15 sposobów na sprawną przeprowadzkę

Czy przeprowadzka może być przeprowadzona szybko i sprawnie? Owszem – mamy na to kilka sprawdzonych sposobów.

15 sposobów na sprawną przeprowadzkę - detail image

1. Podnoszenie i przenoszenie kartonów jest o wiele prostsze, jeśli wytniemy po bokach uchwyty na dłonie. Spód najlepiej solidnie skleić taśmą, dzięki temu, nie rozerwie nam się podczas transportu


2. Najlepiej jeśli kartony ważą tyle samo i każda przestrzeń jest wypełniona. Jeśli mamy do przewiezienia wiele przedmiotów o różnych kształtach, to najlepiej porozkładać je po różnych pudełkach.


3. Podczas transportu sprzętu AGD, pamiętaj, aby go wyłączyć i opróżnić. Najlepiej na 48 godzin przed planowanym terminem przeprowadzki.


4. Podczas transportu szklanych rzeczy, należy je solidnie zabezpieczyć. W tym celu najlepiej użyć folii bąbelkowej, specjalnych piankowych wypełniaczy czy miękkich wypełniaczy. Podczas transportu lustra warto zabezpieczyć jego środek naklejając literę „X”. Ochroni je przed przemieszczeniem się w ramie i ewentualnymi wstrząsami.


5. Jeśli przewożone przedmioty wymagają demontażu, to warto wcześniej je sfotografować, aby w przyszłości uniknąć problemów z ponownym złożeniem ich.


6. Wykorzystajmy każde wolne miejsce do spakowania swoich rzeczy. Książki, buty czy ubrania spokojnie można zapakować do walizki podróżniczej.


7. Nie pakujmy wszystkiego do wielkich kartonów. Gwarantujemy, że po przeprowadzce na nowe miejsce nie będziemy mieli siły na rozpakowanie wszystkich pudeł. W tym celu warto zaopatrzyć się w karton podręczny, do którego schowamy rzeczy na pierwszy dzień na nowym miejscu. Co do niego schować? Przede wszystkim ubrania, niezbędne kosmetyki, leki, ładowarkę do telefonu czy inne rzeczy, z których korzystamy na codzień.


8. Transport porcelany spędza sen z powiek wielu ludziom. Jak do niego podejść? Najlepiej ułożyć wszystko kompaktowo. Talerze ułożyć jeden na drugim, oddzielając je od siebie tekturą. Szklanki czy kubki najwygodniej przewozi się w kartonach z przegródkami. Można się w nie zaopatrzyć w Ikei, bądź sklepie monopolowym.


9. Meble mogą ulec uszczerbieniu czy zniszczeniu podczas transportu. Aby tego uniknąć można je kilkukrotnie owinąć folią spożywczą.


10. Podczas demontażu mebli zostaje wiele śrubek. Aby móc się w nich połapać, nalepiej spakować je do niewielkich torebek, które można przymocować taśmą do wewnętrznej strony mebli.


11. Ostre przedmioty takie jak noże czy nożyczki należy przewozić bezpiecznie, aby nie wyrządzić sobie krzywdy. Owińmy je w ręczniki, ścierki lub inne miękkie przedmioty.


12. Ludzie są wzrokowcami, dlatego warto nadać trochę koloru do naszej przeprowadzki. Jeśli mamy możliwość to uporządkujmy kartony kolorami np. W zależności od pomieszczenia, w którym będziemy je rozpakowywać. Zaoszczędzimy mnóstwo czasu.


13.Wykorzystajmy każdą wolną przestrzeń. Jeśli nasze szafki mają szuflady, starajmy się spakować do nich lżejsze rzeczy takie jak ubrania czy dodatki. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo miejsca.


14. W samochodzie układajmy kartony czy meble jak najbliżej siebie. Im mniej przestrzeni pomiędzy kartonami, tym mniejsze ryzyko, że coś przesunie się podczas transportu.


15. Kolejność pakowania jest bardzo ważna. Nie zawsze jesteśmy w stanie oszacować, jak zapakować do samochodu wszystkie przedmioty, dlatego lepszym rozwiązaniem jest wyniesienie wszystkich rzeczy na zewnątrz i oszacowanie przestrzeni do pakowania.


A wy macie jakieś sprawdzone sposoby, dzięki którym pakowanie i przeprowadzka będą szybsze i przyjemniejsze?

Napisał: Przeprowadzki Lider

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...