Nowości jakie czekają nas po przeprowadzce

Zakończona przeprowadzka to nie tylko powód do radości i uczucia ulgi że to jest już po wszystkim. To także czas na adaptację do nowego miejsca. Sprawdź jak możesz sobie w tym pomóc.

Nowości jakie czekają nas po przeprowadzce - detail image

Pewnie nie raz zastanawialiście się jak wygląda życie po przeprowadzce, w końcu to jedno z bardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Jak już opadną wszystkie emocje, poukładacie rzeczy w szafach i na półkach, to czas by zmierzyć się z nową rzeczywistością. Co Was czeka?

Nowe otoczenie po przeprowadzeniu się

Otoczenie jest najważniejsze. To jak wygląda świat obok nas, wpływa na nasz humor i samopoczucie. Ważnym aspektem są również sąsiedzi. To właśnie dzięki nim, możemy stwierdzić, że nowe miejsce zamieszkania jest przyjazne i ciekawe. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to w jakim wieku są nasi sąsiedzi? Czy posiadają dzieci w podobnym wieku do naszych? A może macie wspólne pasje? Ważne jest, aby żyć ze sobą w zgodzie. Jeśli będziecie robić sobie na złość, będziecie dla siebie uciążliwi, to mieszkanie we wspólnej przestrzeni nie będzie miłe. Przeprowadzając się w nowe miejsce, sprawdźcie kto będzie mieszkał obok.

Nowe wyzwania po przeprowadzce

Rzadko zdarza się, że kupując nowe mieszkanie czy dom, jego rozkład jest podobny do poprzedniego. Trzeba się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości. Jeśli do tej pory mieszkaliście w bloku, na siódmym piętrze, a teraz przeprowadzacie się do zabytkowej kamienicy w centrum, to musicie być gotowi na zmianę. Przede wszystkim na brak windy, inny zapach miasta czy inne dźwięki dochodzące zza okien. A może przeprowadziliście się z miasta na wieś i codziennie rano budzi Was pianie koguta, a usypiacie przy dźwiękach rechoczących żab? Nieważne jakie zmiany są przed Wami, ważne by na spokojnie odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Nowe zobowiązania

Mieszkając w bloku zapewne wiele spraw administracyjnych było załatwianych przez spółdzielnię lub wspólnotę mieszkaniową. Przeprowadzając się do domu, ta kwestia ulega zmianie. Wygodny czynsz zmienia się na listę pojedynczych opłat. Ta zmiana wymaga od nas większego zaangażowania i organizacji. Na początku warto zrobić listę niezbędnych opłat, aby przyzwyczaić się do nowych wytycznych.

Nowe wyposażenie mieszkania czy domu

W większości przypadków przeprowadzając się wymieniamy meble i wyposażenie. Po latach przyzwyczajeń do tego samego łóżka, kuchni czy wanny, okazuje się, że w nowym domu czujemy się obco. W takim przypadku warto pozostawić na nowym miejscu jakieś elementy, które będą nam przypominały nasze poprzednie miejsce zamieszkania. Ludzie często doceniają wspomnienia i rzeczy, które kojarzą im się z przyjemnymi rzeczami.

Nowe zasady

Zmiana miejsca zamieszkania często wiąże się z jakimiś istotnymi zmianami jakie zachodzą w naszym życiu. Najczęściej jest to wyprowadzenie się od rodziców, zamieszkanie z partnerem czy pojawienie się dzieci i potrzeba zamiany mieszkania na większe. W nowym miejscu często wprowadzamy nowe zasady, takie jakie nam odpowiadają. Jeśli natomiast jesteśmy osobą, która przeprowadza się do innej, to musimy przyjąć zasady tej drugiej osoby. Z czasem na pewno wypracujemy wspólne zasady, które będą odpowiadać obu osobom.

Rytuały pomogą nam po przeprowadzce

Często zmiana otoczenia wymaga od nas sporego samozaparcia i rezygnacji z wielu przyzwyczajeń. Jeśli przeprowadzkę traktujemy jako nowy etap w naszym życiu, stwórzmy własne rytuały, które pomogą nam w zaklimatyzowaniu się w nowym miejscu. Jeśli natomiast jesteśmy sentymentalni i pragniemy zachować choć cząstkę poprzedniego mieszkania, to to zróbmy. To w końcu nasze mieszkanie i możemy wprowadzić tam nasze zasady.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...