Przeprowadzka - lista rzeczy do zrobienia

Przygotuj się do przeprowadzki razem z nami. Zobacz listę rzeczy, które należy przygotować jeszcze przed przeprowadzką oraz poznaj punkty, które warto wypełnić już w dniu przeprowadzki.

Przeprowadzka - lista rzeczy do zrobienia - detail image

Czekająca nas przeprowadzka zwykle oznacza całkiem sporo stresu, bardzo dużo osób zastanawia się w jaki sposób można się do niej prawidłowo przygotować. Jak uniknąć problemów związanych z przenosinami. Odpowiedź na to jest wbrew pozorom niezwykle prosta. Wystarczy przygotować listę zadań i sukcesywnie odhaczać na niej kolejne punkty. Tego typu listy okazują się niezwykle pomocne, zwłaszcza jeśli nie przeprowadzamy się zbyt często. W ten sposób możemy uzyskać np. taką listę zadań:

Kilka tygodni przed przeprowadzką należy:

  1. Zarezerwować czas – oznacza to przykładowo wzięcie wolnego w pracy, powiadomienie znajomych, że w danym terminie nie jest się dostępnym na wszelkiego rodzaju wyjścia społeczne. W ten sposób unikniemy przykrych sytuacji plus będziemy mogli w całości skupić się na przeprowadzce i transporcie rzeczy.
  2. Powiadomić wszystkich o zmianie adresu – Jest to niezwykle istotne, niestety duża część osób o tym zapomina. O zmianie miejsca zamieszkania należy powiadomić rodzinę, znajomych jak również instytucje takie jak zus, bank, poczta. Warto też sprawdzić czy wraz ze zmianą adresu zmuszeni jesteśmy do zmiany urzędu skarbowego.
  3. Jeśli planujemy skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej to jest to odpowiedni moment na wybór takowej. Pozwoli nam to na uzyskanie wyczerpujących informacji oraz dokładnej wyceny usługi.
  4. Anulować usługi – Kilka tygodni przed przeprowadzką należy wypowiedzieć takie umowy jak internet, telefon stacjonarny, abonament telewizyjny. W ten sposób unikniemy płacenia rachunków za mieszkanie przez nas nie zajmowane.

Około tygodnia przed przeprowadzką należy:

Jeśli zorganizowaliśmy sobie odpowiednią ilość czasu i tydzień przed przeprowadzką zaczniemy przygotowywać się do transportu mebli i rzeczy to jesteśmy w stanie spokojnie zmieścić się w tych ramach czasowych. Należy wtedy:

  1. Uprzedzić sąsiadów – przeprowadzka często jest bardzo hałaśliwym wydarzeniem, dlatego też lepiej jest uprzedzić o niej sąsiadów zawczasu. Unikniemy w ten sposób pretensji i awantur.
  2. Zdecydować co chcemy przewieźć a co planujemy wyrzucić – przewożenie wszystkiego jest zdecydowanie najczęściej popełnianym błędem przy przeprowadzce. Należy podjąć decyzję co będzie nam potrzebne w nowym miejscu, a co możemy wyrzucić. Bardzo często zdarzają się przykładowo sytuacje, że po transporcie mebli do nowego miejsca decydujemy, że nie pasuje on do mieszkania i postanawiamy go wyrzucić.
  3. Spakować niezbędne rzeczy – Niezwykle istotne jest by przed przeprowadzką przygotować sobie folder, bądź segregator ze wszystkimi potrzebnymi nam dokumentami, spakować kluczyki od samochodu, zabrać swój paszport, książeczkę wojskową itd. Tego typu rzeczy mogą niezwykle łatwo zaginąć podczas pakowania, a ich odzyskanie potrafi być bardzo kłopotliwe, dlatego warto zawsze wiedzieć gdzie one się znajdują.
  4. Spakować się – Może się wydawać to oczywiste, jednak bardzo duża część osób zostawia to na ostatnią chwilę. Im wcześniej zaczniemy się pakować, tym szybciej skończymy oraz unikniemy nieprzyjemnych sytuacji wynikających z niepoprawnego spakowania się.

Podążając za tą listą jesteśmy w stanie nie tylko przygotować się do przeprowadzki, ale także w prawidłowy sposób wykonać transport mebli i przewóz rzeczy.

Dzień przeprowadzki

Warto też pamiętać o rzeczach, które musimy zrobić już w dniu przeprowadzki. Powinniśmy wtedy wyłączyć media w mieszkaniu i spisać liczniki. W ten sposób będziemy w stanie znacznie łatwiej rozwiązać spory jakie mogą wyniknąć między nami a spółdzielnią mieszkaniową. Dodatkowo jeśli wynajmowaliśmy mieszkanie dobrze jest zaczekać na właściciela, spisać protokół odbiorczy, przekazać mu klucze do mieszkania.

Dzięki temu możemy mieć pewność, że po przeprowadzce, transporcie mebli i przewozie rzeczy będziemy mogli się zrelaksować, a nie martwić tym co mogliśmy zostawić w opuszczonym lokalu.

Napisał: Przeprowadzki Lider

Zobacz pozostałe wpisy

Przeprowadzka ze zwierzętami - co powinieneś wiedzieć? - image

Przeprowadzka ze zwierzętami - co powinieneś wiedzieć?

Masz zwierzaka? Zastanawiasz się, jak bezpiecznie się z nim przeprowadzić? Sprawdź, w jaki sposób...

Jak zabezpieczyć sprzęt AGD na czas przeprowadzki - image

Jak zabezpieczyć sprzęt AGD na czas przeprowadzki

Przenosząc sprzęt AGD taki jak lodówka, piekarnik, płyta indukcyjna i inne elementy wyposażenia...

Jak zabezpieczyć meble i sprzęt RTV na czas przeprowadzki? - image

Jak zabezpieczyć meble i sprzęt RTV na czas przeprowadzki?

Meble i sprzęt RTV bardzo często ulegają uszkodzeniom podczas przeprowadzki, zwykle wynika to z powodu...

Ile kosztuje przeprowadzka - co wpływa na jej koszt? - image

Ile kosztuje przeprowadzka - co wpływa na jej koszt?

Ile kosztuje przeprowadzka i co wpływa na jej koszt? To pytanie pojawia się niezwykle często, zwłaszcza u...

Przeprowadzki - jak się spakować? - image

Przeprowadzki - jak się spakować?

Przeprowadzki dla wielu z nas są ogromnym wyzwaniem. Odpowiednie spakowanie może nam je jednak...