Dlaczego nie warto przeprowadzać się własnym samochodem?

Wiele osób zastanawiając się nad przeprowadzką, waha się czy wynająć profesjonalną firmę przeprowadzkową czy spróbować przetransportować rzeczy samemu. Poglądów na ten temat może być wiele, jednakże jeśli chodzi o transport własnym pojazdem to jest więcej wad niż zalet.

Dlaczego nie warto przeprowadzać się własnym samochodem? - detail image

Wiele osób zastanawiając się nad przeprowadzką, waha się czy wynająć profesjonalną firmę przeprowadzkową czy spróbować przetransportować rzeczy samemu. Poglądów na ten temat może być wiele, jednakże jeśli chodzi o transport własnym pojazdem to jest więcej wad niż zalet.

1.      Ekonomia

Podczas przeprowadzki ważne są koszty. Te większe jesteśmy w stanie policzyć, ale często zdarzają się mniejsze wydatki, o których mało kto pamięta. Podczas transportu samochodem musimy liczyć się nie tylko z kosztami paliwa, ale także z jego ilością. Przewożąc swoje rzeczy na nowe miejsce rzadko kiedy kończy się na jednym przejeździe. Często trzeba się liczyć z pokonaniem kilka, jak nie kilkanaście razy tej samej trasy. Samochody osobowe mają dużo mniejszą powierzchnię niż samochody dostawcze.

2.      Czas

Wykonując wiele przejazdów tracimy wiele czasu. Na drodze mogą nas spotkać korki, zwiększony ruch czy utrudnienia drogowe. O ile przeprowadzka w ramach tego samego miasta jest łatwiejsza w wykonaniu, to wyprowadzka o 100 czy 500 kilometrów już nie należy do najłatwiejszych. Tym bardziej, że wtedy ważna jest logistyka i umiejętne zarządzanie transportem naszego mienia. Firmy przeprowadzkowe dysponują wieloma samochodami i chętnie dobiorą odpowiedni pojazd do ilości rzeczy jakie mamy do przetransportowania.

3.      Pomoc przy przenoszeniu

Zapakowanie rzeczy w kartony nie jest trudne, lecz czasochłonne, natomiast zniesienie i wniesienie mebli, może być problemem, jeśli nie ma nikogo do pomocy. Korzystając z usług transportowych, możemy liczyć na pomoc pracowników. Raz, że cała przeprowadzka zajmie mniej czasu, a dwa będzie przeprowadzona bardziej profesjonalnie. W zależności od zakresu usług, firma przeprowadzkowa może pomóc w pakowaniu, rozpakowaniu, wnoszeniu, znoszeniu, a także utylizacji. A my możemy wykorzystać zaoszczędzony czas na przyjemności.

4.      Uszkodzenia

Podczas transportu może się uszkodzić jakiś przedmiot, albo co gorsza samochód.  O ile przeprowadzki wykonywane przez profesjonalną firmę są ubezpieczone, to nasz samochód zapewne nie ma takiego ubezpieczenia. A wystarczy, że podczas gwałtownego hamowania jakiś przedmiot wybije szybę albo uszkodzi siedzenie. Naprawy są wtedy kosztowne, a czasem nie pozwalają na dalsze kontynuowanie przeprowadzki.

5.      Brak miejsca

Niektóre przedmioty wymagają specjalnego traktowania, w szczególności należą do nich sprzęty RTV/AGD. Lodówka, pralka, zmywarka czy telewizor powinny być transportowane w pozycji stojącej. Ma to wpływ na ich prawidłowe działanie. Chyba nie chcemy ich uszkodzić podczas przeprowadzki?! Firmy transportowe i przeprowadzkowe dodatkowo posiadają odpowiednie pasy i mocowania, tak, aby cały transport był bezpieczny dla ludzi oraz przedmiotów.

6.      Zdrowie

Samodzielne przeprowadzki mają to do siebie, że mogą być kontuzjogenne. Zwichnięta ręka, przeciążony kręgosłup czy wybity palec, to tylko niektóre przypadki jakie mogą się wydarzyć podczas transportu. Profesjonalni pracownicy to często liderzy przeprowadzek, którzy są odpowiednio wyszkoleni do najtrudniejszych zadań. Nie mając odpowiedniego sprzętu i umiejętności nie warto narażać swojego zdrowia, jeśli inni mogą to zrobić zdecydowanie lepiej i szybciej.

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...