Jak przeprowadzają się kobiety?

O tym, że kobiety różnią się od mężczyzn wiemy wszyscy. Nawet w takiej kwestii jak przeprowadzka różnice są widoczne nawet gołym okiem. Nie tylko w podejściu do pakowania, ale również w przebiegu całego procesu, kobiety są bardziej emocjonalne.

Jak przeprowadzają się kobiety? - detail image

Dla płci pięknej zmiana miejsca zamieszkania często wiąże się z ważną zmianą w ich życiu. Czasem to jest wyprowadzka od rodziców, a czasem zamieszkanie ze swoim partnerem. Dlatego, chcą przygotować się do tego jak najlepiej. Dla kobiet przeprowadzka powinna być bezpieczna i wygodna, dlatego poszukując odpowiedniej firmy, patrzą na opinie, czytają recenzje i pytają znajomych o opinie.

Cały proces przeprowadzki zaczyna się tak na prawdę, na wiele tygodni przed oficjalnym podjęciem decyzji o zmianie miejsca. Kobiety uwielbiają planować, analizować i wyciągać wnioski. W większości chcą, aby wszystko było zaplanowane co do minuty. Jak się pewnie domyślacie, ilość przedmiotów posiadanych przez panie, jest kilka, a nawet kilkukrotnie większa niż dobytek mężczyzny. Pomimo tego, kobiety lepiej pakują swoje mienie. Przede wszystkim nie ma chaosu. Wszystkie rzeczy są zapakowane według określonego schematu. Może to być pomieszczeniami, kolorystycznie lub tematycznie. Dzięki temu, każdy karton jest dobrze opisany i szybko można znaleźć interesujące nas rzeczy.

Kolejną ważną kwestią jest przygotowanie się na transport mebli. Większość kobiet przygotuje swoje przedmioty do przewiezienia, ale nie zawsze rozkręci je na mniejsze części, aby ułatwić transport. W takich przypadkach świetnie sprawdza się nasza ekipa, która również może pomóc podczas rozkręcenia mebli. Mamy w tym duże doświadczenie, więc pójdzie nam to sprawniej niż w innym przypadku. Ogromną zaletą przeprowadzki realizowanej przez kobiety, jest to, że mają one wszystko zaplanowane. Nie opóźniają transportu przez niespakowany telewizor czy niepozamykane kartonowe pudła. Zazwyczaj wszystkie rzeczy są starannie poukładane i czekają na przetransportowanie ich do pojazdu.

Oczywiście, większość kobiet posiada dużą ilość ubrań i dodatków, które najlepiej transportować w kartonach. Przez tak bogatą kolekcję, ilość przedmiotów do przewiezienia może być większa niż zazwyczaj. Nie stanowi to żadnego problemu dla naszych fachowców, ponieważ dzięki doświadczeniu jakie posiadamy, wiemy jak szybko przeprowadzić cały proces.

Nie zapominajmy o tym, że kobiety są bardziej emocjonalne niż mężczyźni. Czasem mogą się pojawić zły wzruszenia, powrócą wspomnienia czy  sytuacja będzie sprzyjała większym emocjom. Na takie sytuacje również jesteśmy przygotowani, ponieważ wiemy jak trudne logistycznie i mentalnie są wszelkie zmiany w życiu.

Ponadto kobiety zadają więcej pytań niż mężczyźni, co często ułatwia przeprowadzkę, ponieważ wiemy na co powinniśmy być przygotowani. Im więcej spraw wyjaśnimy przed przeprowadzką, tym łatwiej i sprawniej ona przebiegnie. We współczesnym świecie, pełnym stresu i szybkiego tempa życia jest to ważne, aby wiedzieć, że jesteśmy w dobrych rękach.

Warto pamiętać, że nie ma dwóch takich samych przeprowadzek. Każda jest od siebie różna, niezależnie od tego czy jest ona w towarzystwie kobiet czy mężczyzn. Warto jednak pamiętać, że na wiele rzeczy mamy wpływ i lepiej solidnie się przygotować przed tym ważnym dniem, niż niepotrzebnie stresować się czy wszystko przebiegnie po naszej myśli.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...