Na co tracisz czas planując przeprowadzkę?

Każda zmiana wymaga czasu, a doskonale wiadomo, że czas to pieniądz. Jeśli szukamy dopiero naszej wymarzonej nieruchomości to powinniśmy wliczyć w to czas spędzony na przeglądaniu ofert, oglądaniu mieszkań czy dojazdach do i z nieruchomości. Na co w takim razie poświęcamy nasz czas?

Na co tracisz czas planując przeprowadzkę? - detail image

1. Przeglądanie ofert nieruchomości

Chyba najbardziej czasochłonne zajęcie, ponieważ możemy to robić w domu, na smartfonie, wszędzie. Łatwa dostępność do internetu umożliwia nam wiele rzeczy. Jeśli dobrze to zaplanujemy to oszczędzimy mnóstwo czasu, który można przeznaczyć na inne, przyjemniejsze czynności. Przede wszystkim na samym początku ustalmy czego poszukujemy, czy ma to być kawalerka czy może dwupokojowe mieszkanie. Czy szukamy nieruchomości w centrum czy na obrzeżach miasta? A może interesuje nas dom za miastem? Im więcej rzeczy sprecyzujemy, tym będziemy przeglądać bardziej konkretne oferty. I co najważniejsze, jeśli już wyszukamy te nieruchomości, które nam się podobają to nie zapomnijmy o selekcji, bo oglądanie 30 podobnych do siebie mieszkań nie będzie dobrym pomysłem.

2. Oglądanie nieruchomości

Jeśli już zdecydowaliśmy, co chcemy obejrzeć to zanim wejdziemy do środka nieruchomości, to przed nami jeszcze kontakt z właścicielem lub agencją, umówienie dokładnego terminu oglądania, czas na rozmowy i pytania, a dopiero na końcu oględziny. Ten proces również można skrócić, chociażby przygotowując listę pytań do właścicieli.

3. Szukanie firmy przeprowadzkowej

Nieruchomość kupiona, wszelkie dokumenty podpisane, czas na przeprowadzkę. Z doświadczenia wiemy, że wynajęcie specjalistów jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na oszczędność kilku, jak nie kilkunastu godzin spędzonych na załadunku i rozładunku samochodu, wnoszeniu i znoszeniu mebli i transporcie z punktu A do B. Jak szybko znaleźć firmę do przeprowadzki? Najlepiej zapytać znajomych czy rodziny, którzy niedawno się przeprowadzali, powinni nam polecić odpowiednich fachowców. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to najszybciej poszukać w internecie. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to od ilu lat firma działa na rynku, jak duże ma doświadczenie i przeczytać kilka opinii.

4. Składanie mebli

Jeśli wyposażamy mieszkanie od zera, to potrzebujemy wielu mebli. O ile szafki kuchenne montowane są przez specjalistów, to pewnie łóżko, stół i krzesła pozostają do własnego złożenia. Jeśli nie lubicie składać mebli lub nie macie na to czasu, to w tym przypadku również warto wynająć odpowiednią firmę. Fachowcom zajmie to na pewno kilka razy mniej, a poza tym jeśli przewozimy meble z miejsca na miejsce, to musimy często wykonać tę pracę dwukrotnie.

5. Pakowanie rzeczy

Pakowanie całego mieszkania może zająć nawet kilkanaście dni, jeśli chcemy to zrobić dobrze. Nie ma sensu pakować wszystkiego „jak leci” tylko dlatego, że zaoszczędzimy czas, bo jest to nieprawdą. Zaoszczędzony czas na pakowaniu, utracimy podczas rozpakowania, jeśli okaże się, że połowa rzeczy jest nam niepotrzebna, nie działa lub powinna znaleźć się w innym miejscu. Dlatego polecamy pakowanie etapowe, czyli codziennie poświęć godzinę na spakowanie części pomieszczenia, zaczynając od rzeczy, które nie są niezbędne do codziennego funkcjonowania. Wierzcie nam, taki sposób jest najbardziej optymalny.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...