Przeprowadzka do domu w nurcie feng shui

Dzięki feng shui można oddziaływać na wszelkie sfery naszego życia. Według chińskiej tradycji, uważano, że szczęśliwy dom, to taki, który funkcjonuje zgodnie z tą starodawną zasadą. Każdy ma inne pojęcie szczęścia. Dla jednych szczęśliwy dom, to taki, w którym są dzieci, dla innych, który jest na uboczu i pozwala na spełnianie własnych marzeń, dla kolejnych jest to dom pełen ludzi, którzy tworzą relacje. Każdy z tych domów ma kilka wspólnych cech, dzięki czemu pozwala na zorganizowanie go w taki sposób, aby przyciągał szczęście. Należą do nich spokój, harmonia i bezpieczeństwo. W tych kwestiach warto poznać podstawowe założenia feng shui.

Przeprowadzka do domu w nurcie feng shui - detail image

Jeśli wybór miejsca do przeprowadzki mamy jeszcze przed sobą warto znaleźć teren, gdzie wieją łagodne wiatry, powietrze pięknie pachnie, a w pobliżu przepływa niewielki strumyk. Ta kwestia jest bardzo umowna, ponieważ w tej sprawie chodzi o bezpieczeństwo. Jeśli nie mamy możliwości kupna działki otoczonej pagórkami i wzniesieniami, to ich rolę mogą pełnić zabudowy domów lub las. Ważne, by w okolicy znajdował się zbiornik wodny. Jeśli natura nam go nie stworzyła, można zastąpić go oczkiem wodnym. Kształt działki również nie jest bez znaczenia. Dobry przepływ energii gwarantują działki o regularnych kształtach np.prostokątne lub kwadratowe.

Dom powinien również być w regularnym kształcie, czyli najlepiej prostokątnym lub kwadratowym. Zgodnie z chińską zasadą, drzwi wejściowe powinny być usytuowane w kierunku południa. W tą samą stronę powinny wychodzić również okna sypialni oraz gabinetu. Kuchnia powinna znajdować się po wschodniej strony domu. Drzwi powinny być odpowiedniej wielkości, najlepiej żeby były dopasowane do wielkości budynku. Zbyt małe drzwi mogą zaburzyć harmonię rodziny, zbyt masywne powodują kłopoty finansowe.

W momencie, kiedy nasz dom już stoi, należy go odebrać od ekipy budowlanej. Starajmy się, aby była to środa lub sobota – te dni, mają najlepszą aurę. Jeśli chcemy, aby w domu panował dobrobyt, należy odbierać dom podczas pełni i ładnej pogody. Jeśli jesteśmy przesądni, możemy zastosować kilka znanych trików. Gdy chcemy zagwarantować sobie dostatek pożywienia, należy umieścić kruszyny chleba w fundamentach domu. Gdy chcemy zapewnić sobie powodzenie w finansach, nie zapominajmy o umieszczeniu monet w fundamentach.

Nie wyrzucajmy śmieci z poprzedniego domu, a starannie go zamieśmy i zabierzmy ze sobą. Ma to zagwarantować szczęście po przeprowadzce.

Pamiętajmy również, że wprowadzając się do nowego miejsca należy mieć ze sobą coś cennego. Ma to zapewnić powodzenie w życiu. Przede wszystkim nie można przekroczyć progu z pustymi rękami. Tradycja feng shui zakłada, że przez trzy dni od przeprowadzki, powinny palić się w domu wszystkie światła. Już na miejscu należy zapalić w kuchni ogień. Może być to świeczka. Istotne jest również gotowanie słodkich rzeczy. Ma to zapewnić szczęście.

W polskiej tradycji nie wszystkie te rzeczy są istotne, ale czasem warto je zastosować. Po co kusić los, jeśli możemy w łatwy sposób pozbyć się złych sił i zapewnić sobie szczęście i radość w nowym miejscu zamieszkania.

Napisał: Lider Przeprowadzki Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...