Gdzie mieszkać w Krakowie?

Przeprowadzka do innego miasta wiąże się z szeregiem trudnych decyzji, które należy podjąć. Najważniejszą z nich jest wybór miejsca zamieszkania. W dużych miastach wybór jest ogromny, od centrum, aż po obrzeża miasta. Z racji tego, że działamy głównie na terytorium Krakowa i okolic, znamy to miasto jak własną kieszeń. Nieważne czy przyjeżdżacie do Krakowa na studia, w poszukiwaniu pracy, za miłością czy dlatego, że kochacie piękne miasta z wieloma zabytkami, warto wiedzieć gdzie najlepiej zamieszkać. Zapraszamy na przewodnik po najważniejszych dzielnicach Krakowa.

Gdzie mieszkać w Krakowie? - detail image

Centrum

Sam środek miasta jest najbardziej atrakcyjny dla studentów. Wiele uczelni znajduje się w obrębie Rynku Głównego, co gwarantuje szybkie przemieszczanie się między zajęciami. Mieszkania najczęściej są zlokalizowane w starych, zabytkowych kamieniach, gdzie wysokość sufitu może sięgać nawet 3 metry. Okolice Starego Miasta są natomiast mało atrakcyjne dla młodych małżeństw, z małymi dziećmi. Przede wszystkim dlatego, że ciężko zaparkować, w kamieniach bardzo rzadko są zamontowane windy, a w okolicy nie ma żadnego placu zabaw czy innych atrakcji dla dzieci.

Nowa Huta

Największa dzielnica w Krakowie, charakteryzująca się przemyślaną zabudową wielomieszkaniową. Pomimo, iż jest oddalona od centrum miasta, jest cieszy się coraz większą popularnością. Choćby dlatego, że wokół wielu bloków, można znaleźć miejsca pełne zieleni, gdzie wielu mieszkańców oddaje się spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. Dodatkowo, cała urbanistyka została tak rozplanowana, że z Nowej Huty bardzo łatwo dostać się we wszystkie części Krakowa, a mieszkańcy mają do dyspozycji ogromne strefy handlowe, usługowe czy edukacyjne.

Bronowice

Dzielnica zlokalizowana na północy miasta. Według rankingów, uważana za jedną z atrakcyjniejszych do zamieszkania. Jej przewaga to przede wszystkim szybka droga do centrum (można dojechać w 10 minut), czystość okolicy oraz wysoki wskaźnik bezpieczeństwa. Jak się łatwo domyślać, jest to dobre miejsce do przeprowadzki w Krakowie. Bronowice są najczęściej wybierane przez studentów oraz młode małżeństwa.

Prokocim

Prokocim jest położony na obrzeżach miasta, pomimo to jest jedną z lepiej skomunikowanych dzielnic w Krakowie. Mieszkańcy mają do dyspozycji zarówno tramwaj, jak i również autobus. W okolicy znajduje się wiele szkół, przedszkoli czy kompleksów sportowo-basenowych. Ze względu na dużą ilość szpitali i placówek zdrowotnych, Prokocim jest często wybierany przez osoby starsze, które dodatkowo mogą uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez domy kultury. Przeprowadzka w te okolice gwarantuje nam spokój małego miasta, przy zachowaniu wszelkich udogodnień wielkiej aglomeracji.

Ruczaj

Jedna z najmłodszych dzielnic Krakowa, zlokalizowana na południu miasta. Co roku jest tutaj oddawanych do zamieszkania wiele nowoczesnych bloków. Ruczaj jest głównie wybierany przez obcokrajowców pracujących w pobliskich korporacjach, których jest w okolicy wiele. Jest to również doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ w obrębie kilku kilometrów można znaleźć wiele żłobków, szkół czy przedszkoli. Dodatkowo jest to miejsce, gdzie jest wiele ścieżek rowerowych, siłowni czy pięknych widoków. Ze względu na liczne „psie parki” jest często wybierany przez miłośników zwierząt.

Kraków, jak każde miasto ma swoje wady i zalety, jednakże jest miastem dla każdego. Wśród wielu dzielnic, każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Z doświadczenia wiemy, że mieszkańcy często lubią się przeprowadzać, poszukując wygody, komfortu czy spokoju. Nieważne, które miejsce wybiorą, my zawsze pomożemy bezpiecznie przewieźć ich rzeczy.

Napisał: Lider Przeprowadzki Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...