Czego należy się pozbyć przed przeprowadzką?

Zmiana miejsca zamieszkania jest doskonałym powodem do przeprowadzenia gruntownych porządków. W praktyce powinniśmy robić generalne porządki przynajmniej dwa razy do roku, jednakże w życiu nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli i często zdarza się tak, że przez kilka lat zgromadziliśmy sporą ilość niepotrzebnych przedmiotów. Czego należy się definitywnie pozbyć, aby nie przewozić tego na nowe miejsce?

Czego należy się pozbyć przed przeprowadzką? - detail image

1. Zepsute rzeczy
W każdym domu można spotkać rzeczy, które są zepsute, ale nikt ich do tej pory nie naprawił. I pewnie już nigdy tego nie zrobi. Takich rzeczy należy się kategorycznie pozbyć, tym bardziej, jeśli naprawa mogłaby okazać się droższa od zakupu nowej rzeczy. Nigdy nie przewoźmy uszkodzonych przedmiotów na nowe miejsce, ponieważ i tak nie będą mogły nam służyć, a tylko będą zajmować cenne miejsce.

2. Nieużywane rzeczy

Każdy posiada w swoim mieszkaniu przedmioty, z których korzysta na codzień. Są również takie, które leżą zakurzone i nigdy nie zostały przez nas użyte. Przyjmuje się, że jeśli w ciągu 3 lat nie użyliśmy danego przedmiotu, to oznacza, że nie jest nam potrzebny do codziennego funkcjonowania.  Przeprowadzka to najlepszy moment na pozbycie się zbędnych przedmiotów. Najczęściej do takich rzeczy należą książki, ubrania czy artykuły gospodarstwa domowego. Jeśli nadają się one jeszcze do użytku warto oddać je innym osobom lub sprzedać na lokalnych portalach. Jeśli są uszkodzone, to bez wyrzutów sumienia można się z nimi pożegnać.

3. Artykuły spożywcze

Każda rzecz ma swój termin przydatności. O ile lodówkę sprząta się szybko, to sprzątanie szafek kuchennych nie należy do najprzyjemniejszych. Przed przeprowadzką przeglądnijmy terminy ważności produktów spożywczych. Te przeterminowane należy wyrzucić, pozostałe zabezpieczmy i spakujmy do dobrze opisanego kartonu. Jest to również dobry moment na zastanowienie się nad naszymi upodobaniami kulinarnymi. Jeśli od 2 lat nie użyliśmy sosu tajskiego, to istnieje małe prawdopodobieństwo, że zrobimy to w najbliższym czasie.

4. Stare meble

Najczęściej w nowym mieszkaniu czy domu planujemy inny wystrój niż w dotychczasowym miejscu zamieszkania. Jeśli nie chcemy przewozić starego stołu czy brązowej kanapy, to jest to idealny moment na pozbycie się również tego wyposażenia. Jest to doskonały czas na zakup większego telewizora czy wygodniejszego łóżka. W przypadku przewożenia mebli do nowego domu, pamiętajmy o tym, aby dobrze je zabezpieczyć przed uszkodzeniem podczas transportu.

5. Niepotrzebne papiery

Kto nie ma w szufladzie starych paragonów, zapisanych kartek czy list zakupów. Co gorsze, często można w nich znaleźć nieaktualne gwarancje, stare umowy czy przeczytane gazety. Jeśli posiadamy w swoim domu tego typu rzeczy, należy się ich pozbyć. W nowym miejscu na pewno nam się nie przydadzą, a jedynie mogą zajmować wiele miejsca. Jeśli znajdziemy wśród nich interesujące nas fragmenty, warto je wyciąć i schować w teczce.

6. Kosmetyki

W przypadku kosmetyków, sytuacja wygląda analogicznie jak podczas sprawdzania artykułów spożywczych. Kosmetyki również mają swoją datę ważności, którą należy bezwzględnie przestrzegać. Stosowanie przeterminowanych kremów czy szamponów może spowodować problemy alergiczne. Ponadto warto zrobić porządek wśród na codzień używanych kosmetyków. Może posiadany odcień szminki wyszedł już z mody, a lakier do paznokci jest zaschnięty i nie nadaje się do użytku.

7. Ręczniki oraz pościel

Te artykuły są stosowane przez nas bardzo często. Należy pamiętać o ich częstej wymianie. Na pewno w naszej szafie znajdzie się przynajmniej jedna sztuka, która już dawno powinna zostać wyrzucona. I to jest dobry moment na pozbycie się jej.

Jeśli natomiast wstępną segregację mamy za sobą, to warto zamówić usługę transportu rzeczy czy utylizacji u nas, jako firmy która jest Liderem przeprowadzek w Krakowie. Możemy zagwarantować, że zajmiemy się całym procesem szybko, solidnie i tanio.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...