Jak temperatura wpływa na przeprowadzkę?

Nie zawsze można zdecydować jaka pora roku przypadnie na przeprowadzkę, dlatego warto znać podstawowe zasady jakimi warto się kierować podczas przewożenie mebli. Czasem może się zdarzyć, że transport mebli będziemy musieli przeprowadzić mało komfortowych i niesprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli jednak mamy wybór, to warto wybrać taką porę roku, która będzie mniej uciążliwa, a cały proces uda się szybko zorganizować.

Jak temperatura wpływa na przeprowadzkę? - detail image

Pora roku wpływ na przeprowadzki

Wiosna

Wiosna to okres czasu długo oczekiwany przez wielu, nie tylko ze względu na piękną pogodę, ale również porządki. Ludzie chętnie podejmują się remontów, zmian w umeblowaniu, a także wyprowadzki na nowe miejsce. Wbrew pozorom wiosna nie zawsze jest dobrą porą na ważne decyzje. Pomimo, że dni są dłuższe, to często zdarza się, że pogoda staje się nieprzewidywalna. Raz świeci słońce i temperatura, aż zachęca do wykonywania różnych czynności, ale czasem pada deszcz czy nawet śnieg. Taka zmienność temperatury może utrudnić planowanie jakichkolwiek ruchów. Podczas wiosennych roztopów często panują niekorzystne warunki na drogach, pojawiają się lokalne podtopienia, a niektóre ulice mogą stać się nieprzejezdne. Wiosna to również okres, kiedy pojawia się coraz więcej zapytań skierowanych w kierunku profesjonalnych firm przeprowadzkowych, to właśnie one zaczynają wtedy swój sezon, by przez kolejne kilka miesięcy pomagać ludziom w transporcie, utylizacji czy noszeniu mebli lub innych przedmiotów. Wiosna to również okres zmian, dlatego tak chętnie jest wybierana przez społeczeństwo.

Lato

Miesiące letnie to czas kiedy wiele osób zmienia miejsce zamieszkania. Dni stają się coraz dłuższe, ludzie mają coraz więcej ochoty i energii do życia, a także często wykorzystują urlopy. Im lepsza pogoda, tym sprawniej można transportować meble czy inne przedmioty. Podczas poszukiwania odpowiedniego terminu na tę usługę, należy szukać odpowiedniej firmy przeprowadzkowej z dużym wyprzedzeniem, ponieważ najpopularniejsze dni i godziny szybko są rezerwowane. Najpopularniejsze są popołudnia, a także weekendy, dlatego jeśli zależy nam na tych terminach, trzeba się pospieszyć. To również okres kiedy ciężko negocjować ceny z wieloma dostawcami. Wakacje to również okres kiedy najwięcej studentów szuka miejsca do mieszkania, zanim pójdą na studia. Lepiej mieć kilka tygodni na zaklimatyzowanie się w nowym miejscu niż poszukiwać odpowiedniego lokum przed samymi studiami. To wpływa na popularność przeprowadzki. Kraków, Warszawa, Wrocław czy Poznań to miasta, gdzie studiuje najwięcej osób, dlatego warto pomyśleć o tym zdecydowanie wcześniej. Zdarzają się sytuacje, kiedy zdesperowani ludzie szybko potrzebują przewieźć swoje rzeczy na nowe miejsce. Wtedy rozwiązaniem są firmy, które świadczą usługi całodobowo.

Jesień

Jesienne miesiące to schyłek całego sezonu, dzięki temu szybciej i łatwiej przetransportować swój majątek. Jesień to okres kiedy ceny nieco spadają, a cały proces jest wygodniejszy, ponieważ nie doskwierają już wysokie temperatury, co zdarza się w okresie letnim. Wrzesień to także miesiąc rozpoczęcia się roku szkolnego, co może wpływać na korki, które tworzą się na polskich drogach. Jeśli ktoś posiada dzieci, to lepiej zaplanować takie przedsięwzięcia na inny, bardziej spokojny okres. Wybierając odpowiedni okres, warto kierować się nie tylko własnymi pobudkami, ale również potrzebami i obowiązkami innych domowników. Padający deszcz, który pojawia się w jesieni często utrudnia noszenie mebli, ubrań czy innych przedmiotów, które pomimo odpowiedniego zabezpieczenia mogą ulec zniszczeniu. Jeśli zdecydujemy się na przeprowadzkę w jesiennych miesiącach, to lepiej wybrać początek, kiedy temperatury są wyższe niż w przypadku października czy listopada.

