Bezpieczna przeprowadzka koronawirus i Covid-19 - na co zwrócić uwagę?

Pomimo panującej epidemii koronawirusa i Covid-19, przy zachowaniu odpowiednich procedur bezpieczeństwa jesteśmy w stanie zrealizować proces przeprowadzki. Dowiedz się jak się skutecznie zabezpieczyć.

Bezpieczna przeprowadzka koronawirus i Covid-19 - na co zwrócić uwagę? - detail image

W obecnej sytuacji zachowanie higieny i bezpieczeństwa jest najważniejsze. Jednakże, w życiu zdarzają się sytuacje, na które realnie nie mamy wpływu. Jedną z nich jest przeprowadzka w dobie koronawirusa. Podpowiemy Wam kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed przeprowadzką.

1. Maseczka i rękawiczki

Są to niezbędne przedmioty, które powinny towarzyszyć nam na codzień. Dzięki ich zastosowaniu ograniczymy kontakt z wirusami i bakteriami. Nasi pracownicy stosują takie środki ochrony.

2. Ograniczenie ilości osób

Często do przeprowadzki angażujemy wiele osób, rodzinę, znajomych czy sąsiadów. W obecnej sytuacji nie jest to dobrym pomysłem. Jeśli nie chcemy narażać rodziny czy znajomych wybierzmy inną opcję. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie firmy przeprowadzkowej. Po pierwsze dlatego, że pracownicy są przygotowani do transportu mienia, a po drugie posiadają niezbędny sprzęt, dzięki któremu przeprowadzka mienie szybciej. Ze strony klienta ważne jest ograniczenie uczestników. Wystarczy jedna osoba, która udzieli niezbędnych informacji oraz wskaże co jest przygotowane do transportu. Pozostali domownicy mogą poczekać w domu lub w innym miejscu.

3. Prawidłowe pakowanie przedmiotów

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest spakowanie swoich rzeczy do kartonów. Są one wygodniejsze w transporcie niż worki, bardziej stabilne i łatwiej się je przewozi, dzięki czemu ograniczamy ryzyko wysypania się spakowanych rzeczy. Wszystkie kartony warto zakleić taśmą, uchroni je to przed otwarciem.

4. Wybierz dobry termin

Jeśli przeprowadzka jest konieczna, ponieważ kończy się najem lub sprzedałeś mieszkanie i mija czas na oddanie kluczy to wybierz odpowiedni termin. Obecnie przeprowadzki w Krakowie przeprowadza się płynnie, ponieważ nie ma korków, mniej ludzi można też spotkać na ulicach. Dlatego lepiej to zrobić w ciągu dnia niż popołudniami, kiedy ludzie częściej wychodzą do sklepu czy wracają z pracy. Jeśli mamy możliwość ograniczmy możliwość spotkania jak największej ilości osób.

5. Zasady przeprowadzki

Przeprowadzka może odbyć się nawet bezkontaktowo. Samodzielnie możemy wynieść rzeczy klienta z mieszkania, a później zdezynfekować je. Po każdej przeprowadzce dezynfekujemy ręce, klamki, części samochodu, a rękawiczki i maseczkę wyrzucamy! Bezpieczeństwo klientów i pracowników stawiamy na najwyższym miejscu. Nasze ekipy przeprowadzkowe pracują w mniejszych, stałych ekipach, żeby nie generować niepotrzebnego tłumu. Samochody są regularnie czyszczone i dezynfekowane.

6. Bezdotykowa dokumentacja

Dużo spraw jesteśmy w stanie zrobić i omówić telefonicznie lub mailowo. Jeśli już zdecydujecie się na skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, to wszelkie dokumenty jesteśmy w stanie podpisywać online. Jeśli planujecie przeprowadzkę za jakiś czas, z chęcią wykonamy dla Was wycenę, pomożemy dobrać termin czy odpowiemy na inne nurtujące pytania.

Doskonale wiemy, że przeprowadzka to nowy etap w życiu, dlatego zrobimy wszystko, aby każdy mógł cieszyć się z nowego mieszkania tak bardzo jak chce. Obecnie lepszym wyborem jest zatrudnienie specjalistów, nie tylko dlatego, że są odpowiednio przygotowani do pracy w innych warunkach, ale również dlatego, że dzięki temu można wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, którzy nadal dla nas pracują.

Zobacz pozostałe wpisy

Jak przewozić rośliny - image

Jak przewozić rośliny

Wiemy jak bardzo rośliny poprawiają komfort naszego życia w domu czy mieszkaniu. Problem zaczyna się gdy...

5 pytań jakie musisz sobie zadać przed przeprowadzką - image

5 pytań jakie musisz sobie zadać przed przeprowadzką

Kupiłeś nowe mieszkanie, wybudowałeś dom, a może chcesz wcześniej mieć wszystko zaplanowane? Na pewno w...

Przeprowadzka kuchni - image

Przeprowadzka kuchni

Kuchnia jest uważana za jedno z najdroższych do wyposażenia miejsc, jednakże niezbędnych do...

Na co tracisz czas planując przeprowadzkę? - image

Na co tracisz czas planując przeprowadzkę?

Każda zmiana wymaga czasu, a doskonale wiadomo, że czas to pieniądz. Jeśli szukamy dopiero naszej...

Nowości jakie czekają nas po przeprowadzce - image

Nowości jakie czekają nas po przeprowadzce

Zakończona przeprowadzka to nie tylko powód do radości i uczucia ulgi że to jest już po wszystkim....