Ile trwa przeprowadzka i czy trzeba tracić cały weekend?

Czy można przeprowadzić się w jeden weekend? Jak prawidłowo przygotować się do szybkiej, bądź nagłej przeprowadzki. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Ile trwa przeprowadzka i czy trzeba tracić cały weekend? - detail image

Zazwyczaj ludzie planują przeprowadzkę na kilka tygodni, a nawet miesięcy do przodu. Mogą się przygotować, napisać plan działania, zorganizować kartony czy nawet osoby do pomocy. Czasami zdarza się jednak, że z przeprowadzką trzeba uwinąć się w weekend. Wtedy pojawia się panika, dezorientacja i chaos, który nie sprzyja nawet pakowaniu rzeczy.

Czy weekend wystarczy, aby się przeprowadzić?

To zależy. Jeśli przeprowadzamy się z domu rodzinnego do mieszkania, jesteśmy singlami i cały nasz dobytek to jeden pokój, łazienka i kilka szafek w kuchni, to weekend wystarczy, nawet zdążycie jeszcze zrobić zakupy w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Jeśli natomiast przeprowadzacie się z całą rodziną, to mając dobry plan jesteście w stanie zdążyć przeprowadzić się w weekend. Zazwyczaj na przeprowadzkę trzeba przeznaczyć kilka dni, a w najlepszym wypadku kilka tygodni, ale wiele rzeczy można zrobić po przeprowadzeniu się na nowe miejsce.

Od czego zacząć?

Najważniejszy w przeprowadzce jest plan. Gdy mamy mało czasu, nie ma sensu wszystkiego dokładnie rozpisywać. Wystarczy rozpisać czynności do zrobienia. Najczęściej należą do nich:

Spakowanie ubrań, książek i kosmetyków, rozkręcenie mebli, zabezpieczenie szklanych przedmiotów, jest to podstawa jeśli chcemy by nasza przeprowadzka przebiegła sprawnie. Podczas szybkiej przeprowadzki warto korzystać z rzeczy, które są w zasięgu. Wakacyjne walizki warto wykorzystać na spakowanie cięższych rzeczy, ułatwi to ich transport. Pudełka po butach można wykorzystać na schowanie drobnych przedmiotów np.biżuterii czy artykułów biurowych. Kiedy nie mamy w domu większych rozmiarów kartonów, to warto spakować ubrania do dużych worków na śmieci. Dobrym rozwiązaniem jest włożenie ich wraz zwieszakami i odpowiednie zawiązanie, tak aby górna część wieszaka wystawała ponad worek.

Podczas przeprowadzki warto mieć kogoś do pomocy, wtedy cały proces przebiegnie szybciej. Współpracując w grupie warto rozdzielić obowiązki pomiędzy siebie. A do tego można miło spędzić czas.

Transport

Zamówienie firmy przeprowadzkowej jest kluczowe, ponieważ uda się wtedy oszczędzić dużo czasu, ponadto profesjonalna ekipa pomoże w złożeniu mebli i wniesieniu ich do samochodu. Jak znaleźć odpowiednią firmę? Warto poszukać miejsca, które świadczy usługi całodobowo oraz w weekendy. Istnieje wtedy większa szansa, że uda nam się znaleźć odpowiedni termin na transport mebli. Firma Lider Przeprowadzki świadczy takie usługi, dlatego zachęcamy do kontaktu. Do przewozu mebli warto zdecydować się na odpowiedniej wielkości samochód, aby wykonać tylko jeden kurs. Oszczędzi to czas, a także pieniądze, które przy nieplanowanej przeprowadzce na pewno będą potrzebne.

Czego nie warto robić?

Przed przeprowadzką często zachęcamy, aby przeglądnąć rzeczy, posprzątać, wyrzucić przedmioty, które są zepsute. Podczas weekendowej przeprowadzki nie ma na to czasu, ale nie warto o tym zapominać. Te wszystkie czynności można wykonać po przeprowadzce na nowe miejsce. To dobry moment na sprzątanie. Złym pomysłem jest również wpadanie w panikę, która może się zdarzyć. W sytuacji, kiedy nie mamy wiele czasu, negatywne emocje mogą wydłużyć cały proces. Złym doradcą jest również pośpiech, który wbrew pozorom nie jest wskazany. Jeśli nie mamy jednak innej możliwości niż przeprowadzić się w weekend, zróbmy to najlepiej jak potrafimy.

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...