Przeprowadzka w ciąży

Okres ciąży jest ważny nie tylko dla kobiety, ale również dla całej rodziny. Gdy dowiadujemy się, że na świat ma przyjść dziecko, staramy się zrobić wszystko by przygotować się jak najlepiej. Czasem może się zdarzyć tak, że podczas ciąży lub zaraz po porodzie będziemy zmieniać miejsce zamieszkania lub przygotowywać się do przeprowadzki. Na co należy zwrócić uwagę, jeśli spodziewasz się dziecka?

Przeprowadzka w ciąży - detail image

Zdrowie

W ciąży o zdrowie należy dbać, regularnie chodzić na badania czy konsultacje z lekarzem. Jeśli wiemy z wyprzedzeniem o przeprowadzce, ważne jest, aby poinformować o tym fakcie lekarza prowadzącego. To on najlepiej (poza nami) zna nasz stan zdrowia i będzie mógł ocenić czy zmiana miejsca zamieszkania i związane z tym emocje nie wpłyną negatywnie na przebieg ciąży. Starajmy się unikać wprowadzania zmian w naszym życiu podczas pierwszych trzech miesięcy naszego życia. To właśnie one są najistotniejsze dla prawidłowego rozwoju dziecka. Jeśli nie czujemy się na siłach, lepiej przełożyć decyzję o przeprowadzce na późniejszy okres. Dbajmy o zdrowie swoje i malucha.

Opieka zdrowotna

Jeśli przeprowadzamy się w obrębie tego samego miasta, nie ma konieczności zmiany lekarza, który prowadzi ciążę. Sytuacja zmienia się jeśli przeprowadzamy się do innego miasta lub dojazdy do obecnego lekarza będą sprawiały nam trudności. W tym przypadku należy poszukać nowej opieki zdrowotnej. Konieczne jest przekazanie wszelkich dokumentów medycznych, badań czy zaleceń nowemu doktorowi. Jeśli dodatkowo jesteśmy w ciąży to warto poszukać nowego lekarza rodzinnego oraz ginekologa, który poprowadzi dalej naszą ciążę. Niezbędne jest również znalezienie nowej położnej i wybranie szpitala. Te wszystkie formalności należy dopełnić przed przeprowadzką. Będzie to dla nas mniej stresujące i będzie można zasięgnąć opinii innych ludzi o wybranej placówce.

Firma transportowa

W tym przypadku zatrudnienie firmy transportowej to konieczność. Najlepiej, jeśli w swojej ofercie ma kompleksową obsługę przeprowadzki, tak jak Lider Przeprowadzki w Krakowie. W tej sytuacji warto skorzystać z możliwości pakowania i rozpakowania rzeczy osobistych, montażu i demontażu mebli czy utylizacji odpadów i zbędnych przedmiotów pozostałych po przeprowadzce. Ponadto firmy zajmujące się transportem, zrobią to szybciej i bezpieczniej, a my możemy ten czas poświęcić na zakupy czy rozplanowanie rzeczy na nowym miejscu zamieszkania.

Pakowanie

Sam proces pakowania może działać relaksująco i odprężająco, o ile nie jest w nim przewidziane dźwiganie, noszenie i schylanie się. Jeśli nie chcesz tylko leżeć i przyglądać się, jak inni pakują rzeczy to zajmij się układaniem w pudłach małych, lekkich przedmiotów. Może to być dobry moment na zrobienie porządków w biżuterii, pamiątkach czy kosmetykach. Wykorzystajmy ten czas na segregację, aby nie przewozić niepotrzebnych rzeczy do nowego domu.

Regeneracja i odprężenie

Powszechnie wiadomo, że każda zmiana w naszym życiu bywa stresogenna. Jeśli jesteśmy w ciąży, potrzeba odpoczynku jest większa niż zazwyczaj. Podczas dnia przeprowadzki nie zapominajmy o sobie. Pamiętajmy o tym, aby regularnie jeść i pić, nie przemęczać się i ubrać się odpowiednio do pory roku. Podczas zimy nie wychodźmy na zewnątrz bez kurtki czy szalika. W taką pogodę nie trudno o przeziębienie.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...