7 najczęstszych błędów podczas przeprowadzki

Przeprowadzka często jest długim i skomplikowanym procesem. Od nas wymaga nie lada organizacji oraz cierpliwości. Podczas natłoku spraw i obowiązków nie trudno o drobne błędy i pomyłki. Jakie najczęściej się pojawiają podczas realizacji przeprowadzki?

7 najczęstszych błędów podczas przeprowadzki - detail image

Brak harmonogramu pakowania
Jest to najistotniejszy element przeprowadzki pozwalający zaoszczędzić wiele czasu i nerwów. Pozwala na oszacowanie poglądowego czasu potrzebnego na spakowanie rzeczy. Warto od samego początku spisać wszystkie niezbędne rzeczy jakie trzeba spakować. Plan pakowania pomaga również na zgromadzenie niezbędnych pudełek czy kartonów, które pomieszczą cały nasz dobytek.

Za mało czasu na pakowanie.
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że często pakujemy się na ostatnią chwilę I jeśli Wam się wydaje, że dotyczy to tylko wakacji to niestety, ale pakowanie zawartości całego mieszkania również może nastąpić w chaosie. Mając niewiele czasu, staramy się jak najszybciej spakować swoje rzeczy nie patrząc na to czy ich potrzebujemy i czy zostały przez nas dobrze zabezpieczone. Najlepiej, aby rozpocząć proces pakowania na 2-3 tygodnie przed planowaną wyprowadzką.

Problemy z pudełkami
Zdecydowanie wygodniej pakuje się w kartonowe pudła niż foliowe worki. Pudełka możemy dowolnie opisywać i przede wszystkim układać jedno na drugim oszczędzając przy tym miejsce. Podstawowy problem pojawia się w momencie kiedy wydaje nam się, że mamy już wystarczającą ilość kartonów, a do spakowania pozostało jeszcze kilka pokoi. W takiej sytuacji nie warto kupować pudełek przeznaczonych stricte do przeprowadzki. Po pierwsze są one zrobione z takiego samego kartonu, co zwykłe pudełka ze sklepu. Po drugie użyjemy ich tylko raz, więc warto zaoszczędzić pieniądze na rzeczach, które możemy mieć za darmo, np. z pobliskiego sklepu.

Zapakowanie potrzebnych rzeczy
Łatwo jest wpaść w wir sprzątania i pakowania. Często zdarza się tak, że chcąc mieć już wszystko przygotowane, przypadkowo zapakujemy rzeczy, których obecnie będziemy potrzebować np.ubrania, kosmetyki czy dokumenty. Aby uniknąć takich sytuacji, warto pozostawić choć jeden mały karton do spakowania na sam koniec. Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo nerwów.

Przecenienie swoich możliwości
W przypadku przewożenia niewielkiej ilości rzeczy, samochód jest dobrym rozwiązaniem. W momencie kiedy do przetransportowania jest komoda, łóżko i szafa, nie warto na siłę upierać się przy własnym transporcie. Analogiczna sytuacja występuje w przypadku samodzielnego dźwigania mebli. Nawet z pozoru lekki mebel, po całym dniu fizycznej pracy, może się okazać wyzwaniem dla naszego kręgosłupa.

Pozostawienie po sobie bałaganu
Nieważne czy wyprowadzamy się z domu rodzinnego czy zmieniamy mieszkanie, warto pozostawić po sobie porządek. Po pierwsze bałagan źle o nas świadczy, a po drugie podczas sprzątania w łatwy sposób możemy zweryfikować czy wszystko zdążyliśmy zapakować. Poza tym widok czystego mieszkania poprawia humor.

Wybór niewłaściwej firmy przeprowadzkowej
Jeden z częściej popełnianych błędów przez nowicjuszy. Dobra firma przeprowadzkowa sumiennie podejdzie do swojej pracy, skutecznie doradzi i pomoże podczas całego procesu przeprowadzki. Podczas wyboru najkorzystniejszej oferty kierujmy się przede wszystkim opiniami oraz zakresem usług i doświadczeniem. Najtańsza oferta nie zawsze jest najgorsza, a najdroższa najlepsza.

Jeśli do przeprowadzki podejdziemy jak do kolejnego zadania do wykonania i z wyprzedzeniem zaplanujemy cały jej przebieg, to unikniemy wszelkich błędów i pułapek jakie na nas czekają.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...