Jak zabezpieczyć sprzęt AGD na czas przeprowadzki

Przenosząc sprzęt AGD taki jak lodówka, piekarnik, płyta indukcyjna i inne elementy wyposażenia kuchennego pamiętajmy, że tylko odpowiednie pakowanie i zabezpieczenie zapewni nieuszkodzenie przedmiotów, które chcemy przeprowadzić. Warto poświęcić więcej czasu i wszystko dobrze zabezpieczyć na przeprowadzkę.

Jak zabezpieczyć sprzęt AGD na czas przeprowadzki - detail image

Istnieją pewne zasady, które należy spełnić, by urządzenia AGD przetrwały przeprowadzkę w nienaruszonym stanie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak zabezpieczyć sprzęt w czasie transportu. Część zasad jest uniwersalna, podczas gdy inne dotyczą tylko konkretnego urządzenia, np. lodówki, zmywarki, czy pralki. Sprawdź, jak zorganizować bezpieczny transport sprzętu AGD.

Niezbędne materiały do przeprowadzki

Jeśli chcesz bezpiecznie przewieźć urządzenia AGD, koniecznie spakuj je do kartonów. Zrezygnuj natomiast z worków. Nie zapewnią wystarczającej ochrony przed wstrząsami, uderzeniami, czy niskimi temperaturami. Doskonale sprawdzą się tutaj 3-warstwowe kartony. Występują w różnych rozmiarach. Dzięki temu bez problemu dopasujesz je do swoich potrzeb. Ewentualnie do pakowania możesz użyć folii bąbelkowej.

Jeśli nie wiesz, które wybrać, skorzystaj z pomocy Przeprowadzki Lider. Doświadczeni pracownicy przewiozą bezpiecznie Twój sprzęt kuchenny. Profesjonalnie przeniosą go do meblowozu, a następnie ostrożnie wniosą go do Twojego domu. Zadbają o odpowiednie zabezpieczenia. Przygotują nie tylko kartony, ale również niezbędne materiały ochronne, takie jak:

  • koce filcowe,
  • folia stretch,
  • folia bąbelkowa,
  • specjalna pianka izolująca,
  • duże, tekturowe pudełka,
  • styropian.

Jak przygotować urządzenia do transportu?

Koniecznie wyjmij wszystkie ruchome elementy. Jeśli ich odpowiednio nie zabezpieczysz, mogą uszkodzić urządzenia. Chodzi tutaj głównie o szklane półki w lodówce oraz koszyki na naczynia w zmywarce. Każdy element należy oddzielnie owinąć folią bąbelkową. Wtedy będzie odporny na drgania podczas jazdy. Pracownik Przeprowadzki Lider pomoże zabezpieczyć poszczególne części.

Upewnij się, że drzwiczki urządzenia są szczelnie zamknięte. Wówczas nie musisz się martwić, że otworzą się w czasie transportu. Koniecznie zabezpiecz wszystkie urządzenia przed uszkodzeniem mechanicznym. Owiń je starannie folią bąbelkową. Pamiętaj, by zwrócić szczególną uwagę na rogi. Są najbardziej narażone na urazy mechaniczne. Nawet niewielkie obtłuczenie sprzętu może później prowadzić do rdzewienia. A z pozoru małe wgniecenia zwiększają ryzyko awarii urządzeń. Dlatego musisz zachować ostrożność podczas przeprowadzki.

Lodówka i zmywarka - jak ją przeprowadzić

Sprawdź, jak krok po kroku przygotować lodówkę do transportu.

  1. Odłącz urządzenie od zasilania i rozmroź.
  2. Wyjmij wszystkie ruchome części, takie jak pojemniki, półki i szuflady.
  3. Osusz dokładnie wnętrze lodówki.
  4. Zabezpiecz drzwi lodówki taśmą klejącą.

Przygotowanie zmywarki do transportu wygląda bardzo podobnie. Musisz jednak dodatkowo pamiętać o dopływie wody. Odłącz zmywarkę od wody i zasilania. Zwiąż ostrożnie kable i wężyki. Zabezpiecz tylną ścianę urządzenia.

Przeniesienie pralki do nowego mieszkania

Zobacz również, jak profesjonalnie zabezpieczyć pralkę na czas przeprowadzki.

  1. Odłącz urządzenie od wody i zasilania.
  2. Sprawdź, czy przypadkiem nie znajdują się w niej woda. Jeśli tak, musisz się jej pozbyć.
  3. Zabezpiecz bęben, drzwiczki i szufladę.
  4. Owiń całą pralkę folią bąbelkową.

Pakowaniem sprzętu chętnie zajmą się pracownicy firmy Przeprowadzki Lider. Wiedzą, jak prawidłowo zabezpieczyć urządzenia i znieść je po schodach. Dlatego warto zlecić je profesjonalistom.

Kiedy można podłączyć sprzęt AGD po przeprowadzce?

Pamiętaj, by nie podłączać sprzętu AGD zaraz po przeprowadzce. Po wniesieniu go do domu albo mieszkania odczekaj przynajmniej kilka godzin, a najlepiej 24 godziny. Najlepiej, jeśli zrobisz to dopiero następnego dnia. Jeśli zbyt wcześnie podłączysz ciekłokrystaliczny telewizor do gniazda, może wystąpić zwarcie. Zwróć też uwagę na lodówkę i chłodziarko-zamrażarkę. Potrzeba trochę czasu, by obecne w nich płyny na nowo zgromadziły się we właściwych kanałach.

Napisał: Przeprowadzki Lider

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...