Przeprowadzka seniora

Zmiana miejsca zamieszkania jest stresującą sytuacją dla każdego z nas. Wiąże się ona z pozostawieniem dotychczasowego mieszkania, sąsiadów i znanych nam miejsc. Im jesteśmy starsi, tym gorzej znosimy przeprowadzkę. Dla seniorów jest to sytuacja rozpoczynająca nowy etap w życiu.

Przeprowadzka seniora - detail image

Wygodne dotąd mieszkanie w blogu, może stać się na emeryturze niewystarczające. Aby móc na spokojnie zaplanować całą przeprowadzkę, najlepiej pozostawić sobie sporą ilość czasu. Dla jednych będą to tygodnie, dla innych kilka miesięcy. Ważne, aby na spokojnie przyzwyczaić starszą osobę do zmiany miejsca zamieszkania. Istotny jest również wybór nowego miejsca. Tutaj warto wziąć pod uwagę tryb życia i potrzeby seniora. Jedni będą dobrze się czuli z dala od miasta, zgiełku, w towarzystwie przyrody, inni natomiast odnajdą się w mieście, blisko bibliotek, teatrów czy parków. Im bardziej atrakcyjna nowa lokalizacja, tym mniejszy stres osoby starszej podczas przeprowadzki. Warto pamiętać, że dla osób w podeszłym wieku najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort mieszkalny.

Dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze zapoznanie się z okolicą. Nawet krótki spacer niedaleko od nowego domu, może pozwolić na szybsze przystosowanie się do zmieniającej się rzeczywistości. Najlepiej, aby bliskie osoby wspierały taką osobę i służyły jej pomocą. Mając oparcie wśród najbliższych, o wiele łatwiej przetrwać cały proces.

Podczas podziału obowiązków, należy pamiętać, aby nie obciążać ani psychicznie, ani fizycznie starszych osób. Jeśli mamy możliwość przeprowadzenia całego procesu samodzielnie, to warto z to wykorzystać.

Zapewne zdajemy sobie doskonale sprawę, z tego, że im jesteśmy starsi, tym zgromadziliśmy więcej rzeczy. Należy pamiętać, że bycie sentymentalnym i kolekcjonowanie ogromnej ilości przedmiotów, może zdecydowanie wydłużyć cały proces, a także zwiększyć koszty transportu wszystkich posiadanych rzeczy. Dlatego jest to dobry moment na zmiany i generalne porządkowanie swojej przestrzeni. Jeśli mamy możliwość, zabierzmy tylko część rzeczy, a pozostałe można przechować w garażu lub magazynie. Ułatwi to transport na nowe miejsce i pozwoli na wybór nowej aranżacji.

Aby dobrze przygotować się do przeprowadzki należy przede wszystkim określić czy podejmujemy się tego sami czy zlecamy to profesjonalnej firmie przeprowadzkowej. Zdecydowanie lepszym i szybszym sposobem jest zatrudnienie profesjonalistów. Dzięki temu zaoszczędzimy czas oraz wiele stresu. Wybór firmy przeprowadzkowej też nie powinien być przypadkowy. Warto skorzystać z opinii rodziny czy znajomych. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to najlepiej zatrudnić firmę z dużym doświadczeniem i wysoką kulturą osobistą. To jest najważniejsze dla starszych osób. Przed pakowaniem rzeczy należy określić mniej więcej ilość oraz gabaryty przewożonych rzeczy. Należy pamiętać, że część rzeczy może być bardzo stara, jak na przykład antyczne meble czy ponadczasowy gramofon. Są to również przedmioty, o które należy dbać i kompleksowo zabezpieczyć je przed ewentualnymi zniszczeniami.

Podczas wyboru firmy przeprowadzkowej warto dopytać o kilka istotnych kwestii, jak na przykład możliwość demontażu i montażu mebli, opcję z wyniesieniem i wniesieniem oraz doświadczenie w tego typu przeprowadzkach.

Pamiętajmy, że w tej sytuacji ważny jest komfort seniora, ponieważ dla niego jest to decydujący krok w przyszłość. Dlatego też polecamy usługi naszej firmy, gdyż jesteśmy Liderem w swojej branży i przeprowadzki w Krakowie czy w innych miastach realizujemy na najwyższym poziomie. Dla nas najważniejsze jest zadowolenie klienta.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...