Jak zorganizować przeprowadzkę?

Kluczem do każdego działania jest przygotowanie skrupulatnego planu z doskonałym harmonogramem, który pomoże w szybkiej i bezproblemowej realizacji. W kwestii przeprowadzki nie jest inaczej. Jak dobrze zorganizować przeprowadzkę?

Jak zorganizować przeprowadzkę? - detail image

Kluczem do każdego działania jest przygotowanie skrupulatnego planu z doskonałym harmonogramem, który pomoże w szybkiej i bezproblemowej realizacji. W kwestii przeprowadzki nie jest inaczej. Jak dobrze zorganizować przeprowadzkę?

1.       Pogódź się z tym, że mogą pojawić się niespodziewane niespodzianki. Nie da się przewidzieć wszystkiego w 100%. Często zdarza się, że coś pójdzie nie po naszej myśli i trzeba być na to gotowym. Jeśli od samego początku przyjmiemy wersję pozwalającą na niespodziewane sytuacje, to unikniemy niepotrzebnego stresu i zdenerwowania.

2.       Systematycznie pozbywaj się rzeczy. Ktoś, kto wierzy, że da się dobrze spakować w jeden dzień ten grubo się myli. Dlaczego? Ponieważ przeprowadzka to moment, kiedy warto sprawdzić nasz dobytek, pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, a także umiejętnie spakować przedmioty, które będziemy chcieli przewieźć na nowe miejsce. Pakowanie wszystkiego nie ma sensu, ponieważ na nowym miejscu może się okazać, że połowy z przewiezionych rzeczy nie potrzebujemy, a część z nich jest zepsuta.

3.       Wprowadź system pakowania. Duże rzeczy łatwo się pakuje, ponieważ nie trzeba się nad nimi rozdrabniać, ale co w przypadku drobnych przedmiotów, takich jak akcesoria do włosów, sztućce czy jedzenie. Te najlepiej zbiorczo zapakować do większych pojemników, tak, aby łatwo było je transportować. Jeśli rozkręcasz meble, to wszystkie śrubki, klamki czy kołki zapakuj do woreczków strunowych i opisz. Będzie łatwiej je później dopasować do mebla.

4.       Poszukaj spokoju. Single i pary mają łatwiej, ponieważ potrafią się zmobilizować do pakowania, sprzątania i przenoszenia, ale w przypadku rodzin z dziećmi może być już trudniej. W takich przypadkach najlepiej zwieźć dzieci do dziadków czy do przyjaciół, aby nie przeszkadzały w przeprowadzce. Dodatkowo podczas całego tego przedsięwzięcia może być niebezpiecznie, dlatego warto zadbać o spokój i zdrowie naszych pociech. A weekend czy kilka dni u ukochanej babci na pewno dobrze im zrobi.

5.       Gromadź potrzebne rzeczy. Jeśli wiesz, że przed Tobą przeprowadzka, zacznij gromadzić potrzebne przedmioty. Co do nich powinno należeć? Przede wszystkim gazety, kartony, folie, taśmy i inne opakowania, które pomogą w zachowaniu porządku i ułatwią proces pakowania. Zastanów się czego będziesz potrzebować już zawczasu i spróbuj powoli szukać odpowiednich przedmiotów. Dobrym pomysłem jest również zapytanie znajomych czy nie mają niepotrzebnych kartonów czy pudeł.

6.       Zachowaj kolejność pakowania. Sam najlepiej zdecyduj jak chcesz się pakować. My polecamy chowanie rzeczy pokojami, ponieważ później ułatwia to rozpakowanie. Możesz również zacząć od pakowania przedmiotów, z których najrzadziej korzystasz albo które są sezonowe jak np.odzież zimowa, narty czy wakacyjne akcesoria. Zastanów się, który sposób będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

7.       Skorzystaj z pomocy innych. Pomoc podczas przeprowadzki jest wskazana. Jeśli ktoś chce Ci pomóc, nie odmawiaj, a skorzystaj. Pakowanie czy przewożenie rzeczy może być dobrą zabawą lub okazją do rozmowy. Warto również skorzystać z pomocy specjalistów, w szczególności jeśli nie mamy odpowiedniego samochodu lub nie możemy dźwigać. Najlepiej wtedy znaleźć dobrą firmę przeprowadzkową. Polecamy nasze usługi w zakresie transportu, przeprowadzki czy utylizacji.

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...