Zima

To, że zimowa pogoda jest niesprzyjająca, to wiadomo. Niska temperatura, opady śniegu, a także ulice i chodniki pokryte lodem utrudniają wykonywanie wszelkich czynności. Podczas noszenia rzeczy można łatwo się przeziębić, ponieważ różnice pomiędzy temperaturą wewnątrz i zewnątrz są duże i mogą sięgać nawet kilkunastu stopni. Co więcej, nasz majątek może ulec szybkim zmianom temperatury, które negatywnie wpływają na niektóre materiały np.szkło czy sprzęt elektroniczny. Padający śnieg czy marznący deszcz może zniszczyć kartony, a ich zawartość z łatwością może wypaść na ziemię. Poza wadami, zima posiada wiele zalet. Ceny usług firm transportowych czy przeprowadzkowych są zdecydowanie niższe niż w sezonie, terminy nie są bardzo odległe, co daje większą swobodę przy wyborze odpowiedniego momentu. Możliwość spędzenia świąt w nowym miejscu często jest warta wielu poświęceń.

 

Wpływ temperatury na elektronikę

Zarówno wysokie, jak i niskie temperatury mają negatywny wpływ na elementy elektroniczne. Dużym problemem jest wilgoć, która może powodować korozję i rdzewienie. Wilgoć wnika w część obudowy, dlatego bardzo ważne jest jej transportowanie w odpowiednich pokrowcach, które zminimalizują szkody. Każdy producent, na ulotce dołączonej do produktu zamieszcza temperatury, w jakich należy przechowywać dane urządzenie. Podczas transportu należy unikać gwałtownych zmian temperatury. Po przeniesieniu przedmiotu nie należy go włączać dopóki nie osiągnie on temperatury pokojowej. Najgorszym sposobem na szybkie wyrównanie temperatur jest ogrzanie go przy użyciu kominka czy kaloryfera. Zbyt nagła zmiana temperatury niemal na pewno uszkodzi urządzenie.

 

Pora roku, a przesądy

Każda pora roku charakteryzuje się średnimi temperaturami, które w niej występują. Dla jednych poszukujących odpowiedniego wykonawcy będzie ważna cena, a dla drugiego odpowiednie warunki. Istnieje kilka przesądów, które są związane z czasem. Zgodnie z zabobonami, jesień to okres uważany za pechowy, w szczególności listopad. Wiejące o tej porze roku wiatry zwiastują rozpad życia rodzinnego. Polecaną porą roku do zmiany miejsca zamieszkania jest wiosna, która kojarzy się z energią i zwiększoną motywacją do działania. Wiosna często jest uznawana za początek nowego rozdziału w życiu. Nie każdy musi wierzyć w przesądy, ale czasem warto wziąć je pod uwagę podczas planowania transportu swojego dobytku na nowe miejsce zamieszkania.

 

Samodzielnie czy ze specjalistami

Niezależnie od pogody, pory roku czy dnia tygodnia, podczas przeprowadzki jest bardzo dużo pracy do wykonania. Poza pakowaniem czeka nas segregacja przedmiotów, sprzątanie, wynoszenie, zabezpieczanie przedmiotów, a także wnoszenie i wynoszenie mebli. Taki natłok obowiązków może być przytłaczający i uciążliwy dla każdego. Z każdą tych rzeczy można się samodzielnie uporać, ale czasem lepiej zlecić je profesjonalistom z firmy, która kompleksowo zajmuje się transportem, utylizacją czy przewożeniem mebli. Tego typu firmy są specjalistami w swojej branży, którzy potrafią pracować w trudniejszych warunkach, niesprzyjającej pogodzie, a także kiepskim humorze.

 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Każdy człowiek ma różne potrzeby i oczekiwania, dlatego warto wybierając najlepszy moment należy kierować się osobistymi potrzebami i oczekiwaniami. Istnieje jednak wiele rzeczy, które są ciężkie do przewidzenia, zdarzają się ciekawe okazje na rynku nieruchomości lub konieczność nagłej zmiany miejsca, dlatego nie należy nastawiać się negatywnie lub pozytywnie w stosunku do poszczególnych pór roku. Mając jednak czas na wybór odpowiedniego momentu, warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Może niekorzystne warunki atmosferyczne są mniej uciążliwe niż chęć mieszkania w nowym miejscu lub szybsze uzyskanie terminu u specjalistów. Różnorodność ludzkich potrzeb umożliwia każdej firmie na systematyczną pracę, przez co przeprowadzki możemy realizować przez cały rok, o dowolnej porze dnia i nocy, tak aby wyjść naprzeciw każdemu klientowi.

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...