Bezpieczna przeprowadzka koronawirus i Covid-19 - na co zwrócić uwagę?

Pomimo panującej epidemii koronawirusa i Covid-19, przy zachowaniu odpowiednich procedur bezpieczeństwa jesteśmy w stanie zrealizować proces przeprowadzki. Dowiedz się jak się skutecznie zabezpieczyć.

Bezpieczna przeprowadzka koronawirus i Covid-19 - na co zwrócić uwagę? - detail image

W obecnej sytuacji zachowanie higieny i bezpieczeństwa jest najważniejsze. Jednakże, w życiu zdarzają się sytuacje, na które realnie nie mamy wpływu. Jedną z nich jest przeprowadzka w dobie koronawirusa. Podpowiemy Wam kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed przeprowadzką.

1. Maseczka i rękawiczki

Są to niezbędne przedmioty, które powinny towarzyszyć nam na codzień. Dzięki ich zastosowaniu ograniczymy kontakt z wirusami i bakteriami. Nasi pracownicy stosują takie środki ochrony.

2. Ograniczenie ilości osób

Często do przeprowadzki angażujemy wiele osób, rodzinę, znajomych czy sąsiadów. W obecnej sytuacji nie jest to dobrym pomysłem. Jeśli nie chcemy narażać rodziny czy znajomych wybierzmy inną opcję. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie firmy przeprowadzkowej. Po pierwsze dlatego, że pracownicy są przygotowani do transportu mienia, a po drugie posiadają niezbędny sprzęt, dzięki któremu przeprowadzka mienie szybciej. Ze strony klienta ważne jest ograniczenie uczestników. Wystarczy jedna osoba, która udzieli niezbędnych informacji oraz wskaże co jest przygotowane do transportu. Pozostali domownicy mogą poczekać w domu lub w innym miejscu.

3. Prawidłowe pakowanie przedmiotów

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest spakowanie swoich rzeczy do kartonów. Są one wygodniejsze w transporcie niż worki, bardziej stabilne i łatwiej się je przewozi, dzięki czemu ograniczamy ryzyko wysypania się spakowanych rzeczy. Wszystkie kartony warto zakleić taśmą, uchroni je to przed otwarciem.

4. Wybierz dobry termin

Jeśli przeprowadzka jest konieczna, ponieważ kończy się najem lub sprzedałeś mieszkanie i mija czas na oddanie kluczy to wybierz odpowiedni termin. Obecnie przeprowadzki w Krakowie przeprowadza się płynnie, ponieważ nie ma korków, mniej ludzi można też spotkać na ulicach. Dlatego lepiej to zrobić w ciągu dnia niż popołudniami, kiedy ludzie częściej wychodzą do sklepu czy wracają z pracy. Jeśli mamy możliwość ograniczmy możliwość spotkania jak największej ilości osób.

5. Zasady przeprowadzki

Przeprowadzka może odbyć się nawet bezkontaktowo. Samodzielnie możemy wynieść rzeczy klienta z mieszkania, a później zdezynfekować je. Po każdej przeprowadzce dezynfekujemy ręce, klamki, części samochodu, a rękawiczki i maseczkę wyrzucamy! Bezpieczeństwo klientów i pracowników stawiamy na najwyższym miejscu. Nasze ekipy przeprowadzkowe pracują w mniejszych, stałych ekipach, żeby nie generować niepotrzebnego tłumu. Samochody są regularnie czyszczone i dezynfekowane.

6. Bezdotykowa dokumentacja

Dużo spraw jesteśmy w stanie zrobić i omówić telefonicznie lub mailowo. Jeśli już zdecydujecie się na skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, to wszelkie dokumenty jesteśmy w stanie podpisywać online. Jeśli planujecie przeprowadzkę za jakiś czas, z chęcią wykonamy dla Was wycenę, pomożemy dobrać termin czy odpowiemy na inne nurtujące pytania.

Doskonale wiemy, że przeprowadzka to nowy etap w życiu, dlatego zrobimy wszystko, aby każdy mógł cieszyć się z nowego mieszkania tak bardzo jak chce. Obecnie lepszym wyborem jest zatrudnienie specjalistów, nie tylko dlatego, że są odpowiednio przygotowani do pracy w innych warunkach, ale również dlatego, że dzięki temu można wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, którzy nadal dla nas pracują.

Napisał: Lider Przeprowadzki Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...