Przeprowadzka - lista rzeczy do zrobienia

Przygotuj się do przeprowadzki razem z nami. Zobacz listę rzeczy, które należy przygotować jeszcze przed przeprowadzką oraz poznaj punkty, które warto wypełnić już w dniu przeprowadzki.

Przeprowadzka - lista rzeczy do zrobienia - detail image

Czekająca nas przeprowadzka zwykle oznacza całkiem sporo stresu, bardzo dużo osób zastanawia się w jaki sposób można się do niej prawidłowo przygotować. Jak uniknąć problemów związanych z przenosinami. Odpowiedź na to jest wbrew pozorom niezwykle prosta. Wystarczy przygotować listę zadań i sukcesywnie odhaczać na niej kolejne punkty. Tego typu listy okazują się niezwykle pomocne, zwłaszcza jeśli nie przeprowadzamy się zbyt często. W ten sposób możemy uzyskać np. taką listę zadań:

Kilka tygodni przed przeprowadzką należy:

  1. Zarezerwować czas – oznacza to przykładowo wzięcie wolnego w pracy, powiadomienie znajomych, że w danym terminie nie jest się dostępnym na wszelkiego rodzaju wyjścia społeczne. W ten sposób unikniemy przykrych sytuacji plus będziemy mogli w całości skupić się na przeprowadzce i transporcie rzeczy.
  2. Powiadomić wszystkich o zmianie adresu – Jest to niezwykle istotne, niestety duża część osób o tym zapomina. O zmianie miejsca zamieszkania należy powiadomić rodzinę, znajomych jak również instytucje takie jak zus, bank, poczta. Warto też sprawdzić czy wraz ze zmianą adresu zmuszeni jesteśmy do zmiany urzędu skarbowego.
  3. Jeśli planujemy skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej to jest to odpowiedni moment na wybór takowej. Pozwoli nam to na uzyskanie wyczerpujących informacji oraz dokładnej wyceny usługi.
  4. Anulować usługi – Kilka tygodni przed przeprowadzką należy wypowiedzieć takie umowy jak internet, telefon stacjonarny, abonament telewizyjny. W ten sposób unikniemy płacenia rachunków za mieszkanie przez nas nie zajmowane.

Około tygodnia przed przeprowadzką należy:

Jeśli zorganizowaliśmy sobie odpowiednią ilość czasu i tydzień przed przeprowadzką zaczniemy przygotowywać się do transportu mebli i rzeczy to jesteśmy w stanie spokojnie zmieścić się w tych ramach czasowych. Należy wtedy:

  1. Uprzedzić sąsiadów – przeprowadzka często jest bardzo hałaśliwym wydarzeniem, dlatego też lepiej jest uprzedzić o niej sąsiadów zawczasu. Unikniemy w ten sposób pretensji i awantur.
  2. Zdecydować co chcemy przewieźć a co planujemy wyrzucić – przewożenie wszystkiego jest zdecydowanie najczęściej popełnianym błędem przy przeprowadzce. Należy podjąć decyzję co będzie nam potrzebne w nowym miejscu, a co możemy wyrzucić. Bardzo często zdarzają się przykładowo sytuacje, że po transporcie mebli do nowego miejsca decydujemy, że nie pasuje on do mieszkania i postanawiamy go wyrzucić.
  3. Spakować niezbędne rzeczy – Niezwykle istotne jest by przed przeprowadzką przygotować sobie folder, bądź segregator ze wszystkimi potrzebnymi nam dokumentami, spakować kluczyki od samochodu, zabrać swój paszport, książeczkę wojskową itd. Tego typu rzeczy mogą niezwykle łatwo zaginąć podczas pakowania, a ich odzyskanie potrafi być bardzo kłopotliwe, dlatego warto zawsze wiedzieć gdzie one się znajdują.
  4. Spakować się – Może się wydawać to oczywiste, jednak bardzo duża część osób zostawia to na ostatnią chwilę. Im wcześniej zaczniemy się pakować, tym szybciej skończymy oraz unikniemy nieprzyjemnych sytuacji wynikających z niepoprawnego spakowania się.

Podążając za tą listą jesteśmy w stanie nie tylko przygotować się do przeprowadzki, ale także w prawidłowy sposób wykonać transport mebli i przewóz rzeczy.

Dzień przeprowadzki

Warto też pamiętać o rzeczach, które musimy zrobić już w dniu przeprowadzki. Powinniśmy wtedy wyłączyć media w mieszkaniu i spisać liczniki. W ten sposób będziemy w stanie znacznie łatwiej rozwiązać spory jakie mogą wyniknąć między nami a spółdzielnią mieszkaniową. Dodatkowo jeśli wynajmowaliśmy mieszkanie dobrze jest zaczekać na właściciela, spisać protokół odbiorczy, przekazać mu klucze do mieszkania.

Dzięki temu możemy mieć pewność, że po przeprowadzce, transporcie mebli i przewozie rzeczy będziemy mogli się zrelaksować, a nie martwić tym co mogliśmy zostawić w opuszczonym lokalu.

Napisał: Przeprowadzki Lider

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...