O czym zapominamy podczas przeprowadzki?

Zmiana miejsca zamieszkania wzbudza wiele emocji. Z jednej strony cieszymy się na nowy rozdział w naszym życiu, natomiast z drugiej strony jesteśmy pełni obaw przed nieznanym. Podczas tak silnych emocji na pewno zdarzy nam się o czymś zapomnieć. Chaos, jaki panuje podczas całego przedsięwzięcia, może negatywnie odbić się na pozostałych strefach naszego życia. To jest też idealny moment na podjęcie decyzji o zatrudnieniu specjalistów, którzy na co dzień zajmują się przeprowadzkami.

O czym zapominamy podczas przeprowadzki? - detail image

Jeśli uda nam się znaleźć odpowiednią firmą, będziemy mogli zająć się ważniejszymi sprawami. O czym w takim razie najczęściej zapominamy?

Przede wszystkim o poinformowaniu znajomych, rodziny i wielu instytucji o nowym adresie zamieszkania. Jeśli mamy możliwość zróbmy to najszybciej jak się da. Oszczędzi nam to wiele czasu, który być może spędzilibyśmy na odkręcaniu błędnych informacji. Jeśli potrzebujemy ściągi z listą miejsc, gdzie należy podać nowe dane to zapraszamy do jednego z naszych wpisów https://przeprowadzkilider.pl/jakie-formalnosci-nalezy-dokonac-po-przeprowadzce

Kolejną rzeczą, która często się zdarza to niespakowanie wszystkich rzeczy. Pamiętajmy, że nasze przedmioty gromadzimy nie tylko w mieszkaniu, ale również w piwnicy, na strychu czy komórce lokatorskiej. Jeśli nie chcemy ich wszystkich zabierać, warto rozważyć utylizację lub wyrzucenie, zgodnie z zasadami segregacji śmieci i przedmiotów wielkogabarytowych.

Często ludzie zapisują ważne informacje w różnych miejscach, notesach czy książkach. Przed przeprowadzką warto porządnie sprawdzić wszystkie miejsca, gdzie wrażliwe dane mogą być zapisane. Nie zostawiajmy ich na wierzchu,  nie wyrzucajmy do kosza. Jeśli takich danych mamy wiele i chcielibyśmy się ich pozbyć w trwały sposób, najlepiej do tego wynająć firmę, która specjalizuje się w tego typu czynnościach. Miejmy na uwadze, że danych wrażliwych, korespondencji z bankiem, wyciągów z konta czy pinów do kart, nigdy nie powinniśmy zapisywać w miejscach, które mogą być dostępne dla osób trzecich. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Podczas przeprowadzki nie zapominajmy o tym.

O dziwo, ludzie po przeprowadzce często zapominają o rzeczach przyjemnych. Po kilku tygodniach pakowania, planowania, noszenia, przymierzania, warto dać sobie chwilę wytchnienia. Po przewozie mebli w nowe miejsce, nie zabierajmy się od razu za rozpakowywanie. Jedynie poukładajmy wszelkie kartony czy meble, tak aby nie utrudniały nam poruszania się po domu. Po przeprowadzce po prostu odpocznijmy. Połóżmy się, weźmy głęboki wdech i już na spokojnie zaplanujmy cały proces rozpakowania. Jest on równie ważny jak pakowanie, dlatego bogatsi o nowe doświadczenia zrobimy to lepiej. Przede wszystkim starajmy się rozpakowywać po kolei, najlepiej pomieszczeniami. Wtedy nie zapomniemy o zaplanowaniu przestrzeni na nowe rzeczy. Zdecydowanie ułatwi to nam pracę oraz sprawi, że cała przeprowadzka będzie dla nas miłym doświadczeniem.

Ostatnią, najważniejszą kwestią jest pozostawienie na tzw.wierzchu rzeczy osobistych, codziennego użytku. Co do nich należy? Przede wszystkim to, z czego korzystamy na codzień, czyli środki higieniczne, ubranie na zmianę, podstawowe produkty spożywcze czy inne przedmioty, z których korzystamy na co dzień. Niby takie oczywiste, a jednak wielu z nas o tym zapomina.

Napisał: Przeprowadzki Lider

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...