4 niezbędne narzędzia do zaplanowania przeprowadzki

Wiele razy Wam wspominaliśmy, że przeprowadzka powinna zostać dobrze zaplanowana. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy lubią planować, a na pewno znajdzie się duża część Was, która stawia na spontaniczność. Istnieje natomiast kilka narzędzi, które pomogą w przeprowadzce nawet największym lekkoduchom.

4 niezbędne narzędzia do zaplanowania przeprowadzki - detail image

Zeszyt

Brzmi banalnie i śmiesznie, ale czasem najprostsze rozwiązania są najtrafniejsze. Wiemy, że w dzisiejszych czasach planowanie czegokolwiek w zeszycie jest uznawane za prehistorię, ale zeszyt ma jedną, ogromną zaletę – możemy go mieć zawsze przy sobie, niezależnie czy mamy prąd czy też nie. Jak planować w zeszycie? Najlepiej zacząć od zrobienia listy niezbędnych czynności, czyli np. Zatrudnienie firmy przeprowadzkowej, kupienie kartonów, porządek w szafie itd. Potem należy uporządkować rzeczy w kolejności w jakiej należy je wykonać. Nie zapominajcie o wyznaczeniu deadline. Planując, spróbujcie również oszacować ile czasu każda czynność może Wam zająć. Jest to bardzo pomocne przy planowaniu. Zapiszcie wszystko w przyjazny dla Was sposób. Jeśli uda się coś wykonać, to od razu skreślajcie. Dzięki temu będziecie wiedzieć ile jeszcze przed Wami.

Excel

Ulubione narzędzie wszelkich pracowników korporacji. Excel jest idealny, jeśli chcecie mieć wszystko posegregowane np.alfabetycznie lub czasowo lub jeśli jesteście fanami wszelkiego rodzaju tabelek. Tak samo jak podczas planowania w zeszycie, możecie zapisać wszystkie czynności w tym arkuszu, nadać im odpowiednie kolory czy funkcje. Dzięki temu będziecie widzieć ile Wam jeszcze zostało, a ile już za Wami. Dodatkowo możecie uzupełnić swoje dane o informacje dotyczące odległości nowego od starego miejsca zamieszkania czy porównać oferty firm przeprowadzkowych, aby wybrać tą najtańszą w mieście.

Aplikacje

Na rynku istnieje kilka dedykowanych aplikacji do przeprowadzki. Najprostsza z nich to „To do”. Ta apka nie służy stricte do planowania przeprowadzki, ale do robienia list rzeczy do załatwienia. Wiele osób sobie ją chwali za prostotę i szybkość działania. Kolejną godną polecenia aplikacją jest „PRO MOVING PLANNER” – aplikacja dostępna na Iphone. W niej znajdziecie wiele przydatnych funkcji takich jak rozbudowana lista zadań, możliwość zapisywania kontaktów do firm transportowych, pokazuje kwoty poszczególnych czynności czy pozwala na przypisywanie danego zadania do danej osoby. Świetna opcja kiedy w Twojej przeprowadzce pomaga rodzina lub znajomi. Dodatkowo wszelkie dane może wyeksportować i przesłać na maila. Jedyny minus – nie ma wersji polskiej.

Przypomnienia w telefonie

Każdy z nas jest użytkownikiem telefonu, zazwyczaj mamy go przy sobie. Jednym z częściej używanych aplikacji w telefonie jest budzik oraz przypomnienia wpisywane w kalendarz. Jeśli należycie do grona bardzo poukładanych osób, które lubią mieć zaplanowane wszystko od deski do deski to jest to opcja dla Ciebie. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy zaplanować sobie powiadomienia na daną godzinę i dzień w kalendarzu i nastawić budzik. Dzięki temu będziemy zmotywowani do działania o określonej godzinie. Aby być zmotywowanym do pakowania, warto wynagradzać się za każdorazowe wykonanie jakiegoś zadania.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...