Przeprowadzka kuchni

Kuchnia jest uważana za jedno z najdroższych do wyposażenia miejsc, jednakże niezbędnych do funkcjonowania. Często podczas przeprowadzki do nowego mieszkania decydujemy się na zabranie ze sobą całego wyposażenia kuchennego, tym bardziej, jeśli meble jeszcze prezentują się całkiem nieźle, a posiadane sprzęty działają bez zarzutu.

Przeprowadzka kuchni - detail image

Udzielimy Ci kilka rad, jak szybko i bezproblemowo spakować kuchnię.

Zacznij od sprzątania przed przeprowadzką

Jak wiadomo porządek to podstawa, a czysta kuchnia jest przyjemna dla oka, natomiast podczas przeprowadzki często o tym zapominamy. Jeśli jesteśmy na etapie przygotowania kuchni do spakowania to rozpocznijmy od posprzątania. Wyjmijmy wszystko z szafek, sprawdźmy daty ważności sypkich produktów spożywczych, zróbmy porządek w przyprawach czy produktach z puszki. Sprawdźmy czy używane przez nas garnki czy patelnie są w dobrym stanie czy może trzeba wymienić je na nowe. Tak samo obejrzyjmy porcelanę czy sztućce.

Zróbmy zdjęcie

Może wyda się to śmieszne, ale warto sfotografować swoją kuchnię, choćby dlatego, że będzie to pomocne przy układaniu jej na nowym miejscu. Będzie nam łatwiej dopasować do siebie szafki. Ważne, aby dobrze ułożyć kuchnię w nowym miejscu, ponieważ powinna ona tworzyć spójną całość.

Przygotowania do przeprowadzki i transportu kuchni

Przed transportem warto umyć szafki i sprzęt agd, który wcześniej należy odłączyć od zasilania. Pamiętajmy o prawidłowym transporcie lodówki! Umyte szafki, rozkręćmy, a potrzebne do zamontowania elementy przyklejmy taśmą klejącą w ich wnętrzu. Dzięki temu nie zgubimy potrzebnych śrubek czy wtrętów do ponownego montażu. Drzwi czy szuflady starannie zabezpieczmy na czas transportu. Najlepiej sprawdza się folia bąbelkowa, która jednocześnie ochroni mebel i nie zajmuje dużo miejsca w transporcie. Jeśli posiadamy ozdobne gałki czy wystające elementy, które można zdemontować - zróbmy to, bo mogą łatwo się uszkodzić w transporcie.

Przygotowanie mebli do przeniesienia

Szafki należy rozkręcić, oddzielić od siebie, jeśli są połączone. Wiszące meble zapewne są zawieszone na hakach, należy je wykręcić i schować. Szafki stojące również należy rozkręcić. Blat kuchenny może być przyklejony lub opierać się na odpowiednich kołkach. Należy to sprawdzić przed rozpoczęciem pakowania mebli. Blat również należy odpowiednio oczyścić i zabezpieczyć na czas transportu. Może to być kłopotliwe, ponieważ może być on dłuższy niż meble oraz bardzo ciężki. Dlatego do rozkręcania mebli warto mieć do pomocy drugą osobę. Najlepiej silnego mężczyznę, który w razie potrzeby przytrzyma ciężkie szafki.

Transport kuchni i sprzętu kuchennego

Jeśli myślicie, że najtrudniejsze za Wami, to transport mebli kuchennych to prawdziwe wyzwanie. My w tym celu rekomendujemy zatrudnienie firmy przeprowadzkowej. Jeśli zależy Wam na szybkiej i bezpiecznej przeprowadzce, to warto zaufać fachowcom. Dzięki temu nie musimy się martwić przeniesieniem szafek i sprzętu agd, transportem oraz ponownym wniesieniem mebli. Nasi pracownicy mają duże doświadczenie w przeprowadzkach osób prywatnych i przeniesienie kuchni, nie stanowi dla nich większego problemu. Warto nam zaufać i oddać swoje mienie w ręce osób, które będą o nie dbać, a ty będziesz mógł zająć się przyjemniejszymi rzeczami niż przeprowadzka.

Napisał: Lider Przeprowadzki

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...