5 Najważniejszych Punktów Przed Przeprowadzką

Przeprowadzka często oznacza nowy etap w życiu. Przeprowadzamy się na studia, do nowego mieszkania, do partnera czy nawet do innego miasta. Nie dla każdego jest to miła chwila. Co więcej, według badań opinii publicznej, przeprowadzka jest jednym ze zdarzeń stresogennych. Aby proces zmiany miejsca zamieszkania odbył się szybko i bezproblemowo należy pamiętać o kilku wskazówkach.

5 Najważniejszych Punktów Przed Przeprowadzką - detail image

1. Zabierz tylko potrzebne rzeczy
Większość z nas ma tendencję do gromadzenia niepotrzebnych rzeczy. Najczęściej mamy za dużo ubrań, których nigdy nie ubraliśmy albo nie nosiliśmy od wielu lat. Nieużywane czy zapomniane rzeczy warto oddać, sprzedać lub zutylizować. Dzięki takiej wstępnej segregacji, będziemy mogli ustalić ile potrzebujemy przewieźć rzeczy i weźmiemy ze sobą tylko te, których naprawdę potrzebujemy.

2. Opisuj kartony
Jest to jeden z lepszych pomysłów stosowanych podczas pakowania. Dzięki temu zabiegowi wprowadzimy porządek i harmonie w cały proces przeprowadzki, przez co przebiegnie on w sposób usystematyzowany. Kartony są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż pakowanie rzeczy do 120 litrowych worków. Może sprawdzi się to w przypadku ubrań i lekkich rzeczy, ale pakując książki czy wyposażenie kuchenne, zdecydowanie lepiej skorzystać z kartonów. Pakowanie najlepiej rozpocząć od jednego pomieszczenia, np.sypialni. Kartony najwygodniej opisywać markerem, ponieważ będziemy pamiętać, w którym miejscu co jest schowane. Jeśli przewozimy delikatne, szklane rzeczy należy opisywać kartony używając słów np. UWAGA SZKŁO. Będzie to cenna informacja nie tylko dla nas, ale również dla firmy przeprowadzkowej, którą warto wynająć.

3. Zamów firmę przeprowadzkową

Każda branża ma swoich specjalistów, dlatego przeprowadzkę warto zlecić osobom, które mają w tym doświadczenie i służą dobrą radą. Poszukiwania odpowiedniej firmy należy rozpocząć kilka dni, a nawet tygodni przed przeprowadzką. Warto również wziąć pod uwagę sezonowość. Najwięcej osób korzysta z tego typu usług w cieplejszych miesiącach, dlatego warto zarezerwować sobie odpowiedni termin dużo wcześniej. W obecnych czasach ludzie żyją bardzo szybko i często nie ma czasu na przeprowadzkę. Wychodząc naprzeciw takim osobom, firmy przeprowadzkowe coraz częściej świadczą swoje usługi w weekendy oraz w późnych godzinach wieczornych. Na pewno uda Wam się ustalić dogodny termin dla jednej i drugiej strony.

4. Poproś o pomoc
Zawsze lepiej pakować się w towarzystwie niż w samotności. Aby pakowanie całego swojego dobytku życiowego było przyjemniejsze warto zaprosić znajomych i przyjaciół. Poza tym, że szybciej uporacie się z wszystkimi rzeczami, to jeszcze spędzicie miło czas. Dodatkowa para rąk również przyda się w momencie, kiedy będzie konieczność przewiezienia mebli. Często trzeba je najpierw rozkręcić, co w pojedynkę stanowi nie lada wyzwanie. Szafę jednak lepiej rozkłada się w dwie osoby.

5. Planuj. Organizuj. Układaj.
Chaos jest dobrym słowem, który opisuje otoczenie podczas przeprowadzki. Warto na początku przygotować listę najważniejszych rzeczy. Bardzo łatwo jest o czymś zapomnieć, kiedy wokół tyle się dzieje. W nowym miejscu zadbajmy o harmonię od samego początku. Każdy karton postawmy w pomieszczeniu, w którym będziemy go rozpakowywać. Nie będą nam w niczym przeszkadzać, a ponadto szybciej będziemy mogli poukładać swoje rzeczy od nowa.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...