Przeprowadzka ze zwierzętami - co powinieneś wiedzieć?

Masz zwierzaka? Zastanawiasz się, jak bezpiecznie się z nim przeprowadzić? Sprawdź, w jaki sposób możesz zaoszczędzić sobie i czworonogowi niepotrzebnych nerwów.

Przeprowadzka ze zwierzętami - co powinieneś wiedzieć? - detail image

Przeprowadzka z psem

Sama przeprowadzka jest już bardzo stresująca. Dodatkowy problem pojawia się wtedy, gdy masz zwierzęta. Cenią sobie spokojny i przewidywalny rytm dnia. Zobacz, jak możesz im pomóc przetrwać ten zwariowany czas.

Na szczęście pies stosunkowo szybko przyzwyczaja się do nowych miejsc. Warto jednak pamiętać, że Twoje zdenerwowanie w czasie przeprowadzki, może na niego oddziaływać. Dlatego postaraj się zachować spokój.

Sprawdź, co możesz jeszcze dla niego zrobić w trakcie przeprowadzki:

  1. Postaraj się utrzymać dotychczasowy rytm dnia. Karm psiaka, wychodź z nim na spacery, baw się z nim o tych samych porach. Dzięki temu szybciej przyzwyczai się do nowego miejsca.
  2. Pamiętaj, by przywieźć rzeczy ze starego mieszkania. Przyda się tutaj ulubiony kocyk psa, jego zabawki, legowisko i miski. Utrzymuje się na nich zapach, który uspokoi Twojego czworonożnego przyjaciela.
  3. Podczas przeprowadzki koniecznie zabierz czworonoga ze sobą. Nie zostawiaj go z nieznajomymi. Pamiętaj, by mieć pod ręką niezbędne rzeczy, takie jak miska, woda, karma, smycz i ulubiona zabawka.
  4. Przejdź się z psem po nowych pomieszczeniach. Mów do niego spokojnym, pewnym siebie tonem. Wybierz się też z nim na spacer. Zapoznasz go wtedy z najbliższą okolicą.
  5. Zaktualizuj dane kontaktowe na adresówce dla psa.

Przeprowadzka z kotem

Firma Przeprowadzki Lider doradzi Ci również, jak bezpiecznie przetransportować kota w nowe miejsce. Pamiętaj, że przeprowadzka stanowi dla niego spore wyzwanie. Kot kiepsko znosi zmiany. Dlatego na czas przeprowadzki włóż go do niewielkiego kontenera. Jeżeli jest szczególnie niespokojny, podaj mu środki uspokajające. W tym celu wybierz się wcześniej do weterynarza, by przepisał odpowiednie leki.

Postaraj się wynosić meble pod nieobecność kotka. Zabierz go na spacer. Ewentualnie zamknij w innym pomieszczeniu. Pamiętaj, by znalazły się w nim zabawki, miski z jedzeniem i wodą oraz kuweta.

Przygotuj dla kota ciekawe atrakcyjne w nowym miejscu. Zadbaj o różnego rodzaju kryjówki, drapaki, kartony, pudła i tunele. Mów do niego i głaszcz, by się uspokoił. Niech poczuje się bezpiecznie. Pamiętaj, by stopniowo przyzwyczajać go do nowego miejsca.

Gryzonie, ptaki i gady - przenoszenie do nowego miejsca

A może hodujesz gryzonie, ptaki lub gady? Jeśli tak, sprawdź, jak o nie zadbać w czasie przeprowadzki. Stosunkowo najmniej kłopotów powinny sprawdzić małe gryzonie (świnki morskie, chomiki, myszoskoczki, czy fretki) oraz kłopoty. Problem pojawia się wtedy, gdy masz przeprowadzić się z gadem lub płazem. Pamiętaj, by przetransportować go w szczelnym, zamkniętym pojemniku. Dobrze sprawdzi się tutaj plastikowe terrarium.

Pracownicy firmy Przeprowadzki Lider podpowiedzą Ci, jak zadbać o bezpieczeństwo i komfort zwierzaków. Wtedy będą się cieszyć nowym miejscem. Warto zaoszczędzić im niepotrzebnego stresu.

Rybki transport i przenoszenie lub przeprowadzka

Warto tutaj pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach:

  1. Rybki akwariowe możesz przewozić w woreczkach plastikowych z tlenem albo tabletkami, które uwalniają tlen. Ewentualnie przetransportuj je w pojemnikach izotermicznych.
  2. Oddzielnie zapakuj rośliny do pojemników styropianowych.
  3. Odpowiednio zabezpiecz szklane akwarium. Jeśli chcesz, przewieź je z pozostałym bagażem.
  4. Gdy będziesz już na miejscu, wlej z powrotem wodę do akwarium, posadź roślinki i wpuść rybki.

Pamiętaj, że zlecając przeprowadzkę naszej firmie będziesz miał pewność, że omówimy z Tobą przeprowadzkę Twoich ukochanych zwierzątek, tak by nic im się stało.

Napisał: Lider Przeprowadzki

Zobacz pozostałe wpisy

Jak przewozić rośliny - image

Jak przewozić rośliny

Wiemy jak bardzo rośliny poprawiają komfort naszego życia w domu czy mieszkaniu. Problem zaczyna się gdy...

5 pytań jakie musisz sobie zadać przed przeprowadzką - image

5 pytań jakie musisz sobie zadać przed przeprowadzką

Kupiłeś nowe mieszkanie, wybudowałeś dom, a może chcesz wcześniej mieć wszystko zaplanowane? Na pewno w...

Przeprowadzka kuchni - image

Przeprowadzka kuchni

Kuchnia jest uważana za jedno z najdroższych do wyposażenia miejsc, jednakże niezbędnych do...

Na co tracisz czas planując przeprowadzkę? - image

Na co tracisz czas planując przeprowadzkę?

Każda zmiana wymaga czasu, a doskonale wiadomo, że czas to pieniądz. Jeśli szukamy dopiero naszej...

Bezpieczna przeprowadzka koronawirus i Covid-19 - na co zwrócić uwagę? - image

Bezpieczna przeprowadzka koronawirus i Covid-19 - na co zwrócić uwagę?

Pomimo panującej epidemii koronawirusa i Covid-19, przy zachowaniu odpowiednich procedur bezpieczeństwa...

Nowości jakie czekają nas po przeprowadzce - image

Nowości jakie czekają nas po przeprowadzce

Zakończona przeprowadzka to nie tylko powód do radości i uczucia ulgi że to jest już po wszystkim....