Emocje podczas przeprowadzki

Każda zmiana w życiu wywołuje pewne emocje. Przeprowadzka jest uznawana za jeden z bardziej stresujących momentów w życiu człowieka. Zastanawialiście się kiedyś jakie uczucia mogą towarzyszyć podczas zmiany miejsca zamieszkania?

Emocje podczas przeprowadzki - detail image

Zmęczenie

Za Wami pewnie wiele dni, a nawet nocy podczas, których pakowaliście cały swój dobytek życiowy. Często poświęcaliście temu jedyny wolny czas, weekendy, a nawet urlopy w pracy. W pewnym momencie może Was dopaść zmęczenie. Pakowanie dużej ilości rzeczy może wywołać wiele emocji, które spowodują wydłużenie całego procesu w czasie. Jeśli czujemy się zmęczeni czy znużeni, to pozwólmy sobie na odpoczynek. Jeden dzień spędzony na przyjemnościach może zdziałać cuda.

Ekscytacja

Często, jeśli coś planujemy, nie możemy się doczekać finału. Tak samo jest podczas przeprowadzki. Nieważne czy kupiliśmy nowy dom poza miastem, w którym wkrótce zamieszkamy czy może przeprowadzamy się do bloku obok. Każdej tej zmianie towarzyszy nam ekscytacja i zachwyt nowością. Nie możemy się doczekać nowych mebli, nowego widoku czy nowych możliwości.

Strach

Boimy się, że nie zdążymy ze wszystkim, że nasza decyzja o przeprowadzce jest nieprzemyślana. Zastanawiamy się czy wszystko spakowaliśmy, czy dopełniliśmy wszelkich, niezbędnych formalności. Często nie wiemy czego możemy się spodziewać po nowym miejscu, nie znamy okolicy, sąsiadów ani nowego domu. Delikatny strach nie jest niczym złym, ale nie pozwólmy sobie na panikę. Przeprowadzka to nic strasznego, tym bardziej, jeśli macie do dyspozycji świetną ekipę, która pomaga Wam w przewożeniu Waszych mebli.

Bezsilność

Podczas przeprowadzki mogą zdarzyć się różne rzeczy. Niektóre wyprowadzą Was z równowagi, inne spowodują łzy. Na niektóre rzeczy nie będziecie mieli wpływu. Nie dajcie się chwilom słabości. Momenty bezsilności mogą się zdarzyć każdemu. Najważniejsze, aby się nie przejmować i nadal robić swoje.

Nostalgia

Dane miejsce na pewno przywołuje w nas pewne wspomnienia. Może to był nasz dom rodzinny, miejsce, z którym mamy mnóstwo wspomnień. Ponadto podczas pakowania, łatwo natrafić na pamiątki, które przywołują w naszych głowach, miłe zdarzenia. Zmiana miejsca zamieszkania nie oznacza, że mamy zapomnieć o wspomnieniach. One będą nam towarzyszyć zawsze, nieważne gdzie będziemy.

Radość

Dla wielu osób, zakup nowego mieszkania czy domu, jest jednym z marzeń. Jeśli uda się je spełnić, to nie możemy przestać się cieszyć. Realizacja swoich planów jest bardzo istotna. Najczęściej, pozytywne zakończenie jest zwieńczeniem kilku tygodni, a nawet miesięcy, ciężkiej pracy. Radość z przeprowadzki towarzyszy nam bardzo często, w szczególności, kiedy zakup nowego lokum był jednym z naszych marzeń.

Ciekawość

Mając do wyboru dwa warianty, zawsze zastanawiamy się, co by było gdyby. Tak samo jest w przypadku przeprowadzki. Na pewno nie raz naszły nas myśli dotyczące wyboru innego mieszkania, innego terminu czy innego finansowania nieruchomości. Jesteśmy ciekawi, jakby potoczyły się nasze losy, jeśli zdecydowalibyśmy się na inny wybór.

Nieważne jakie emocje nami rządzą, to nie zapominajmy, że przeprowadzka zwiastuje nowy etap życia. Może zdarzyć się tak, że w ciągu jednego dnia będziemy zaniepokojeni, zniecierpliwieni, przerażeni i szczęśliwi. Jest to normalne, kiedy w naszej głowie kotłuje się wiele myśli. Zdecydowanie łatwiej przez to przebrnąć, jeśli mamy pod ręką sztab specjalistów. Najlepiej takich jak w Lider Przeprowadzki Kraków.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...