Co zmienia się po przeprowadzce

Przeprowadzka często jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Dowiedz się co zmienia się po przeprowadzce. Czego możesz spodziewać się po życiu w nowym miejscu

Co zmienia się po przeprowadzce - detail image

5 przykładów na to jak zmienia się życie po przeprowadzce 

Przeprowadzka należy do jednego z bardziej stresujących momentów w życiu każdego człowieka. Jeśli pierwsza przeprowadzka jeszcze przed Wami, to głowa do góry - nie taki diabeł zły jak go malują. Po każdym ważnym wydarzeniu w życiu człowieka zmienia się kilka rzeczy w życiu. Po przeprowadzce jest tak samo.

Masz więcej energii

Pomimo, iż przeprowadzka jest męcząca i wymaga dużej dozy cierpliwości, to zamieszkując „na swoim”, człowiek inaczej spogląda na wiele kwestii. Przede wszystkim kwestie sprzątania. Inaczej sprząta się we własnym mieszkaniu, na własnych zasadach. Jeśli chcesz sprzątać tylko w piątki, a do pomocy masz odkurzacz rumba czy zmywarkę do naczyń, to możesz to zrobić. Ty decydujesz o tym jak chcesz mieszkać, a poza tym w nowym, własnym mieszkaniu inaczej się podchodzi do kwestii porządku. Po prostu się chce by było czysto. Jeszcze więcej energii w nowym miejscu będziemy mieli jeśli skorzystamy z usług firmy przeprowadzkowej.

Nowe nawyki

Przeprowadzkę można traktować jako nowy początek. Jeśli do tej pory chciałeś malować obrazy, ale nie miałeś możliwości, to teraz możesz to zmienić. Niektóre stare nawyki warto zachować, jeśli tylko przynosiły Ci dużo uśmiechu. Na wyrobienie nawyku wystarczy jedynie 21 dni, dlatego pierwsze trzy tygodnie w nowym miejscu poświęć na rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność lub odkładałeś je tak długo, jak to tylko możliwe. Chciałeś zacząć dzień od jogi czy biegania? A może chcesz poświęcić poranek na wypicie wspólnej kawy z domownikami? Teraz możesz zaplanować tak swój dzień, jak tylko chcesz.

Więcej odpowiedzialności

Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z wieloma czynnościami, jakie trzeba wykonać, np.wymiana dokumentów, przekierowanie korespondencji, zmiana przedszkola. Teraz wszystkie ważne kwestie spadają na Ciebie. Musisz pamiętać o rachunkach, podatkach, sprzątaniu czy zaopatrzeniu lodówki. Jeśli do tej pory mieszkałeś z innymi ludźmi, którzy zajmowali się tymi kwestiami, to czas na zmiany. Samodzielne mieszkanie czy zamieszkanie z partnerem to już jest odpowiedzialny krok. W razie wątpliwości warto mieć pod ręką osoby, które chętnie udzielą Ci rady jak postępować. Jeśli wszystko sobie dokładnie zaplanujesz, to nawet nie zauważysz kiedy zaczniesz być odpowiedzialnym człowiekiem.

Zaczniesz dostrzegać szczegóły

Niezależnie od tego czy do tej pory mieszkałeś w domu czy mieszkaniu, zawsze obok ciebie byli jacyś ludzie, czy sąsiedzi czy rodzina. Po przeprowadzce ta kwestia się nie zmienia, zmieniają się tylko ludzie (chyba, że przeprowadzisz się wgłąb lasu :) Warto doceniać to, jacy ludzie nas otaczają. Jeśli są to pomocne, ciche osoby, to będzie się miło mieszkać. Gorzej jeśli trafisz na mieszkanie wynajmowane przez grupę rozrywkowych studentów. Wtedy będziesz doceniał takie rzeczy jak grubsze ściany, możliwość wyjścia na ogród czy spędzenia czasu w innym, bardziej cichym pomieszczaniu.

Nowe perspektywy

Jeśli zdecydowałeś się na przeprowadzkę, to zapewne kierowały tobą ważne powody. Każda zmiana w życiu ma swoje dobre i złe strony. Staraj szukać się tych dobrych. Jeśli z wielkiego domu przeprowadziłeś się do małego mieszkania, to nie oznacza czegoś złego. Po pierwsze mniejsza powierzchnia do sprzątania, czyli więcej czasu na twoje hobby, bliżej centrum, dzięki czemu możesz zapisać się na lekcje języka obcego czy do szkoły tańca. Niezależnie gdzie zamieszkasz, to każde miejsce stwarza nowe perspektywy. Czy to nową pracę czy po prostu nowe mieszkanie, które czeka abyś je urządził zgodnie ze sobą.

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...