Czego nie robić podczas pakowania – poznaj 5 sposobów

Pakowanie, tak jak sprzątanie może przysporzyć wiele problemów. Podczas przeprowadzki, pakowanie to niezbędny element całego procesu. Istnieje kilka sposobów, aby umilić ten stały fragment, co więcej, dzięki naszym pomysłom można sprawić, że pakowanie okaże się całkiem miłą czynnością. Poznaj 5 rad, czego nie należy robić.

Czego nie robić podczas pakowania – poznaj 5 sposobów - detail image

1.    Nie pakuj wszystkiego jednocześnie

Kogo czasem nie kusiło wyrzucić wszystkie rzeczy na środek pokoju, aby je przeglądnąć, posegregować i spakować? Pewnie już wiesz, że nie jest to najlepszy pomysł. Lepiej podzielić pakowanie na etapy, gdzie każdy z nich nie powinien ci zająć więcej niż 2-3 godziny. W innym wypadku będzie to mało efektywne, a ty będziesz zmęczony, przepracowany i mało skupiony. Podczas pakowania nie zapominaj o krótkich przerwach, najlepiej co 30-40 minut. Praca w tej samej wymuszonej pozycji nie jest dobrym rozwiązaniem dla naszego kręgosłupa.

2.    Nie wrzucaj wszystkiego do kartonów

Zdajemy sobie sprawę z tego, że układanie rzeczy w kartonie jest czasochłonne, co więcej pakowanie ubrań wcale nie jest proste. Nie uniknie się pomięcia rzeczy, a jeśli zbyt dużo czasu spędzą ciasno zamknięte, to dodatkowo mogą wymagać prania i prasowania. Jeśli przystępujesz do pakowania to zrób to mądrze. Nie tylko poopisuj kartony, ale także układaj w środku swoje rzeczy. Zaoszczędzisz więcej miejsca, bo w ten sposób uda ci się wypełnić każdą wolną przestrzeń. Poza tym podczas wypakowywania, wszystko będzie szło sprawniej.

3.      Nie rozpraszaj się

Podczas pakowania na pewno nie raz napotkasz na swojej drodze jakieś przedmioty, które wzbudzą twoją ciekawość lub przywołają wspomnienia. Wtedy nie trudno o oderwanie się od zadania i stracenie kilku minut na oglądanie czy używanie tych rzeczy. Wprowadź kilka sztywnych zasad i się ich trzymaj. Najlepiej, jeśli podczas pakowania posegregujesz swoje rzeczy i przekażesz je do oddania, wyrzucenia lub spakowania.

4.      Nie narzekaj

Wszyscy mamy tendencję do narzekania. W przypadku mniej przyjemnych, aczkolwiek koniecznych zadań wzmaga się ona nawet kilkukrotnie. Jedną z takich czynności są przeprowadzki. Kraków, Warszawa czy każde inne polskie miasto zmaga się z tym samym. Czy to korki, czy brak czasu czy dostęp do specjalnych firm transportowych stanowią odpowiedni temat do ponarzekania sobie. Nie bez powodu mówi się, że podejście wpływa na jakość życia. Dlatego warto pamiętać podczas pakowania o zachowaniu dobrego humoru, pomimo trudnych zadań jakie na nas czekają.

5.     Nie czekaj na innych

Wiadomo, że najlepiej pracuje się w grupie. Przeprowadzka to jeden z takich momentów kiedy warto poprosić o pomoc. Warto jednak pamiętać, że każdy ma prawo odmówić. Pakowanie, sprzątanie i noszenie rzeczy zazwyczaj nie jest spełnieniem marzeń każdego, dlatego warto uszanować ich decyzję. Inaczej jest w przypadku specjalistycznych firm przeprowadzkowych. Oni chętnie pomagają, nawet w najtrudniejszych rodzajach przeprowadzek. Jeśli poszukujesz firmy do zadań specjalnych to chętnie podejmiemy wyzwanie. Uwielbiamy przeprowadzki, Kraków to nasze miasto, a ciężka praca nie jest nam straszna

Oczywiście każdy ma swoje sprawdzone sposoby na szybkie pakowanie, bezstresową przeprowadzkę i bezpieczny transport, te powyższe to tylko nasze propozycje bazujące na wieloletnim doświadczeniu.

 

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...