swoje, sprawdzone sposoby na pakowanie? Doskonale wiemy, że przeprowadzka bywa stresująca i czasochłonna, więc podzielcie się z nami swoimi patentami.

Napisał: Lider Przeprowadzki Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...