Czego nie lubią firmy przeprowadzkowe?

Pracując w branży usługowej liczy się przede wszystkim doświadczenie i wysoka jakość wykonywanych usług. Każda firma przez lata buduje swoją pozycję i bazę klientów, którzy często chętnie wracają i polecają naszą firmę innym. W każdej branży istotne są relacje i dobra współpraca. Istnieją jednak pewne zachowania, które mogą negatywnie wpływać na dalszą współpracę. Co do nich należy?

Czego nie lubią firmy przeprowadzkowe? - detail image

Brak przygotowania

Jeśli już decydujemy się na przeprowadzkę, nie róbmy tego na ostatnią chwilę. Ważne jest, aby przemyśleć nasze postępowanie krok po kroku. Zazwyczaj od momentu umówienia konkretnego terminu przeprowadzki do jej wykonania mija wiele czasu, który należy przeznaczyć na dokładne spakowanie wszystkich swoich rzeczy. Jeśli w umówionym dniu nadal mamy niespakowane rzeczy osobiste, korzystamy z mebli czy nie posegregowaliśmy ubrań, to może to znacznie wydłużyć czas przeprowadzki. Pamiętajmy, że umawiamy się na konkretną godzinę, zgłaszając wcześniej ilość przewożonych przedmiotów. Każda taka informacja pozwala firmie oszacować czas jaki należy przeznaczyć na przewiezienie mebli. Dzięki temu, działamy sprawnie i szybko, a kolejni klienci nie muszą na nas czekać.

Zmiana decyzji

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, bardzo ważna jest informacja dotycząca ilości przewożonych przedmiotów. Istotne jest, aby podczas zamawiania firmy transportującej meble, określić ilość mebli i przedmiotów, które chcemy przewieźć. Najlepiej przygotować listę, na której spiszemy wszystkie meble, ilość kartonów czy dodatkowy sprzęt jaki chcemy przetransportować. Pomoże to w ustaleniu wstępnych kosztów i ustaleniu dogodnego terminu wraz z czasem wykonania usługi. W trakcie starajmy się nie zmieniać decyzji. Każdy dodatkowy przedmiot może zaburzyć wcześniejsze ustalenia.

Spóźnienie

Nikt nie lubi czekać, a wielu nie lubi się też spóźniać. Dlatego ważne, aby szanować swój czas. Starajmy się być gotowi na umówioną godzinę, nie zmieniać terminu na kilka minut przed przeprowadzką i nie dokładać dodatkowych punktów na trasie z miejsca A do B. Wiemy, że w życiu zdarzają się różne sytuacje, a przeprowadzki są stresujące, ale decydując się na zatrudnienie firmy transportującej można przyjąć, że wszystko pójdzie gładko i bezproblemowo.

Brak zaufania do fachowców

Każdy człowiek specjalizuje się w danej dziedzinie. Jedni świetnie gotują, drudzy doskonale znają języki obce, jeszcze inni znają się na tanich i szybkich przeprowadzkach. My należymy do tej ostatniej kategorii. Znamy tajniki profesjonalnego układania przedmiotów, wiemy jak bezpiecznie nosić ciężkie i niewygodne rzeczy, po prostu znamy tajniki naszej pracy. Zaufanie to podstawa. Wiemy, że powierzenie swoich przedmiotów innej osobie jest trudne, ale my zawsze traktujemy je z największą starannością. Im milej będzie nam się współpracowało, tym szybciej dokonamy przewiezienia Twoich najcenniejszych rzeczy.

Nieumiejętne pakowanie

Dobre spakowanie swoich rzeczy to podstawa. Jeśli przeznaczymy na to więcej czasu, będzie łatwiej wszystko przewieźć. Mając wystarczającą ilość czasu, warto przyłożyć uwagę nie tylko do tego jak pakujemy, ale również w co. Starajmy się unikać pochopnego pakowania do worków na śmieci czy siatek. Po pierwsze są one niewygodne w transporcie, po drugie nie należą do wytrzymałych. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie karton, który możemy dodatkowo opisać.

Dzięki tym kilku trikom, nasza przeprowadzka może minąć w miłej atmosferze, a dobre relacje z firmą przeprowadzkową pozostaną na lata.

Napisał: Lider Przeprowadzki Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...