Jak zabezpieczyć meble i sprzęt RTV na czas przeprowadzki?

Meble i sprzęt RTV bardzo często ulegają uszkodzeniom podczas przeprowadzki, zwykle wynika to z powodu nieprawidłowego zabezpieczenia. Duża część tego typu sprzętów jest stosunkowo delikatna i wymaga stosownej uwagi i delikatnego obchodzenia się z nimi. Dlatego też tak istotne jest posiadanie wiedzy na temat tego jak należy chronić nasze meble, telewizory, kina domowe i inne sprzęty podczas przeprowadzek.

Jak zabezpieczyć meble i sprzęt RTV na czas przeprowadzki? - detail image

Jak zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki w prawidłowy sposób

Zabezpieczenie mebli jest zdecydowanie prostsze niż może się to wydawać. Wystarczy posiadać odpowiednie materiały, bardzo przydatne będą tutaj wszelkiego rodzaju kartony, gąbki czy styropian. Jeśli posiadamy zabytkowe meble warto jest zaopatrzyć się w folię bąbelkową. Niezbędna będzie także folia stretch.

Zabezpieczenie mebli powinniśmy rozpocząć od podjęcia decyzji, które meble planujemy zabrać ze sobą, a które zostawiamy przy przeprowadzce. W ten sposób będziemy wiedzieć na których meblach należy się skupić. Meble można zabezpieczyć złożone, lub rozłożyć je na części składowe. Złożone meble są szybsze w transporcie, ale zajmują więcej miejsca. Rozłożone meble z kolei znacznie łatwiej zabezpieczyć. Wystarczy owinąć każdy element folią bąbelkową i później folią stretch. Jest to zdecydowanie najszybszy i najprostszy sposób na zabezpieczenie naszych mebli.

Jeśli decydujemy się na przewożenie złożonych mebli to jest wymaga to nieco większej ilości czasu i uwagi. Przede wszystkim niezbędne jest zabezpieczenie rogów mebli oraz ich nóg. Do tego celu możemy wykorzystać karton, gąbkę lub folię bąbelkową. Po zabezpieczeniu tych miejsc należy owinąć całe meble folią bąbelkową i folią stretch. Pozwoli to na bezpieczne przewiezienie ich w nowe miejsce. Bardzo ważne jest także wykorzystanie odpowiedniego pojazdu. Samochód w którym będziemy przewozić meble powinien umożliwić nam zakotwiczenie ich miejscu, dzięki czemu unikniemy sytuacji, że meble zostaną uszkodzone podczas transportu z powodu przesunięcia się. Tak zabezpieczone meble na pewno przetrwają każdą przeprowadzkę.

Jak poprawnie zabezpieczyć sprzęt RTV

Prawidłowe zabezpieczenie sprzętu RTV jest nieco bardziej skomplikowane. Na szczęście będziemy korzystać z tych samych materiałów. W przypadku elektroniki musimy jednak posiadać nieco większą wiedzę na temat sprzętu, tak by móc zastosować odpowiednie środki ochrony. Najczęściej podczas przeprowadzki zabieramy ze sobą takie urządzenia jak:

  • Telewizory
  • Głośniki
  • Komputery
  • Laptopy
  • Konsole do gier
  • Monitory

Są to w większości delikatne sprzęty, które wymagają nie tylko odpowiedniego zabezpieczenia, ale także przewożenia we właściwy sposób. Zdecydowanie najprostszą i najszybszą metodą jest umieszczenie sprzętu w opakowaniach fabrycznych. Jednak nie zawsze jest to możliwe, gdyż większość ludzi je wyrzuca. W takim przypadku powinniśmy skupić się na możliwie najlepszym zabezpieczeniu sprzętów domowymi metodami. Telewizory i monitory powinniśmy szczelnie owinąć folią bąbelkową i zabezpieczyć dodatkową warstwą stretcha. W przypadku komputerów sprawa wygląda nieco prościej, gdyż są one chronione ich własną obudową, podobnie sprawa wygląda z konsolami, laptopy warto jest zabezpieczyć dodatkowo przy użyciu folii.

O sprzęt RTV trzeba również dbać podczas przewozu. Podczas przeprowadzki nie powinien on być kładziony na boku, w przypadku monitorów i telewizorów absolutnie zabronione jest przewożenie ich ekranem do dołu. Sprzęt będzie najbezpieczniejszy jeśli będziemy przewozić go w pozycji stojącej.

Korzystając z tych porad będziemy mogli mieć pewność, że sprzęt przetrwa przeprowadzkę w nienaruszonym stanie i będziemy mogli cieszyć się nim w nowym mieszkaniu.

Zobacz pozostałe wpisy

Przeprowadzka ze zwierzętami - co powinieneś wiedzieć? - image

Przeprowadzka ze zwierzętami - co powinieneś wiedzieć?

Masz zwierzaka? Zastanawiasz się, jak bezpiecznie się z nim przeprowadzić? Sprawdź, w jaki sposób...

Jak zabezpieczyć sprzęt AGD na czas przeprowadzki - image

Jak zabezpieczyć sprzęt AGD na czas przeprowadzki

Przenosząc sprzęt AGD taki jak lodówka, piekarnik, płyta indukcyjna i inne elementy wyposażenia...

Ile kosztuje przeprowadzka - co wpływa na jej koszt? - image

Ile kosztuje przeprowadzka - co wpływa na jej koszt?

Ile kosztuje przeprowadzka i co wpływa na jej koszt? To pytanie pojawia się niezwykle często, zwłaszcza u...

Przeprowadzki - jak się spakować? - image

Przeprowadzki - jak się spakować?

Przeprowadzki dla wielu z nas są ogromnym wyzwaniem. Odpowiednie spakowanie może nam je jednak...

Przeprowadzka - lista rzeczy do zrobienia - image

Przeprowadzka - lista rzeczy do zrobienia

Przygotuj się do przeprowadzki razem z nami. Zobacz listę rzeczy, które należy przygotować jeszcze...