Mity i przesądy związane z przeprowadzkami

Dla większość ludzi przeprowadzka symbolizuje nowy etap w życiu. Istnieje wiele przesądów dotyczących zmiany miejsca zamieszkania. Między innymi dotyczą one dni, miesięcy, a nawet lat. Niektóre instruują co należy zrobić, aby zapewnić sobie szczęście pod nowym adresem zamieszkania.

Mity i przesądy związane z przeprowadzkami - detail image

Tylko środa i sobota, nigdy niedziela.
Dla tych, którzy kochają towarzystwo i gości najlepszym dniem na przeprowadzkę będzie środa. Wtedy mamy gwarancję, że zawsze będziemy mieli towarzystwo. Sobota jest uważana za dzień szczęśliwy dla domowników. Najgorszym rozwiązaniem jest przeprowadzka zaplanowana na niedzielę. Ten dzień jest przeznaczony na odpoczynek i wystrzeganie się ciężkich prac.

Pechowy miesiąc – listopad, pechowe lata przestępne.
Nie należy planować przeprowadzki w listopadzie, ponieważ ten miesiąc jest uważany za pechowy. Tak samo jak lata przestępne. Planowanie przeprowadzki 29 lutego jest uznawana za niepotrzebne kuszenie losu. Jeśli mamy możliwość wybierzmy inny miesiąc.

Ważna jest kolejność.
Skoro udało nam się spakować i przenieść wszystkie nasze rzeczy, to trzeba je również wnieść na miejsce. Podczas przeprowadzki ważna jest kolejność wnoszenia mebli. Pierwszym powinien być stół. Sprzyja to utrzymywaniem dobrych relacji w rodzinie. Stół symbolizuje jedność, ponieważ spożywa się przy nim posiłki wraz z bliskimi. Wniesienie do domu jako pierwszego łóżka symbolizuje choroby.

Dobra pogoda
Najlepszym rozwiązaniem byłaby piękna i słoneczna pogoda. Delikatny deszcz również nie powinien popsuć nam planów, gdyż w wielu krajach jest on uznawany za symbol szczęścia. Jednakże wystrzegajmy się wichury. Według przesądów symbolizuje ona rozpad rodziny, ponieważ silny wiatr może zdmuchnąć ognisko domowe. Oczywiście ten przesąd dotyczy tylko rodzin lub par, osoby samotne mogę wtedy swobodnie przewozić swoje rzeczy.

Porozrzucane grosiki
Jest to jeden z popularniejszych przesądów. Zanim zaczniemy ustawiać nasze rzeczy, konieczne aby w każdym kącie gospodyni porozrzucała grosiki, najlepiej w nominałach mniejszych niż złotówka. Gwarantuje to dobrobyt dla całej rodziny oraz to, że  nigdy nie zabraknie im pieniędzy. Uważa się, że te pieniądze powinny być zebrane w dniu ślubu.

Tylko to, co niezbędne
Zmieniając miejsce zamieszkania nie należy zabierać ze sobą rzeczy, które są zepsute, uszkodzone czy niepotrzebne. Nowe miejsce symbolizuje nowe życie, w które należy wkroczyć bez ciężkiego bagażu. Pozostawienie zbędnych przedmiotów działa oczyszczająco i oznacza odcięcie się od problemów.

Wypędzanie złych duchów
Przesądy dokładnie określają do jakich domów czy mieszkań nie powinniśmy się wprowadzać. Często jednak nie wiemy kto zamieszkiwał przed nami daną nieruchomość. W takiej sytuacji najlepiej zapalić w każdym pomieszczeniu świecę , która oczyści nasz dom. Kolor świecy również ma znaczenie, ponieważ każda symbolizuje inny aspekt naszego życia.

Czerwona – Symbolizuje miłość.
Niebieska – symbolizuje powodzenia w nauce. Jest również dobrą wróżbą dla podróżników.
Pomarańczowa – Dodaje siły i wigoru.
Żółta – Pomaga w karierze, poprawia komunikację z innymi osobami.
Zielona – Symbolizuje pieniądze i dobrobyt.
Fioletowa – Odpowiedzialna za rozwój intuicji. Bardzo często wybierana przez wróżki.
Brązowa – Oznacza pragnienie posiadania nowego domu.
 

Oczywiście mamy nadzieję, że pamiętacie o tym, że Lider Przeprowadzki nie boi się niczego i jest gotowy, aby dostarczyć Wasze rzeczy o każdej porze dnia i nocy.

Napisał: Przeprowadzki Lider

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...