Jak sprawnie spakować pokój dziecięcy?

Kto ma dzieci, ten wie ile skarbów można znaleźć w pokoju dziecięcym. Największym wyzwaniem dla rodziców jest przygotowanie pokoju dziecięcego do przeprowadzki. Najczęściej właśnie w tym pomieszczeniu kryje się najwięcej niespodzianek, które pojawiają się nagle podczas pakowania.

Jak sprawnie spakować pokój dziecięcy? - detail image

Kto raz zmierzył się ze spakowaniem pokoju dziecięcego, ten wie, że jest to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica.

Sprawdź wszystkie zabawki

Liczyliście kiedyś ile zabawek ma Wasze dziecko? Ta liczba może Was zdziwi

. Często zdarza się tak, że od niemowlaka nie pozbyliście się żadnej zabawki, a Wasze dziecko jest już w przedszkolu. Pamiętajcie, że zabawki powinny być dostosowane do etapu życia dziecka. Przeprowadzka to dobry moment, aby przeglądać posiadane rzeczy. Które zabawki zostawi

? Przede wszystkim te, którymi bawi się Twoje dziecko, nie są zniszczone i nie zagrażają jego życiu lub zdrowiu. Jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia zabawek, głównie tych interaktywnych, nie miej skrupułów i pozbądź się ich. Jeśli Twoje dziecko posiada zabawki, którymi się nie bawi, a są w dobrym stanie to oddaj je innym dzieciom. Może znasz kogoś z rodziny albo Twoja koleżanka za niedługo urodzi? Zawsze można oddać zabawki do domu dziecka lub wystawić na portalu aukcyjnym. Warto zabrać ze sobą do nowego miejsca tylko najbardziej ulubione rzeczy.

Kartki, karteczki, książeczki

Na pewno przez lata Twoje dziecko zgromadziło ich potężną kolekcję. Dla niektórych pierwsze rysunki to pamiątka, ale trzymanie zapisanych z nudów kartek nie jest potrzebne. Przed przeprowadzką stwórz teczkę na rysunki swojego dziecka, dzięki temu unikniesz niepotrzebnego chaosu i bałaganu. Jeśli Twoje dziecko wyrosło już z kolorowanek, interaktywnych książek czy innych tego typu rzeczy, to spróbuj przekazać je komuś innemu, w odpowiednim wieku. Tak samo przeglądnij wszystkie książki, czy są całe czy może mają powyrywane lub zapisane kartki. Jeśli są niekompletne to pozbądź się ich.

Dziecięce meble

Jeśli ludzie decydują się na przeprowadzkę, to często potrzebują większego mieszkania lub domu. Posiadając dzieci warto zastanowić się nad urządzeniem pokoju dziecięcego. Może zdarzyć się tak, że dziecko wyrośnie z mebli, które posiadało wcześniej. Warto wtedy zastanowić się nad zakupem nowych, dopasowanych do wieku lub wzrostu dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest kupno mebli w standardowym rozmiarze, posłużą one dłużej. Jeśli jednak zdecydujemy się na transport mebli, to warto wybrać sprawdzoną firmę przeprowadzkową. Często pomoc specjalistów jest dużym ułatwieniem, w szczególności przy wnoszeniu i znoszeniu mebli.

Najpotrzebniejsze przedmioty

Przeprowadzka trwa zazwyczaj kilka dni. Do jej czasu nie wliczamy tylko dnia przewożenia rzeczy, ale również przygotowań, pakowania, transportu i rozpakowania na miejscu. Najczęściej ten ostatni etap jest odwlekany, w celu znalezienia nowych pokładów sił. Aby przetrwać tych kilka dni na tzw.”kartonach”, warto mieć podręczną walizkę z najpotrzebniejszymi rzeczami. Co powinno się w niej znaleźć? Przede wszystkim ubrania, artykuły higieniczne, potrzebne książki, jedzenie czy inne rzeczy, których Twoje dziecko używa na codzień. Najlepiej na kilka tygodni przed przeprowadzką obserwować z czego korzystacie podczas życia codziennego i te rzeczy umieścić w podręcznej walizce.

Mamy nadzieję, że przeprowadzka z dziećmi upłynie Wam szybko i bezproblemowo.

Zobacz pozostałe wpisy

Transport antyków podczas przeprowadzki - image

Transport antyków podczas przeprowadzki

Antyki to niezwykle trudne w przewożeniu rzeczy, są to zwykle cenione rodzinne pamiątki, kryształy, meble...

Transport naczyń podczas przeprowadzki - image

Transport naczyń podczas przeprowadzki

Każdy kto przewoził naczynia podczas przeprowadzki pamięta stres jaki przeżywa się podczas otwierania...