Jak przeprowadzają się mężczyźni?

Jakiś czas temu przybliżyliśmy Wam sposób przeprowadzania się kobiet, dlatego dzisiaj opowiemy o tym jak to robią mężczyźni. Według badań, Polacy później niż Polki opuszczają rodzinny dom. Wynika to z wielu powodów, np: chcą pomóc swoim rodzicom w obowiązkach, nie są gotowi na samodzielne mieszkanie lub sporo pracują, aby móc odłożyć na nowy dom czy mieszkanie. Nadchodzi jednak taki moment, kiedy dojrzewają do przeprowadzki.

Jak przeprowadzają się mężczyźni? - detail image

Męska część społeczeństwa w większości nie lubi planować całej przeprowadzki, tylko podchodzą do tego spontanicznie. Jak wiemy, plan przeprowadzki jest istotny z wielu względów, jednakże dla mężczyzn nie zawsze na pierwszym miejscu. Zmiana miejsca zamieszkania przez mężczyznę często jest wynikiem wielu, spontanicznych decyzji.

Kolejną kwestią jest pakowanie swoich rzeczy. Większość panów nie przepada za pakowaniem, sprzątaniem i układaniem, dlatego też zapakowanie rzeczy do przewiezienia, jest często odwlekane w czasie, co może znacząco wpłynąć na całkowity czas przeprowadzki. Panowie również często nie potrafią ocenić czy dany przedmiot będzie im jeszcze potrzebny na nowym miejscu. Ogromnym plusem jest to, że zazwyczaj mężczyźni mają zdecydowanie mniej przedmiotów niż kobiety, dlatego spakowanie ich do kartonów nie zajmuje tak wiele czasu i miejsca. Pozostając w temacie pakowania, rzadko, któremukolwiek z mężczyzn chce się skrupulatnie układać rzeczy w kartonach. Najczęściej są one segregowane bez konkretnej zasady czy planu. Często zdarza się tak, że spakowane kartony są za ciężkie lub źle ułożone, przez co mniej wygodnie się je przenosi.

Mężczyźni w dużej części lubią majsterkowanie, a co za tym idzie rozkręcenie mebli jest dla nich bardziej przyjemnością niż przykrym obowiązkiem. Dodatkowo panowie cenią sobie towarzystwo kolegów i przeprowadzka do doskonały moment, aby zaprosić kilkoro znajomych, aby pomogli podczas przygotowania mebli do transportu. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ we dwoje czy troje cały proces zajmie zdecydowanie mniej czasu, który upłynie w miłej i koleżeńskiej atmosferze.

Przeprowadzka dla mężczyzny to kolejne zadanie do wykonania, dlatego najważniejsze jest wyznaczenie mu poszczególnych punktów, które musi wykonać, aby spakować i przewieźć rzeczy. Tryb zadaniowy jest świetnym rozwiązaniem dla szybkiego przygotowania przedmiotów do przewiezienia. Mężczyźni w porównaniu do kobiet są mniej emocjonalni i sentymentalni. Zdrowy rozsądek i trzymanie nerwów na wodzy jest bardzo dobrym podejściem. W razie jakichkolwiek niedomówień czy nieporozumień, panowie potrafią na chłodno przeanalizować sytuację i podjąć odpowiednie kroki, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Podczas transportu, mogą pomóc przy wnoszeniu i znoszeniu rzeczy, logistyce czy rozmieszczaniu ich w samochodzie. Dodatkowo w razie jakiejkolwiek potrzeby, mogą w szybki sposób coś odkręcić, przepakować czy przenieść w inne miejsce.

Podczas porządkowania swoich przedmiotów, nie są sentymentalni i bez wahania wyrzucają niepotrzebne lub niedziałające rzeczy. Ta cecha jest niesamowicie istotna, ponieważ nie pozwala na zaśmiecenie nowego miejsca zamieszkania starymi przedmiotami.

Patrząc na jedną i drugą płeć, najlepiej przeprowadzać się wspólnie, ponieważ cechy charakteru i predyspozycje jednej i drugiej strony idealnie się uzupełniają. Przeprowadzka to ważny etap w życiu każdego człowieka i należy ją zrobić w zgodzie ze sobą.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...