Przeprowadzka w okresie jesienno-zimowym

Za nami piękne i słoneczne lato, czyli idealny moment na podróże i błogi wypoczynek. Wiele osób wybiera letnie miesiące na przeprowadzkę, ponieważ dni są dłuższe, a pogoda dopisuje. Jednakże nie zawsze mamy możliwość wyboru pory roku podczas, której będziemy zmieniać miejsce zamieszkania. Na co powinniśmy się przygotować podczas jesienno – zimowej przeprowadzki?

Przeprowadzka w okresie jesienno-zimowym - detail image

Temperatura i warunki atmosferyczne

W Polsce pogoda jest kapryśna. Nie raz w grudniu temperatura była iście wiosenna, a w maju w górach padał śnieg. W okresie jesienno – zimowym temperatura jest zdecydowanie niższa, co więcej możemy się spodziewać opadów śniegu lub deszczu. Na kilka dni przed przeprowadzką warto sprawdzić pogodę, by wiedzieć na jakie utrudnienia trzeba się przygotować.

Transport w obrębie miasta jest łatwiejszy niż na terenach wiejskich, gdzie dojazd może być utrudniony. Jeśli planujemy transport mebli jesienią, lepiej wynająć firmę przeprowadzkową. Pracownicy są przygotowani na ewentualne gorsze warunki atmosferyczne i profesjonalnie zadbają o nasze mienie.

Zabezpieczenie przedmiotów

Nic nie jest ważniejsze niż bezpieczeństwo nasze oraz naszych rzeczy. Podczas mniej korzystnych warunków atmosferycznych, warto zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie naszych przedmiotów. Gdy pada deszcz lub śnieg, należy lepiej zabezpieczyć nasze mienie. Nie bójmy się używania większej ilości folii, kartonów czy taśmy. Ponadto, jeśli mamy możliwość przygotujmy jak najkrótszą drogę z domu do samochodu. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko powstania szkód.

Odpowiednie ubranie

Przeprowadzki w Krakowie często charakteryzują się zmienną pogodą. Bliska odległość od gór na pewno ma na to wpływ. Kiedy pogoda zmienia się kilka razy w ciągu dnia, łatwo złapać przeziębienie lub infekcję. Jak się przed nimi chronić? Przede wszystkim warto zastanowić się nad ubraniem się na tzw.”cebulkę” lub w odzież termiczną. Będziemy wtedy chronieni przez zimnem, a organizm nie będzie się na zmianę ochładzał i ogrzewał. Dodatkowym zabezpieczeniem może być suplementowanie witaminy C, na kilka dni przed przewożeniem mebli.

Transport sprzętów elektrycznych

Tak samo jak pozostałe rzeczy, te również należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami podczas transportu. Warto w tym celu użyć folii bąbelkowej lub zwykłej, w celu ochrony przed deszczem lub śniegiem. Jeśli przenoszony sprzęt kilka razy znajduje się w innej temperaturze, należy odczekać minimum 24 godziny przed ponownym włączeniem go do prądu. Nie zastosowanie się do tej instrukcji, może spowodować spięcie lub problemy z energią elektryczną.

Transport przedmiotów

Zapewne do pakowania swoich rzeczy użyliśmy kartonowych pudeł. Pamiętajmy, że karton to materiał bardzo podatny na działanie wody. Jeśli przenosimy swoje rzeczy podczas ulewy lub opadów śniegu, róbmy to tak, aby zminimalizować ryzyko zamoknięcia. Nigdy nie stawiajmy kartonów na ziemi, ponieważ grozi to zamoknięciem i uniemożliwieniem przeniesienia zapakowanych przedmiotów. W tym wypadku warto każde kartonowe pudełko, owinąć folią strecz. Pozwoli nam to na swobodne przeniesienie rzeczy, nawet podczas deszczowej pogody.

Okres jesienno – zimowy, ma również wiele zalet. Jest mniej oblegany niż letnie terminy, dlatego można szybciej zarezerwować dogodny dla nas dzień. Pamiętajmy jednak, aby nie zostawiać przeprowadzki na ostatnią chwilę. Grudzień to okres przedświąteczny, kiedy sporo się dzieje. Warto spędzić go już w nowym domu.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...