Przeprowadzka w kilka dni? Tak to możliwe.

Doskonale wiadomo, że do przeprowadzki należy się odpowiednio wcześniej przygotować. Nie zawsze mamy na to czas. Czasem zdarza się, że na przeprowadzkę mamy zaledwie kilka dni. Nie wpadajmy od razu w panikę. Mając zaledwie kilka dni na przeprowadzkę, możemy ją przeprowadzić w sposób zorganizowany.

Przeprowadzka w kilka dni? Tak to możliwe. - detail image

Działając pod presją czasu, nie pakujmy się w sposób chaotycznym, ponieważ podczas rozpakowywania rzeczy może przysporzyć nam wiele kłopotów. Starajmy się spakować kartony, tak aby podczas rozpakowywania na nowym miejscu, w łatwy sposób móc je poukładać w odpowiednich miejscach. Prawidłowe opisanie kartonów jest podstawą szybkiego rozpakowania. W tym przypadku pomocne może być również zaplanowanie kolejności urządzania pomieszczeń. Po przeprowadzce nie spieszmy się. Ustalenie kolejności rozpakowania pomoże nam na zachowanie porządku. Zbyt szybkie rozpakowanie, może spowodować duży chaos i nieład w pomieszczeniach. Najlepszą decyzją jest urządzenie mieszkania krok po kroku. Od którego pomieszczenia najlepiej zacząć? Od tego, w którym czujemy się najlepiej. Dla jednego może to być kuchnia, dla innego salon, a jeszcze dla innego sypialnia. Dzięki temu, że rozpakowywanie rozpoczniemy od ulubionego pomieszczenia, cała reszta pójdzie zdecydowanie szybciej.

Przed rozpoczęciem urządzania mieszkania, dokładnie wyczyśćmy je. Pozostałości po poprzednich lokatorach, kurz, albo śmieci powinny zniknąć przed układaniem mebli czy pozostałych przedmiotów.

Jeśli mamy niewiele czasu na przeprowadzkę to najlepszym rozwiązaniem będzie poproszenie o pomoc rodziny lub znajomych. Kiedy mamy niewiele czasu, dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalistów, którzy pomogą nam podczas przeprowadzki. Oszczędzimy wiele czasu i energii, mając do pomocy sprawdzoną ekipę przeprowadzkową. Pamiętajmy jednak, że szukanie dobrej ekipy przeprowadzkowej może być trudne, jeśli chcemy się przeprowadzać za kilka dni. Nie jest to niemożliwe, dlatego postarajmy się sprawdzić kilka miejsc, które oferują tanie przeprowadzki. W Krakowie, Warszawie czy innych dużych miastach łatwiej będzie kogoś znaleźć niż w mniejszych miejscowościach. Dobrym rozwiązaniem jest również zaproszenie znajomych na parapetówkę powiązaną z pomocą w rozpakowaniu. Poza dobrą zabawą, będziemy mogli szybciej uporać się z wszystkimi przedmiotami.

Abyśmy mogli poczuć się jak w domu, niezbędne jest zastosowanie kilku niewielkich sztuczek. Od czego najlepiej zacząć? Udekorujmy ściany ulubionymi zdjęciami czy obrazami. Jest to najszybszy sposób, aby poczuć iście domową atmosferę. Dodajmy trochę zieleni. Kwiaty nie muszą stać tylko na parapecie. Jeśli marzy nam się ściana wypełniona roślinami, to nie krępujmy się tylko zrealizujmy swoje marzenie. Dodanie zieleni w domu może w szybki i tani sposób odmienić nasze wnętrze. Aby nadać mieszkaniu klimatu, nie zapominajmy o dekoracjach takich jak narzuty, poduszki czy zasłony. Tekstylia to najprostszy sposób na zmianę aranżacji naszych wnętrz, bez wymiany mebli czy przeprowadzania gruntownego remontu.

Mając niewiele czasu na przeprowadzkę, mamy również niewiele czasu na podjęcie decyzji dotyczących rzeczy, które nas otaczają. Nie zabierajmy wszystkiego. Część rzeczy, jakie posiadamy są zbędne i nie będziemy z nich korzystać w nowym miejscu. Dlatego ważne jest, aby się zastanowić, co chcemy zabrać ze sobą. Dobrym pomysłem jest przyjęcie zasady, że wszystko nieużywane przez nas przez ostatni rok, nie będzie nam służyło pod nowym adresem. Bez skrupułów pożegnajmy się z tymi przedmiotami i cieszmy nowym, pięknym mieszkaniem.

Napisał: Lider Przeprowadzki Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...