Przeprowadzki biur

Zmiana lokalizacji biura jest trudną sytuacją nie tylko dla właściciela, ale również dla pracowników. Często zmiany są nieuniknione. Warto podczas relokacji biura zadbać o komfort osób pracujących i sprawnie przeprowadzić cały proces. Zmiana miejsca pracy różni się od zmiany miejsca zamieszkania. Podczas przeprowadzki biura najważniejsze jest, aby zachować ciągłość pracy.

Przeprowadzki biur - detail image

O zamiarze przeprowadzki warto poinformować swoich pracowników jak najwcześniej. Zmiana lokalizacji dla niektórych może się wiązać z wydłużeniem dojazdu do pracy. Warto, aby zatrudnieni mieli czas na podjęcie ważnych dla nich decyzji zawodowych. Ponadto im wcześniej uda się zaplanować termin przeprowadzki, tym łatwiej będzie zaplanować produkcję czy spotkania z klientami.

Jeśli firma zatrudnia wiele osób, należy zastanowić się nad wyborem osób koordynujących cały proces przeprowadzki. Najlepiej, aby każda z nich była odpowiedzialna za inny element np.konkretny dział, pokój czy piętro. Oszczędzi to wiele czasu i stresu. Jak w każdym aspekcie naszego życia, dużą rolę powinno odegrać zaplanowanie krok po kroku całego okresu trwania relokacji.

Zmiana miejsca jest świetnym momentem na przeprowadzenie porządków. Nie ma sensu przenosić na nowe miejsce niepiszących długopisów, popisanych kartek czy niepotrzebnych dokumentów. Jest to również odpowiedni czas na pozbycie się starego sprzętu, niedziałających klawiatur i poprzerywanych kabli. Warto pomyśleć wtedy o utylizacji zbędnego sprzętu.

Dokumentacja firmy jest jedną z istotniejszych kwestii podczas zmiany miejsca pracy. Dokumenty należy zabezpieczyć w taki sposób, aby nie wpadły w niepowołane ręce. Kartony z ważnymi umowami trzeba dobrze opisać, aby przy rozpakowaniu jak najszybciej móc odnaleźć potrzebne rzeczy.

Podczas przeprowadzki biura warto ustalić kilka kwestii organizacyjnych: godzinę i dzień, ilość osób potrzebnych do pomocy oraz czas trwania relokacji. Najlepiej w swoich rzeczach orientują się pracownicy, którzy na codzień z nich korzystają. Dobrym rozwiązaniem jest zlecenie części obowiązków swoim podwładnym. Dobrze przygotowane do przeniesienia stanowisko pracy jest sporą oszczędnością czasu dla firmy przeprowadzkowej.

Przewożenie rzeczy takich jak biurka, krzesła czy szafy wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Łatwo jest o ich uszkodzenie czy zagubienie części. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe bazując na swoim doświadczeniu wiedzą jak prawidłowo przygotować duże przedmioty do przewiezienia.

Zmiana otoczenia pracy wiąże się z wprowadzeniem zmian w wystroju wnętrza czy rozlokowaniu mebli. Jest to również dobry moment na wprowadzenie urozmaicenia w swojej przestrzeni. Spędzając osiem godzin dziennie w jednym miejscu, warto raz na jakiś czas wprowadzić niewielkie zmiany mające na celu odświeżenie wnętrza.

W takich momentach warto porozmawiać z pracownikami na temat ich potrzeb lub pomysłów mających na celu usprawnienie pracy. Może któryś z nich okaże się strzałem w dziesiątkę i wszystkim w firmie będzie się przyjemniej pracowało.

Podczas wyboru odpowiedniej firmy należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim czy taka firma posiada odpowiednie samochody, dostosowane do przewożenia dużych gabarytowo przedmiotów. Tak samo ważne są rekomendacje innych firm, które korzystały z usług przewożenia rzeczy. Doświadczenie jest tutaj bardzo ważne, ponieważ tym osobom powierzymy przeniesienie całego wyposażenia naszego miejsca pracy. Warto w takich sytuacjach współpracować ze specjalistami.

Jako Lider przeprowadzki Kraków mamy ogromne doświadczenie w przeprowadzkach biur i firm. Z chęcią zaproponujemy pomoc i podsuniemy kilka sprawdzonych rozwiązań, aby wszystko zostało wykonane sprawnie i szybko.

Napisał: Przeprowadzki LIDER Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...